Niższe składki ZUS

pawala / 83.8.160.* / 2007-07-22 20:39
Otworzyłem firmę, korzystając przez 2 lata ze zniżki, która kończy mi się za 4 miesiące wraz z tym zakończe działalność swojej firmy ponieważ nie stać mnie będzie na opłacanie 900 zł ZUS-u. Niedawno słyszałem ze jest możliwość opłacania niższych składek do 30- go roku życia. Gdzie i jak się tego dowiedzieć prócz ZUS-u, który nie chce na ten temat nic powiedzieć?
Wyświetlaj:
Miron4040 / 83.9.38.* / 2011-05-29 14:52
Witam jeżeli złożyłem wniosek o wpis do ewidencji działalności gospodarczej, dostałem zaświadczenie o wpisie, ale nie mam jeszcze nr REGON to czy mogę zamknąć po 1,5 tygodnia ta działalność z datą jej otwarcia? Tego samego dnia chcę złożyć wniosek o otwarcie innej działalności, ale czy wtedy nie tracę ulgi na ubezpieczenie społeczne 30 % kwoty min. wynagrodzenia?
szklarek / 2011-05-30 19:54
Nie. W EDG-1 likwidacyjnym zgłasza się datę- pierwszy dzień nieświadczenia już DG.
Zatem formalnie DG ta trwała 1 dzień. A to powoduje, że wyklucza zastosowanie wobec kolejnej ulgi w składkach społecznych- bo warunkiem jest nieprowadzenie DG w ciągu ostatnich 5 lat.

Natomiast- po co ją likwidować i zakładać nową ???
Wustarczy złożyć EDG-1 aktualizacyjny, zmienić rodzaje działalności, albo któryś adres bez utraty tego sporego ułatwienia, jakim są 24 miesiące z ulgowym ZUS-em.
alicjaw / 193.41.113.* / 2007-07-25 23:25
Czy jesteś pewnu, że ta obnizszka dotyczy osób prowadzących działaność gospodarczą ?
Chyba niestey nie.
kaycik / 83.24.62.* / 2007-07-24 19:03
no właśnie, mam podobny problem, znaczy się nie bardzo wiem gdzie mogę się dowiedzieć czegokolwiek o wysokości odprowadzanych składek. jedyne, co można znaleźć to informacje na temat ZUSu dla prowadzących działalność gospodarczą.
moje pytanie jest bardziej skomplikowane. chciałabym wiedzieć ile kosztowałoby potencjalnego pracodawce, który prowadzi działalność godpodarczą zatrudnienie mnie na umowę-zlecenie? jakiej wysokości składkę musiałby za mnie płacić i czy niższe składki, które mu przysługują z racji prowadzenia działalności zminiłyby się po zatrudnieniu mnie?

Jezusicku, nie dziwię się, że ludzie wolą zatrudniać pracowników "na czarno", skoro nigdzie nie można uzyskać informacji na temat kosztów zatrudnienia przyszłego pracowanika!!!
pawala / 83.8.169.* / 2007-08-01 22:01
z tego co się orientuję to jeśli Cię ktoś zatrudni na umowę-zlecenie opłaca tylko za Ciebie zdrowotne 190 zł najlepiej iść z tym do księgowej.
artyscipieniadza.pl / 83.18.31.* / 2007-08-13 09:50
umowa zlecenie nie zwalnia od pelnego zus-u, tak jest tylko w przypadku studentow lub osob uczacych sie. Przy umowie o dzielo nie odprowadza sie zus-u.

Do tych, ktorzy chca płacić 190 zl Zus-u prowadzac dzialalnosc gospodarcza, mam mała ciekawostkę, a mianowicie prace nakładcze, wszystkich zainteresowanych prosze o maila

informacja darmowa jakby ktos sie obawial :)
madziara / 80.54.27.* / 2008-02-05 16:42
proszę o radę na ten temat bo mam zamiar odwiesić działalność i nie chcę płacić tego cholernego zusu

Najnowsze wpisy