Forum Forum inwestycyjneSpółki

NOBLE BANK - CZAS WZROSTÓW PRZED NAMI

NOBLE BANK - CZAS WZROSTÓW PRZED NAMI

skomentuj
BORN_TO_FLY / 77.115.86.* / 2008-01-10 23:17
No to chyba nie mamy sie już o co martwić. Stany do góry, więc Noble w końcu też powinien ruszyć do góry. Zbliża się powoli czas raportów na IV kw. /2007 a ten dla Noble Banku powinien powinien być bardzo dobry, gdyż zawsze ostatni kwartał jest dla banków najlepszy (czas kredytów na święta itd). Poza tym Noble ma bardzo dobry potencjał wzrostowy. Noble to córka Getin Banku. Spółki uzyskały ten sam zysk na akcje w III kw. /2007

Getin - http://www.money.pl/gielda/spolki_gpw/getin;holding;sa,GTN,informacje.html
Noble - http://www.money.pl/gielda/spolki_gpw/noble;bank;sa,NBL,informacje.html

Getin jest sporo droższy, więc naturalnym procesem będzie zrównywanie się cen tych spółek, a w optymistycznej wersji Noble może nawet go przekroczy gdyż ma większe tempo wzrostu Przychodu, Zysku, Rozwoju...Poza tym jest mniejszy i ma większy potencjał rozwoju na przyszłość.

Kolejną pozytywną informacją jest to, że Noble w 2007 roku według szacunków osiągnął około 135 mln zysku. Na akcje daje to około 0,62 zł. Czyli wskaźnik C/Z przy obecnej cenie wynosi mniej wiecej 17. Śmiesznie niski. Przy debiucie wynosił 80 :). Nie mamy dobrej sytuacji na giełdzie to fakt ale fundamenty to fundamenty. Tak czy siak w ciągu miesiąca na Noblu widzimy 15 zł :)

Pozdrawiam posiadaczy
skomentuj
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy