Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Nowa minister finansów zwiększy deficyt budżetu

Nowa minister finansów zwiększy deficyt budżetu

Wyświetlaj:
Lady of Pain / 81.190.218.* / 2005-11-04 21:35
Mozemy wysadzic ich w kosmos? Prosze prosze prosze.... zwiekszmy deficyt jeszcze bardziej.... co to sa 2 mld w te czy w tamta? A phi ;] Toż to nic przy dzisiajszym stanie finansowym naszego panstwa.

moze zdjecie plakatow i oddanie ich na makulature cos tu pomoze
kala / 82.197.35.* / 2005-11-04 14:16
Trudno będzie Marcinkiewiczowi rządzić byłą nauczycielką, która na samym początku już chce poprawiać ucznia.
alamakota / 217.30.129.* / 2005-11-04 09:49
"chcialabym wiekszy kawaleczek tortu, ale to jest moja osobista prośba do pana premiera, ale pan premier ma odmienne zdanie i bardzo prosi, żeby pozostać przy mniejszym" - merytoryczna dyskusja w radzie ministrow
jakbym slyszal dyskusje w przedszkolu, troche to przykre :(
imperium R / 194.150.99.* / 2005-11-04 09:22
Hejka wszyscy "sprzedawcy" rzeczy realnych i własnych pomysłów. 15 lat temu jeden mądry prezes powiedzial, że

są trzy sposoby na robienie biznesu.

1. Wszystko pod jednym dachem
2. Wysokie technologie
3. Nisza rynkowa.

A teraz zastanowcie sie. Gdzie My sie możemy wcisnąć ?
imperium R / 194.150.99.* / 2005-11-04 09:45
A teraz sam siebie skomentuję:

Ad1. Wszystko pod jednym dachem - sieci hipermarketów, inne - da sie np. lokalnie na rynku Europy środkowo-wschodniej łącząc to z pewnymi niszami.
Ad.2. Wysokie technologie - tutaj to nas już przed II Wojną od nich odcięto. Może jakieś cud-pomysły. Pewnie coś się jeszcze wygrzebie.
Ad.3 Tu jest pole do zagosodarowania. Np. uprawy, hodowla, miedź, hutnictwo, węgiel, transport na wschód.
No sam już kur..a nie wiem, jestem zwykłym sprzedawcą.
anty / 83.16.151.* / 2005-11-04 09:17
Panie premierze a ja bardzo prosze o jakis zasilek. mam pensje ale chcialbym zwiekszyc swoje wydatki na nauke (ktora wg pis jest bezplatna) i wysokie technilogie, bo podatki mamy takie ze soft i kompy troszeczke kosztuje a ja nie chce zasilac piractwa i szarej strefy bo boje sie ministra Ziobro ze wsadzi mnie na dorzywocie.
Bardzo prosze panie premierze
odys / 83.24.93.* / 2005-11-04 08:16
Panie Premierze
Może lepszy byłby Lepper na tym stołku!!??
Tak samo by Pana słuchał!!!
matrix / 83.18.126.* / 2005-11-04 08:07
pania Profesor - prosze już przestać zwiększać nakłady! należy się raczej zastanowić nad wydawaniem już ponoszonych !!!!
Bez sensu jest dawać pieniądze tam, gdzie nie są one logicznie wydawane!!! Niech się Pani przyjrzy "przyznawaczom Grantów", wykorzystaniu w praktyce rozwiązań teoretyczncyh, za które ciągle płacimy!
Kiedy wreszcie nasze dziedziny nauki będą "stosowane"??????
O-PO-zycjonista / 83.175.177.* / 2005-11-04 07:19
Nie ma laboratoriów, nie ma programów badawczych, sprzęt na uczelniach przestarzały, a co najważniejsze: NIE MA INSTYTUCJI WDRAŻAJĄCYCH NOWE POMYSŁY, ludzie na uczelniach to stare pryki p******** w stołek i wyjadające każdy grosz z jakiegokolwiek grantu na swoje roślinki w swoich ogródkach przy swoich domkach zbudowanych z pieniędzy na naukę. Pani Profesor, Pani Profesor, ideały to Pani ma wielkie, książek przeczytała mnóstwo, ale obserwować rzeczywistości to Pani nie potrafi, a przecież odkrycia się właśnie z tego biorą, z obserwacji. Moim zdaniem hasło "Gospodarka, idioto" teraz, jak nigdy, ma największe znaczenie.
doktor / 81.188.2.* / 2005-11-04 09:01
Tu sie zgadzam. Moj profesor to sobie wykladzine do domu kupuje za kase z grantow. Wkurza jak chce sie cos zrobic
lokoli150 / 83.17.184.* / 2005-11-04 07:59
Racja na uczelniach pracuje wiele osób posiadających ogromną wiedzę, tylko nikomu nie potrzebną, nawet in samyn. Wszyscy bardziej przedsiębiorczy "dali z bambosza" i działają na własny rachunek.
oszukany / 213.25.107.* / 2005-11-04 07:04
Według wcześniejszych stwierdzeń premiera dowiedzielismy sie, że utworzy on rząd eksperdzki. Tymczasem sami widzimy jakich ekspertów obsadza się na stanowiskach. Zamiast zmiejszac deficyt to bedzimy go zwiększac i kto za to zapłaci, oczywiście polacy. Tak samo dlaczego podatnicy płacą za reklamy i fałszywe obietnice przedwyborcze. Czy tak mają wyglądać obietnice poprawy życia skoro teraz kosztami swojej reklamy przed wyborczej wybrani przez społeczeństwo obciązaja podatników ? Jest to zwykłe kłamstwo i oszukiwanie społeczeństwa. Ja sobie tego nie wyobrażam by PO miało brac udział w takim oszukiwaniu społeczeństwa i niszczeniu naszej kochanej ojczyzny. Kazdy kto pomoże w jej niszczeniu nie powinien przypisywac sobie że jest POLAKIEM.
lianax / 83.16.202.* / 2005-11-04 06:57
Wypowiedzi Pani Lublińskiej sugerują, że PiS ma duże problemy kadrowe, tak duże, że musi szukać w zęzach.
student. / 135.196.19.* / 2005-11-04 01:06
Tereska, wracaj do nas z powrotem na wydzial.

Kurde nie wiedzialem, ze masz juz banke. Ostatnio jezdzilas seicento.
Jaco / 83.27.169.* / 2005-11-04 00:53
Wydaje mi się, ze zwiększanie deficytu na cele rozwoju wysokich technologii nie jest w żaden sposób opłacalne. Nie jestem ekspertem, ale nie trzeba nim być aby wiedzieć, że strumień finansów powinno się skierować na cele inwestycji krótkoterminowych, dających w krótkim okresie wymierne korzyści. Chyba trzeba by zacząć od pomocy przedsiębiorcom obniżając koszty pracy, co w rezultacie zacznie napędzać koniunkturę. Nie jest to oczywiście zadanie dla tego resortu, ale chodzi o zasobność budżetu. Zaczęto tu proces naprawy od końca tzn. od wydawania pieniędzy a nie zarabiania. Nie wiem czy moje zdanie jest słuszne, ale działania pani minister robią wrażenie nieprzemyślanych. Nie chcę jej odrazu krytykować, ale powinna mocno i głośno uzasadnić swoje pomysły. Każdy pomysł powinien być poparty czymś w rodzaju biznes planu.
mar-his / 213.199.218.* / 2005-11-03 22:15
Znowu mamy ministra finansów z praktyką uniwersytecką, czy doczekamy się kiedyś ministra finansów z praktyką unifersytecko-zawodową, np. był/a kierownikiem, dyrektorem, prezesem, prowadził/a wlasną działalność gospodarczą, był/a księgowym/ą w wielkim koncernie, który prznosił zyski, sprawdził/a się na wielu stanowiskach związanymi z finansami. Przeczytam kiedyś takie recenzje o powołanym ministrze?
Ircia / 83.28.186.* / 2005-11-04 00:25
podpisuje sie pod tym postem. Znowu teoretyk nie majacy zielonego pojecia o rzeczywistosci. Chcieliscie pisu oto pis.
jaco / 83.27.180.* / 2005-11-04 22:17
Czy Lubińska to PIS? Zobacz ilu prawdziwych fachowców zostało ministrami. Szkoda tylko, że Lubińska zajmuje to stanowisko. Jakoś kobiety nie sprawdzają się na takich stanowiskach. W razie wygranej PO mielibyśmy na strategicznych stołkach universalnych fachowców tj. np. Rokita, Chlebowski czy Komorowski. To było by PO.
jiw / 158.143.181.* / 2005-11-03 22:07
przeciez konstytucja zabarnia im deficytu wyzszego niz 29 mld. (jakiegos tam procentu egorocznych dochodow). Madrzy Panstwo! Prosze mi wytlumaczyc o co chodzi.
Klon / 217.153.13.* / 2005-11-03 21:21
Nauczcie się czytać !
Niech zwiększy i o 3mld jeżeli będzie to na rozwój wysokich technologii i naukę.tam każda zł zwraca się razy dziesięć. Pomyślcie najpierw zanim cos napiszecie.
anty / 83.16.151.* / 2005-11-04 09:27
te wysokie technologie to bedzie kolejny super system z Prokomu.
Co do doplat-te losie z rzadu nie chca wyplacic przyznanych przez PARP doplat unijnych do inwestycji w nowe technologie produkcyjne i informatyczne-maja to w nosie - mojej firmie sa winni prawie milion i daja sobie czas do... 2008-a odsetki bankowi placic trzeba.
Rzad nie ma pojecia jakie technologie rozwijac wiec po cholere sie w to pcha z miomi pieniedzmi !!!!!!
a euro ? / 87.207.126.* / 2005-11-03 23:21
A co z warunkami przyjecia do strefy euro ???? przeciez mielismy obnizac deficyt ...
LENA / 87.207.86.* / 2005-11-03 21:50
Zgadzam sie z autorem powyższego. Wydatki poczynione na takie cele znacznie szybciej zaprocentują niż mld zlotych wydawane dotychczas na nieuzasadnione i nie przemyślane cele.
silver / 62.121.117.* / 2005-11-03 22:04
W Polsce nie ma sprawnego systemu finansowania takich przedsiewziec. Zreszta cala Europa kuleje pod tym wzgledem. Jakos dudnia o zaawansowanych technologiach od lat, a efektow specjalnie nie widac.

Malezja dla przykladu rzucila 200mln dolarow na hi-tech w 1999, no i jest lata swietlne przed Polska dzieki temu. Tyle tylko, ze to nie byly pieniadze wyrzucone za okno, polecialy jak po sznurku do placowek BiR. W naszym wspanialym kraju to nierealne.
fanwyokich technologii / 83.26.172.* / 2005-11-03 21:40
Tak, tak. Pani minister da 2 mld na wysokie technologie po 1 mld na jednego niskawego, aczkolwiek b. ambitnego, bliźniaka :))
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy