Forum Forum inwestycyjneForex

Nowa władza powinna szybko przyjąć euro - uważa RPP

Nowa władza powinna szybko przyjąć euro - uważa RPP

Wiadomości Money.pl / 2005-10-26 19:22
Wyświetlaj:
Jozo. / 83.18.227.* / 2005-11-12 00:11
W zadnym wypadku to niepowinno sie stac szybko bo inaczej naród Polski bedzie rzebrakiem Europy i nie tlko najpierw niech ludzia wyrównaja zarobki inaczej pensje iemerytóry do takich jak sa na zachodzie dopiero niech mysla o wymianie pieniedzy na EURO w innym przypadku niech sobie wybija z glowy taka zamiane bylo byto samobujstwo na naszym narodzie Niemcy by nas wykupili za jedna trzwarta ceny zlotówki bylby to dobrowolny rozbiór Polski. Mam nadzieje ze PIS tego nie zrobi .
silver / 2005-11-12 08:04 / Bywalec forum
Smieszne jest to co napisałeś, mam nadzieję że o tym wiesz. Do tej pory nie mieli szans "nas wykupić"? Rozumiem, że "jedna trzwarta ceny zlotówki" to termin z księgi alchemika, bo z finansami wiele wspólnego nie ma.

Mili Państwo - na uczelnie, uczyć się finansów - potem dopiero brać się za szkalowanie tego i tamtego.
Namor / 213.238.86.* / 2005-10-26 19:22
i tym samym zarżnąć nasz kraj. Po wejściu do strey euro ogół społeczeństwa zubożeje a ceny podstawowych produków potrzebnych do życia pójdą radykalnie w górę.
Ciekawe kto ma tym zyskać ???
pesymistka / 84.10.199.* / 2005-10-27 07:53
Przyjąć euro? Czy Polskę stać na poniesienie takich kosztów??? Przecież trzeba uwzględnić koszt wyprodukowania nowych pieniędzy, koszt wymiany złotówek na euro (cała obsługa bankowa, transport, niszczenie...), koszt dostosowania programów komputerowych do nowej waluty, dostosowanie wszelkich automatów (chociażby tych do kawy). Poza tym przystąpienie do strefy euro to jednocześnie wejście w całą strukturę eurosystemu czyli również do ESBC i EBC. Ile to Polskę będzie kosztowało? Przecież nikt na tzw. ładne oczy nas tam nie przyjmie.
A co będzie kiedy szlag trafi całą unię (Związek Radziecki też nie trwał wiecznie)? Znów będą koszty - wprowadzenia nowej (własnej waluty). Między innymi oczywiście... Nie jestem w stanie pojąć tego pędu do obcej waluty (w końcu euro nie jest nasze, o NASZĄ walutę walczyli nasi przodkowie). Czy nie możemy sobie być w tej unii (skoro się w nią już wpakowaliśmy) bez wchodzenia do strefy euro (tak jak np. Wielka Brytania - chyba oni wiedzieli co robią; przynajmniej cenią sobie WŁASNY PIENIĄDZ)?
Pionier / 83.18.26.* / 2005-10-27 00:11
Popieram.A zyskają na tym ci ,którym się tak spieszy do tego "EURO"
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy