Forum Forum inwestycyjneForex

Balcerowicz: Polska powinna jak najszybciej przyjąć euro

Balcerowicz: Polska powinna jak najszybciej przyjąć euro

Wyświetlaj:
xx / .* / 2004-11-21 19:30
Wyjście teraz Polski do strefy EURO tylko zwiększy naszą biedę i to najmniej czterokrotnie. To jest jeszcze większa głupota niż z podwyżki VAT ( i ZUS).
Policmajster / .* / 2004-11-21 18:46
Balcerowicz wziął kasę za zdradę.Zobaczymy to w póżniejszym czasie całe jego reformy to niszczenie ludzi i firm przez podwyżki czego się da.Z afery alkoholowej,tytoniowej,fozz nikt go nie rozliczył skandal
Papa / .* / 2004-11-21 17:07
Bardzo ciekawe kwiedy w końcu wypłynie jakaś potężna afera w NBP związana z Panem Balcerowiczem, Kwaśniakiem i innym i specjalistami od manipulacji finansami kraju. Nie bez znaczenia na stan gospodarki jest kurs złotego oraz wielkość stóp procentowych na rynku międzybankowym. To się kiedyś musi skończyć. Odpowiedzialność za losy narodu nie mogą być wypadkową zagrywek kilku osób w kraju. W Polsce musi być stabilność, uczciwość, przejrzystość i nade wszystko działanie dla narodu - POLSKIGO.
przeciwniczka euro / .* / 2004-11-21 00:40
oczywiście, że ceny pójdą w górę.Proszę posłuchać ludzi z Niemiec, Holandii i dalej. Jaki to dla nich był szok cenowy., ale jaki e oni mieli dochody. Nasze społeczeństwo jest za biedne na takie "zabawy". A może zjednoczmy się jak w przypadku ZUS DAJ NAM LUZ ? Ta akcja bardzo mi sie podobała i musimy częściej korzystać z naszych głosóe- niech idą w czyn
Andrzej / .* / 2004-11-18 21:52
Uwazam, ze p. Balcerowicz dziala w sferze fikcyjnej rzeczywistosci. Dla niego wszystko jest proste. Tylko czego sie w przeszlosci nie dotknal nigdy nie skonczyl. Wszystko pozostawil dla innych. A najwazniejsze ze sam ma sie dobrze. I to jest cala jego strategia dla Polski
europejczyk / .* / 2004-11-18 16:01
Ostatnie wypowiedzi L. Balcerowicza są bulwersujące. Opowiada się on w sprawach narodowych za naród, uważając przy tym, że jest najmądrzejszy. Wprowadzenie Euro spowoduje nie tylko szok inflacyjny, ale zubożenie jeszcze większej części polskiego społeczeństwa. Demagogia NBP i rządu w sprawie korzyści płynących z przyjęcia w Polsce Euro jest kompromitująca. Proszę sprawdzić, o ile wzrosły ceny w Niemczech, Włoszech i Grecji. Niektóre artykuły podrożały o 80%-100%. W Polsce będzie jeszcze gorzej bo nikt tego nie kontroluje. Tak więc pan Balcerowicz chce cen europejskich ale nie widzi, że nie jest wstanie zapewnić płac europejskich i europejskiej godności życia. Może byłoby dobrze gdy poszedł do apteki i zobaczył ilu ludzi nie wykupuje leków, ile dzieci co dziennie jest głodnych. Powstaje tylko jedno pytanie dlaczego nasz naród znów ma być zniewolny. Mało było ZSRR to teraz będzie Bruksela i jej wcale nie mądrzejsi komisarze, których nazwa dziwnie mi się źle kojarzy.....
obserwator / .* / 2004-11-18 10:14
Zwolennicy wprowadzenia Euro jak dotychczas nie potrafią wytłumaczyć na czym miałyby polegać korzyści z z tym związane. Bajania o eliminacji ryzyka kursowego absolutnie mnie nie przekonują, gdyż jest to jedyna korzyść wobec licznych negatywnych konsekwencji włączenia Polski do strefy Euro. Można by o tym długo, ale ograniczę się do tego, że szok inflacyjny przy wprowadzeniu Euro jest pewny, przy czym brak będzie w gospodarce mechanizmu regulacyjnego jakim jest kształtujący się na rynku kurs waluty krajowej, który swoim działaniem dość szybko wpływa na wyhamowanie inflacji. Staniemy się jednym z naczyń połączonych strefy Euro, bez żadnego regulatora w przewodach łączących nas z pozostałymi naczyniami. Nietrudno przewidzieć czym dla przeciętnego ubogiego polskiego konsumenta skończy się np niczym nie hamowane wyssanie tańszych polskich produktów i usług przez rynek krajów "starej" Unii. Ten proces oczywiście ma miejsce także obecnie ze względu na zniknięcie ograniczeń w handlu, jednakże jego negatywne dla krajowych konsumentów skutki ograniczane są przez umacnianie się złotego, co z kolei wywołane jest w znacznym stopniu zwiększonym eksportem. Uważam, że gdyby nie było tego mechanizmu kursowego, po wejściu do Unii nastąpiłby w Polsce kryzys inflacyjny. Nie przekonują mnie twierdzenia, że polska gospodarka będzie gotowa za 4 - 5 lat do wytrzymania szoku wywołanego wprowadzeniem Euro. Poza tym pozostaje pytanie zasadnicze: po co ten szok wywoływać, po co jeść tą żabę? Zastanówmy się raczej dlaczego Brytyjczycy, Szwedzi, Duńczycy nie przystąpili do Euro, a są to raczej rozsądne i potrafiące kalkulować narody.W jednym zgadzam się z Prof. Balcerowiczem - nalezy jak najszybciej dążyć do uzdrowienia finansów publicznych. Ale uważam, że lepiej aby Euro było króliczkiem, którego się goni ale nie łapie go.
obserwator / .* / 2004-11-18 09:51
CZARNY SCENARIUSZNie podwazam autorytetu pana prof. Balcerowicza, ale chyba to wszystko jest troche naciagane i na pokaz. Ceny beda wywindowane w gore, bo to jest normalny proces inflacyjny, ale co dalej? Brak podwyzek pensji, rent, emerytur i ponowne zachwianie koniunktura, dymisja paru ministrow i dojscie do wladz tych ktorzy byli przeciwni UE, po czym znowu kryzys. Nieraz lepiej sie nie spieszyc.
Patrz w przyszlosc! / .* / 2004-11-18 08:58
No pewnie my Polacy to tylko potrafimy narzekac a gdyby nie Balcerowicz to w ogole nie byloby w Polsce kapitalizmu. Trudno okresy przejsciowe nigdy nie byly latwe a i zmian nie da wprowadzic bezbolesnie, ale komu lepiej zaufac: doswiadczonemu ekonomiscie czy moze populistycznym haslom bandy glupkow?!?!
POlak / .* / 2004-11-18 08:34
jestem preciwny EURO stracimy niezależność całkowitą. Komuunizm bis tylko teraz centrala jest w Brukseli a nie w Moskwie.
Domin / .* / 2004-11-17 23:13
a my na to nie !!!bo nam wała wykręcą i ceny pójdą w górę !!!
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy