Forum Forum dla firmKsięgowość

Nowe, obowiązkowe ubezpieczenie. Tym razem na opiekę

Nowe, obowiązkowe ubezpieczenie. Tym razem na opiekę

Wyświetlaj:
Ziom X / 83.11.88.* / 2009-04-22 23:16
Wszystkich ciężko upośledzonych poddać eutanazji. Na świecie miliony normalnych ludzi umierają z głodu.
mama38 / 85.14.84.* / 2009-06-01 20:02
co ty gadasz, ciekawe czy pozwolilbys zabic wlasne dziecko
przemo82 / 77.115.0.* / 2009-04-24 00:28
Jestem ojcem 2,5 letniej córeczki z upośledzeniem i jak czytam to co piszesz to wydaje mi się, żeeutanazji należało by poddać takich ludzi jak Ty.
Kim Ty jesteś, aby decydować kto ma żyć???!!!!!!!!!!
Chyba nie masz dziecka, że masz takie zdanie.
Następnym razem przemyśl to co chcesz napisać!!!!!!!!!!
gamz1 / 83.8.29.* / 2009-04-27 21:57
To inne zdrowe dzieci mają umierać z głodu a reszta ma utrzymywać twoją córeczkę z której i tak nie będzie żadnego pożytku .W przyrodzie osobniki słabe giną ,zostają tylko najsilniejsi.Czas aby ludzie to zrozumieli gdyż czeka nas zagłada
Wojtek_56 / 89.206.32.* / 2009-04-24 19:02
Komentujesz wypowiedz, a jest to oczywisty akt rozpaczy a nie rzeczywisty pogląd! Teraz płacimy 8% i bogato nie masz. Pomimo ze w tych 8% jesteśmy razem do spółki. A mi Bozia pozwala trzymać się z daleka od usług NFZ. Zostaniesz wspaniałomyślnie zakwalifikowany do tych co wymagają opieki to jest tych naprawdę chorych. I na bank dostaniesz to z tej działki 1,5% minus OBSŁUGA FUNDUSZU . No to Ci nie zazdroszczę.
EM2 / 78.8.23.* / 2009-04-22 23:12
Ludzie opamiętajcie się!!!.
Za co mam płacić, za to, że opiekuję się starą matką 83 lata i teściową też 83 lata., jeszcze mama za coś płacić?
30 lat płaciłam składki rentowe z których nie skorzystałam, bo jestem jeszcze w miarę zdrowa. Sobie obniżyli podatki - mam na myśli bogaczy a dla biedaków 1%- śmieszne. Zlikwidować 50% sejmu i całkowicie senat. Polikwidować dwory składajace się z pocioków i znajomków .Odciąć czarnych od kasy państwowej a będą pieniądze na wszystko.Plujecie na niby komunę ale w tamtych czasach mogłam o każdej porze dnia i nocy dostać się do specjalisty, a teraz?. Mąż bardzo chory na serce- jedna wizyta w styczniu druga koniec września jak dożyje. Na wybory nie idę bo nie będę głosowała na te same gęby, które nigdy nie pracowały ,tylko siedzą w sejmie przez całe życie.Co taki człowiek może wiedzieć o życiu za 1500 zł. Jak zmienią ordynację i będzie się głosować nie na partię a na osobę na pewno frekwencja się zwiększy. Ale boją się o stołki!!!!
nie zabijaj jamniczka! / 213.25.171.* / 2009-04-22 22:24
Znamienne jest to co mówi senator Augustyn: "Sądzę, że uczciwe byłoby, żeby płacili solidarnie...".Żeby ONI płacili, bo NAS senatorów i posłów to poprostu wali. Zawsze sobie możemy zagłosować za następną podwyżką pensji...
Stefan21 / 88.199.184.* / 2009-04-22 21:48
K**** MAĆ !!!
P********* PO - coraz więcej podatków, opłat....
Zaraz na życie nic nie zostanie.
Podatek ekologiczny, teraz to !!!
ZŁODZIEJE, p*********** ich w tym senacie i sejmie.
Niech sobie jeden z drugim sam od swojej pensji odda - a nie ciągle z biednych, ciężko pracujących ludzi zdziera kasę.
Trzeba się wynosić z tego porąbanego kraju. Tak jak to Wojciech Cejrowski zrobił. Pójdę w jego ślady !!!
Wigash / 2009-04-22 20:52
spokojnie mogliby to wycisnąć z ZUSu, to jest tak nadmuchana organizacja, ze głowa boli
szczytne cele a i tak zostanie przejedzone. Płacę na służbę zdrowia i co z tego mam nic. Tak samo będzi z tym opiekuńczym podatkiem.
fizjo / 83.24.97.* / 2009-04-22 22:37
koszmar jakiś
to innaczej dla tych co mają rente
odpiedolcie się od naszych pensji
z.n.u. / 81.168.247.* / 2009-04-22 21:54
Nowy rząd ma swoich krewnych, a W ZUS i NFZ już są zatrudnieni krewni z poprzedniej ekipy, należy więc stworzyć nowe stanowiska dla nowych krewnych.
Dlaczego tych instytucji nie można ruszyć i obniżyć im koszty utrzymania? Bo tam są zatrudnione tzw. "pocioty"
Państwo w państwie chronione przez rząd i sejm.
JAW / 87.206.57.* / 2009-04-22 20:22
Donald "3 razy 15" Tusk zapomniał jeszcze o podatku od zwróconego VAT, podatku od podatku na rzecz podatku i podatku dla świętego spokoju.i powinien jeszcze w konstytucji zmienić skrót RP z Rzeczpospolita Polska na Rzeczpospolita Podatkowa. A na poważnie to teraz dopiero ruszy szara strefa i wzrośnie liczba "bezrobotnych"
rydzuś / 90.129.127.* / 2009-04-22 19:42
S********* z tym pomysłem, chyba, że płacimy wszyscy ( klechy,rolnicy itp. i td.)
jbb / 77.253.63.* / 2009-04-22 19:35
nieroby doktorki dostaną podwyżkę
opopij / 80.85.224.* / 2009-04-22 17:34
zabrać klechom 5 mld to kasa bedzie na chorych ,nikomu nic z tego ich wiecznego bełkotu o bożkach !!
nok / 213.238.71.* / 2009-04-22 21:30

zabrać klechom 5 mld to kasa bedzie na chorych ,nikomu nic z
tego ich wiecznego bełkotu o bożkach !!


Dlaczego zabrać 5 mld - czy im ktoś kiedyś taką kasę dał??? A może opoju, tobie zabrać, żebyś nie wystawał pod budką ???
:-p / 89.76.142.* / 2009-04-23 15:57
dawał dawał i to nie raz!!! ciągle łapę wyciągają - a wy fanatycy zapatrzeni w aureole nawet nie intereujecie się tym co idzie z państwowej kiesy na "kiecaków". myślicie, ze oni tylko z tacy żyją??!! a ta ziemia, którą wydarli od Panstwa? przecież należała do zwykłych ludzi ipowinna być zwrócona. kościól to miał ziemię jak mu jakiś inny fanatyk zapisał. jezdzili po kraju przez lato i zbierali co tylko, zeby miec na przetrwanie przez zimę! skoro jak mówią, ze mieli ziemię to nie mogli sobie na niej hodowli prowadzić??? nie mogli bo nie mieli ziemi, która teraz jakoby im się należy! złodziejstwo jedno wielkie!!!
Jarek5566 / 195.229.235.* / 2009-04-22 20:07
czy ty małoletni gnojku zapłaciłeś kiedyś jakiś podatek? za twoją szkołę podstawową płacę między innymi ja, więc stul gębą i leć do odrabiania lekcji, a wypowiadania się na forum, bo ciebie też utrzymuje społeczeństwo
klsdjfajsd / 83.5.204.* / 2009-04-22 23:19
A ty czego klechów bronisz? Poczytaj sobie o konkordacie i dowiedz się na jakie sumy Watykan okrada Polskę. O polskich klechach okradających naiwnych starszych osób nie wspominając.
JAW / 87.206.57.* / 2009-04-22 20:26
W imię ojca i syna i ducha śniętego amen
miszczu / 83.29.19.* / 2009-04-22 16:54
Sranie w banie. Rolnicy nie mają dochodu to jak od nich ściągnąć podatek ???? Większość rolników jest w krusie a mają być beneficjentami w imprezie - pewnie ktoś dopisze że krus też korzysta. Toż pan senator powiedział że pieniądze pompować w należytą pomoc wsi. Chamstwo i tyle.
acomitam / 83.25.191.* / 2009-04-22 16:47
Już nawet nie chce się tego komentować. Totalaniacy z PO po prostu inaczej nie mogą. Ich nienawiść do Polski i Polaków jest czasami zastanawiająca. Przecież nie można tego wytłumaczyć li tylko tym, że kopią nas po kostkach odwdzięczając się za wyniesienie do stanowisk. Ale jak to mówią: przeżyliśmy Szweda, Ruska, przeżyjemy gnidę Tuska.
AdamDolhaniuk / 2009-04-22 16:13
Złodzieje zamiast marnowac miliardy na zasrane F-15 czy mordowanie w Afganistanie niech przeznaczą choc czastke na opieke spoleczna ktora i tak juz jest oplacana przez podatnikow przez skladke na ubezpieczenie spoleczne Gowno mnie obchodzi cel na ktory ktos mi cos znowu chce ukrasc pod tzw podatkiem
krzyhhoo wnerwiony / 83.26.202.* / 2009-04-22 14:50
Komentarz p. Natali-Świat jest plugawym bluzgiem badziewnego polityka, ktory nie 'shańbił się' wolonatariatem na rzecz bliźnich, nie widział na oczy domu opieki, szpitalnych odziałów ze staruszkami, których nikt nie chce trzymć u siebie w domu, a jedynie słuzył cale życie jako plaster na wrzody polityczne swojej formacji w dodatku za kasę podatników. Człowiek dostaje codzienie torsji oglądając przeróżnych Niesiołowskich, Palikotów i Kurskich, ale ta hiena przebija wszystkich, w dodatku bezczelnie 'zapominając', że PO jedynie odświeża pomysł ś.p. prof. Religi.
Bernard+ / 83.22.106.* / 2009-04-23 00:27
Wnerwiony człowiek nie myśli logicznie. Przecież wreszcie zdarzyło się takiej Pani Poseł raz napisać prawdę. Jak by ten nowy sposób przymusowego zabierania pieniędzy pracującym nie nazwać to faktycznie będzie to nowy podatek, a więc takie działanie rządzących obojętnie, z jakiej partii by nie byli robią znów zwyczajne oszustwo, bo chcą wmówić nieczytającym niczego poza programem telewizyjnym Polakom, że dbają o najbardziej biednych i pokrzywdzonych przez los a faktycznie potrzebują pretekstu do ściągania więcej pieniędzy, ale bez uczciwego oświadczenia, które uczciwy Rząd powinien złożyć: np. „Kochani rodacy przeliczyliśmy się i brakuje nam pieniędzy na ustawowe wypłaty. Za dużo nauchwalano wypłat a za mało wpływa podatków i składek obowiązkowych, z których za dużo musimy przeznaczyć na utrzymanie armii biurokratów i armii uprzywilejowanych 40 letnich emerytów. Więc musimy podnieść Wam podatki albo jakieś składki np. składkę rentową, którą rząd PIS Wam obniżył musimy z powrotem podwyższyć o 1, 5 % oraz musimy podwyższyć składki zdrowotne dla rolników, bo nie mamy pieniędzy na różne wydatki a nie potrafimy zredukować kosztownej biurokracji i zmniejszyć wydatków budżetowych. Partie sejmowe nie godzą się na obniżenie swoich apanaży, nasi koledzy zarządzający nierentownymi spółkami skarbu państwa nie potrafią przywrócić im rentowności, ale nie możemy robić im krzywdy i obniżać im pensji ani ich wymienić na bezpartyjnych fachowców, bo to oni finansują nasze kampanie wyborcze a wiecie przecież, jakie kosztowne są spoty reklamowe. Nie możemy uczciwie podwyższyć składek ubezpieczenia rolnikom, bo nie godzi się na to nasz ludowy koalicjant PSL a gdyby koalicja się rozpadła to stracilibyśmy władzę i tym samym musielibyśmy znów wydać przed terminem dużo kasy na reklamy wyborcze a przecież ledwo zaczęliśmy ta kasę gromadzić to już kryzys sporo nam jej zabrał. Więc zrozumcie Kochani Wyborcy dajcie nam więcej kasy, bo dobro naszej partii i nas oraz naszych kolegów tego wymaga.
Takie uczciwe i prawdziwe oświadczenie, dlaczego potrzeba więcej kasy zabrać obywatelom i dać politykom zrozumiałby każdy Polak, nawet analfabeta funkcjonalny, ale jeżeli prawda jest zakamuflowana i podana w formie łzawej bajeczki o konieczności lepszej opieki nad chorymi niepełnosprawnymi to większość Polaków sądząc, że ich to nie zuboży, bo to jacyś inni źli Polacy będą płacić te składki na ten szlachetny cel. Dlatego opór przeciwko takim nowym obciążeniom i krytyka zawodowego oszustwa informacyjnego nie będzie już powszechna i różne grupy Polaków skłócą się ze sobą a rządzący politycy załatwią sobie kasę do rozdawania z wielkim szumem medialnym, aby być postrzegani jako Ci dobrzy politycy, którzy pomagają chorym a podatków nie podnoszą.
Tak to się okłamuje naród słynący w Eurostatcie z tego, że zajął pierwsze miejsce w Europie, gdy badano procent analfabetów funkcjonalnych wśród osób w wieku produkcyjnym 18-65 lat.
( Analfabeta funkcjonalny to osoba, która umie czytać ale nie rozumie większości tekstu, który przeczytała, umie również liczyć ale nie potrafi obliczyć nawet przy pomocy kalkulatora ile metrów na sekundę pokonuje samochód, który ma na liczniku szybkość 100 km na godzinę.)
Przypomnę, że najmniej jest analfabetów funkcjonalnych w Szwecji tylko 7% zaś polska ma 24% analfabetów funkcjonalnych w tym 7% wśród Polaków posiadających formalne i legalnie dyplom ukończenia wyższej uczelni.
:-P / 89.76.142.* / 2009-04-23 16:02
no i niestety muszę sie zgodzić. nic dodać nic ując!
Greeder / 62.89.78.* / 2009-04-22 15:09
Ble, ble, ble. A zapłacę ja.
k:( / 87.239.199.* / 2009-04-27 16:57
a zastanowiliście się ile z tych pieniędzy rzeczywiście trafi do tych potrzebujących?po drodze będzie baaardzo dużo instytucji,które zbiorą śmietankę a reszta do tych co rzeczywiście potrzebują o ile coś zostanie

Najnowsze wpisy