Forum Forum emerytalneInne

Nowe renty będą niższe

Nowe renty będą niższe

Money.pl / 2007-04-12 20:05
Komentarze do wiadomości: Nowe renty będą niższe.
Wyświetlaj:
bolop / 88.156.192.* / 2010-02-09 20:53
[...]

### POST USUNIĘTY Z POWODU ZŁAMANIA REGULAMINU FORUM MONEY.PL ###

wanda47 / 62.141.219.* / 2012-11-10 15:47
Wiadomo!
Najlepiej do piachu!!!
Po co płacić?
Zrobił swoje, pracował na nas ileś lat a jak już nie może to po co ma żyć?
Najlepiej uruchomić krematoria!!
Coś tam po hitlerowcach zostało.
Może się jeszcze nadają?
Przecież i tak na nic mu/choremu nie wystarczy! Ani na leczenie ani na jedzenie nie mówiąc o czynszach, mediach itd...
A nie mówiąc już o dzieciach na wychowaniu, niech głodują albo do bidula! WSTYD!!!!
wiwan / 2012-11-12 10:37
A tak mniej histerycznie ?
Artykułu już co prawda nie ma, ale warto było odszukać meritum sprawy- czyli wysokość renty zależną od rzeczywistych składek- a więc tak jak w przypadku nowych emerytur. I tyle.

A już na pewno NIE jest zadaniem renty z tyt. niezdolności do pracy pokrycie kosztów wychowania dzieci.
concordia / 79.186.105.* / 2010-01-13 12:25
Emeryci z innych krajów oddają się przyjemnością , np. przyjeżdżają do Polskich Kurortów , stać ich na kupno nowiutkiego auta a emeryt z Polski zapłaci rachunki , kupi leki i nie ma kasy (komedia)!!!
kurort w Alpach / 83.9.30.* / 2010-04-14 07:32
Tak zawsze było jest i będzie.
concordia / 79.186.105.* / 2010-01-13 12:19
Renty dostają obecnie anonimowi alkoholicy na marskość wątroby innych chorób nie biorą orzecznicy pod uwagę!!!
A co z ludźmi, którzy płacili składki całe życie i tuż przed emeryturą umierają? Pracownicy ZUSu nie mają się czym przejmować,bo i tak dostaną podwyżkę nie taką jak rencista czy emeryt "5zł" !!!
Wiek emerytalny jest ciągle przesuwany w wiadomym celu- większość nie dożyje!!!
Media pokazują jak chętnie Polacy pracują po 50 roku życia .
Otwarty fundusz emerytalny miał zapewnić godną starość i co się okazuje? guzik prawda! po dziesięciu latach odprowadzania kasy do OFE można jeszcze stracić!!!
rencista / 80.55.218.* / 2007-04-15 20:31
fundusz rentowy i emerytalny to dwie oddzielne sprawy bo placimy oddzielne skkladki i nie nalezy laczyc razem.Juz ustawodawca w reformie ubezpieczen popelnil bledy w ustawie wypadkowej , ze prowadzacym dzialalnosc gospodarcza nic sie nie nalezy choc skladki byly obowiazkowe , po 4-latach ukazala sie lakoniczna wiadomosc w srodkach przekazu ze mozna sie starac o swiadczenia w ciagu 6-ciu miesiecy , ja akurat skorzystalem ,ale ZUS mnie nie osobiscie nie powiadomil pomimo to ze w 1999r zlozylem pismo o odszkodowanie, co zakonczylo negatywna odpowiedzia---nic sie nie nalezalo, cztery lata po wypadku otrzymalem swiadczenie , bez prawa wstecz
rencista / 80.55.218.* / 2007-04-15 20:29
fundusz rentowy i emerytalny to dwie oddzielne sprawy bo placimy oddzielne skkladki i nie nalezy laczyc razem.Juz ustawodawca w reformie ubezpieczen popelnil bledy w ustawie wypadkowej , ze prowadzacym dzialalnosc gospodarcza nic sie nie nalezy choc skladki byly obowiazkowe , po 4-latach ukazala sie lakoniczna wiadomosc w srodkach przekazu ze mozna sie starac o swiadczenia w ciagu 6-ciu miesiecy , ja akurat skorzystalem ,ale ZUS mnie nie osobiscie nie powiadomil pomimo to ze w 1999r zlozylem pismo o odszkodowanie, co zakonczylo negatywna odpowiedzia---nic sie nie nalezalo, cztery lata po wypadku otrzymalem swiadczenie , bez prawa wstecz
Bernad+ / 83.30.156.* / 2007-04-12 20:05
Antek i Franek razem chodzili do szkoły zawodowej. Razem rozpoczęli prace w tej samej firmie. Antek był pracowity nie pił, nie palił i poszedł do wieczorowego technikum. Franek lubił dużo palić dużo pić i imprezować.
Po 10 latach Franek został brygadzistą i zarabiał 2500zł brutto, często również dostawał premie za jakość produkcji i wydajność w systemie akordowym przez 10 lat płacił, więc regularnie składki do ZUS od wynagrodzeń oscylujących wokół średniej płacy krajowej.
Franek rozwijał się w innym kierunku. Po 10 latach miał już 3 -cią żonę i 4 dzieci z poprzednich małżeństw, na które nie chciał płacić alimentów. Za nadużywanie alkoholu był często zwalniany z pracy. Co roku był kilka miesięcy bezrobotny lub niezdolny do pracy, ale na czarno dorabiał, aby mieć pieniądze na swój tryb życia. Unikał zatrudnienia oficjalnego na pełny etat, aby nie potrącano mu alimentów. Pewnego dnia w kilka tygodni po kolejnym zatrudnieniu się oficjalnie na ¼ etatu, gdy wracał pijany do domu wieczorem zasnął zimą na podwórku i doznał poważnych odmrożeń rąk nóg i głowy. Długo chorował i nie „uzyskał” juz zdolności do pracy gdyż okazało się, że ma wiele schorzeń: typu marskość wątroby, niewydolność płuc i nadciśnienie tętnicze ograniczoną wydolność nerek oraz całą listę różnych schorzeń w efekcie, czego po 2 latach starań otrzymał rentę inwalidzką. W tym samym czasie Antek został potrącony przez pijanego kierowcę, który wjechał w stojących na przystanku ludzi, po czym wraz z samochodem spadł z estakady. W wyniku wypadku Antek stał się inwalidą całkowicie niezdolnym do pracy i OTRZYMAŁ RENTĘ INWALIDZKĄ W TEJ SAMEJ WYSOKOŚCI, CO JEGO SZKOLNY KOLEGA FRANEK. Czy uważasz,że tak powinno być, że Antek płacąc przez 10 lat wysokie składki na emeryturę i wysokie składki, ubezpieczenia rentowego powinien mieć taką samą najniższą rentę jak Franek, który w tym samym czasie 10 lat nie zapłacił nawet ¼ tego do ZUS, co zapłacił Antek a przyznana mu renta została wyłudzona? To jest pytanie o zasady sytemu ubezpieczeń społecznych w Polsce.

Nie podoba mi się proponowana do utrzymania zasada przechodzenia z renty na emeryturę i zmiana w związku z tym wysokości świadczenia w domyśle na wyższe po osiągnięciu wieku emerytalnego przez rencistę. Bo jeżeli ktoś opłacał składki emerytalne i rentowe przez np 10 lat, po czym stał się trwale niezdolnym do pracy to w sumie zgromadził mało na swoją emeryturę i mało wpłacił na ubezpieczenie rentowe. Do obliczenia wysokości jego świadczenia powinna być wzięta suma wpłaconych składek emerytalnych i rentowych i podzielona przez Jego dalszy przewidywany czas trwania jego życia i jakie mu świadczenie z tego wyjdzie takie powinien otrzymywać do śmierci a jeżeli wyjdzie niższe niż najniższa renta to powinien otrzymać dodatek wyrównujący mu świadczenie do najniższej renty państwowej. Natomiast, jeżeli ktoś staje się niezdolnym do pracy w 55 roku życia i ma "zgromadzony" przez 35 lat pracy spory kapitał wpłacanych przez te 35 lat składek emerytalnych zarówno w postaci kapitału początkowego obliczonego za pracę i płacenie składek przed 1999 rokiem jak i na swoich indywidualnych kontach w ZUS i OFE to nie może otrzymywać przez 10 lat aż ukończy 65 lat takiej samej renty jak ktoś, kto ma tylko np 10 lat opłacania składek. Powinien mieć obliczoną rentę w wysokości takiej jak oblicza się emeryturę a więc proporcjonalnie do wysokości swojego kapitału początkowego i swoich składek na koncie w ZUS i OFE i dalszego statystycznego trwania życia osoby 55 letniej. I tak ustaloną sumę renty powinno się temu ubezpieczonemu wypłacać dożywotnio A jej kapitał zgromadzony w OFE powinien podlegać przekazaniu do ZUS.
palcia / 78.8.105.* / 2008-08-06 14:25
ja sie nie zgadzam zeby ktos korzystał z moich pieniedzy ,15 lat pracowałam u prywatnych handlowcow i oni na mnie korzystali potem 10 lat w zakładzie gzdzie odprowadzano duze słkadki do zus (1500)zł miesiecznie .A DZISIAJ JUZ OD 7 MIESIECY ZUS NIE CHCE MI PRZYZNAC RENTY .przez te lata nie byłam na zwolnieniu lekarskim .a teraz to tylko sie pociac .to jest chora rzeczywistosc
Madusia / 81.190.240.* / 2008-08-01 14:51
no własie...wspaniały przykład...taki PRYMITYWNY jak lekarze orzecznicy....tak własie...ja miałam podobny przypadek...miałam wypadek w szkole i pekł mi kregoslup...juz mialam 2 operacje i potrzebna mi 3...ledwo chodze tyle co do toalety a mam nei całe 18 lat,wypadek mialam 3 lata temu i ciagle sie mecze,bo nawalili mi tytanu w plecach co mi ciagle tzreszczy i sa stany zapalne...fakt dostałam pierwsza grupe na 3 lata...ale na początku mialam drugą,po odwołaniu dostałam pierwszaale na rok...bo lekarzom sie wkręciło że tytan "paruje"i zniknie...Lekarze są żałośni...a dla porównania podam przykład znajomego co ani dnia nie przepracowal..całe życie pił alkohol i inne cuda dostał marskosci wątroby i rownież ma pierwszą grupe na 3 lata...i gdzie sprawiedliwość???a jeszcze ta ustawa nie weszła w życie i juz są takie przypadki...no ludzie...mi trzeba skarpetki zakładać..a on tylko szuka nose gdzie butelka..i czy to jest sprawiedliwe...On potrzebuje pomocy drugiej osoby by mu jabola za 3 zł podała pod nos.,niektórzy Lekarze są bardziej psychiczni niż ci ludzie co stają na te komisje...nie mowiać juz ile osob mlodych dzieci nic nie winnych po chemiach i usuwaniu guzow z głowy nie dostaje nawet ozrecznia...ale taki menel pojdzie ggdzie całe zycie kradnie,chleje i jest najgorszym ścierwem i dostanie 2 grupe....no ale co sie dziwic...jak mnie z chorobą kregoslupa zamiast badac;ortopeda,neurolog i neurochirurg ewentualnie chirurg rownież bada C*** od chorob płuc...:/ no ludzie..patrzy sie na tomograf i teks"aha.."Te jełopy w rzadzie powinni sie zajać tym by odpowiedni lekarze orzekali ludzi z chorobami w ich specjalizacji...a nie nowe ustawy,wiecej by zaoszczedzili gdyby pijakom renty pozabierać bo są zdrowi i rowy kopać mogą!!!!
schnaps / 213.158.196.* / 2008-01-22 17:22
Jacek, zdolny, pracowity, dobrze zarabiajacy, placacy WSZYSTKIE SKLADKI UBEZPIECZENIOWE po 5 latach pracy zapadl na nieuleczalna chorobe UNIEMOZLIWIAJACA calkowicie prace zarobkowa. Co proponujecie? Moze darmowa eutanazje? Bo jak mu wyliczymy kapital poczatkowy, to moze 20 PLN miesiecznie dostanie! A ta renta panstwowa, to ile wynosi? 400 PLN brutto.? Jak czlowiek calkowicie zdany na pomoc innych ma za to wyzyc? Mam poglady liberalne i jestem przeciwna wyludzaniu swiadczen.
czarny7 / 78.8.84.* / 2008-02-15 21:21
sluchajcie ludzie,to nie takie proste jak sie wydaje z tymi naszymi rentami.JA jestem po zawale [dosc ciezkim],ktury miałem w wieku 35 lat,a po przzepracowaniu okolo 17 lat.Obecnie jestem na rencie choroboej w wysokosci 480 zł.mam rodzine i musze ja utrzymac,tj.opłacic wszelkie rachunki,wykupic co miesieczna dawke lekow[niebagatela- sumka około 200zł]prad,swiatło,gaz idzie wszystko w góre.JAK podzielic ta rencine?BRAK SŁÓW I NERWOW!Bo w przeciwnym razie bede sie leczył dodatkowo na nerwice.
Ale gdybym chcial z moim chorym sercem isc dorobic,to nikt mnie nieprzyjmie,a nawet jak tak to zus wówczas zabierze te JAŁOMUŻNĘ. A jesli niewydole w pracy i dostane nastepnego zawalu?
JAMA / 195.187.251.* / 2007-05-08 22:24
Ale to Franek głosuje na PIS, więc trzeba mu obiecać, że dostanie, bo inaczej nie będzie głosował a Antek nie ma czasu na chodzenie na wybory, bo właśnie robi nadgodziny. To sie nazywa polityka. Nie daje się tym którym się należy ale tym którzy będą głosować ...
martaqba / 87.205.209.* / 2007-04-15 11:25
Fajny, obrazowy przykład - zgadzam się z Tobą - to paranoja, że wyłudzacze mają świadczenia równej wysokości z tymi, którym się ono faktycznie należy...
nermak / 87.207.39.* / 2007-04-15 02:53
ale sie kurde rozpisałeś...

Najnowsze wpisy