Forum Forum inwestycyjneFundusze

NOWOSCI W MBANKU SUPER!!!

NOWOSCI W MBANKU SUPER!!!

krzysiek29 / 2008-02-02 12:53
SKARBIEC – Rynków Surowcowych
SKARBIEC – Sektora Finansowego Nowej Europy
SEB SFIO – Subfundusz SEB Wschodnioeuropejski
SEB SFIO – Subfundusz SEB Globalny
SEB SFIO – Subfundusz SEB Japoński
SEB SFIO – Subfundusz SEB Małych Spółek Wschodnioeuropejskich
SEB SFIO – Subfundusz SEB Nordycki
SEB SFIO – Subfundusz SEB Europejski
DWS Parasol SFIO – DWS Sektora Infrastruktury i Informatyki
DWS Parasol SFIO – DWS Sektora Nieruchomości i Budownictwa
DWS Parasol SFIO – DWS Zmian Klimatycznych
DWS Parasol SFIO – DWS BRIC
DWS Polska FIO Akcji Spółek Eksportowych
a za pare mc HSBC pozdr
Wyświetlaj:
Pavlo84 / 2008-02-07 15:35
DWS Parasol SFIO – DWS Zmian Klimatycznych
DWS Parasol SFIO – DWS BRIC
SEB SFIO – Subfundusz SEB Wschodnioeuropejski

Czy te fundusze są godne uwagi i jak sobie radzą firmy zarządzające DWS i SEB?
szlachcic / 62.87.244.* / 2008-02-07 15:58
Mogę się wypowiedzieć jedynie odnośnie BRICa (zaznaczam, że nie jestem analitykiem)

Jak zamieścił krzysiek29:

DWS BRIC
Struktura inwestycji

Energie 24,60
Industrien 14,10
Finanzsektor 13,90
Telekommunikationsdienste 10,50
Hauptverbrauchsgüter 10,20
Grundstoffe 9,40
Dauerhafte Konsumgüter 6,90
Versorger 2,80
Nicht nach MSCI klassifiziert 1,70
Informationstechnologie 1,70

SKLAD PORTFELA
Brasilien 24,50
Russland 23,80
Indien 21,00
China 12,20
Hongkong 7,40
Bermuda 2,80
Cayman Islands 1,80
Singapur 1,40
Griechenland 0,70
Kasachstan 0,60

Niektore z inwestycji

Gazprom ADR
China Mobile LTD
Cia Vale Do Rio Doce ADR
Petroleo Brasileiro ADR
Lukoil Oil ADR
Sberegatelniy Bank Rossiyskoy Federatsii
Larsen & Toubro GDR
Housing Development Finance Corp.
Mobile Telesystems ADR
All America Latina Logistica Units



wykresy dla giełdy rosyjskiej i brazylijskiej oraz chińskiej:
http://stooq.com/q/?s=bovespa
http://stooq.com/q/?s=rts
http://stooq.com/q/?s=hsi

osobiście uważam że fundusz ten z uwagi na inwestycje w najbliższym czasie spadnie i to sporo. Każda z tych giełd jest obecnie w fazie spadkowej.

Warto jednak zastanowić się czy nie wejść w niego na krótko chociażby przed wyborami w Rosji. Wybór Miedwiediewa przyczyni się w mojej opinii do krótkotrwałego odbicia na rynku rosyjskim gdzie gospodarka sterowana przez państwo nie jest tak podatna na wpływ sytuacji na pozostałych giełdach...
Pavlo84 / 2008-02-07 19:16
Tak masz racje na razie trzeba poczekać bo jest tendencja spadkowa.
M2008 / 83.31.193.* / 2008-02-05 22:06
LOL :) Szanowni klienci mbanku mają tym samym szeroki wybór pozycji w jakich chcą być dmuchani.
max1224 / 2008-02-06 00:30 / Tysiącznik na forum
są tacy co inaczej nie potrafią ... niestety
w poniedziałek zaczęły zwisać mi wszystkie bessy hossy wiwat ANR
klubbe / 77.253.240.* / 2008-02-04 23:20
2008-02-04 07:44:44 | *.*.*.* | krzysiek29 [ Tysiącznik na forum ]
DWS BRIC (-10,21)mc
Templeton (-14) mc

tylko kolego Templeton nadrobi to 3 razy szybciej niz dws

ja nie wiem co wy macie z tym naciaganiem
pchelek / 2008-02-05 08:34 / Tysiącznik na forum
a ktory to templeton mial minus 14 - BRIC ??? - juz odrobil polowe i jest prawie na lipcowych szczytach A DWS to cienko przedzie
jacekk_85 / 2008-02-04 11:07 / Bywalec forum
I tak się powoli kończy eldorado dla sprzedawców polis !!!
Bartosz Milewski / 2008-02-04 11:16 / Bywalec forum
Mbank jest dla ludzi którzy mają choć znikomą wiedzę odnośnie inwestowania, a ludzie którzy nie mają pojęcia ani czasu będą zawsze inwestować za pośrednictwem firm, nieraz lepszych nieraz gorszych, ale jednak.
Ps: Nie ukrywając, iż sprzedawców polis nie posiadających wiedzy powinno się faktycznie wyeliminować z rynku.
krzysiek29 / 2008-02-04 11:21 / Uznany Gracz Giełdowy
Nie zgadzam sie mbank to platforma inwestycyjna do tego ze potrzeba wiedzy to kazdy wie jak wszedzie. a niby jak sie inwestuje w Aegonie Skandi tez samemu sie podejmuje decyzje i tam tez trzeba miec wiedze wszystkiego doradzca nie powie a znajac wiedze doradcow takich instytucji, ktorzy tylko opieraja sie na liczbie podpisanych umow a nie na jakosci uslug to ja dziekuje nie ublizajac nikomu pozdr.
Bartosz Milewski / 2008-02-04 11:33 / Bywalec forum
Krzysiu tylko że w AEGONie doradca zasureguje rozwiązanie ( bynajmniej tak powinno być) , a w Mbanku jestes zdany na siebie. Ja nie mówie że to jest lepsze, a to gorsze.
Są ludzie którzy wystarczającej wiedzy nie mają, wiec napewno będą się bali inwestować w mbanku.
Ps: Nie faworyzuje aegona i niegdy nie faworyzowałem na siłe, ale zastanawia mnie fakt, ze tak mocno faworyzujesz MBank :):):)
krzysiek29 / 2008-02-04 11:57 / Uznany Gracz Giełdowy
nie tylko ja faworyzuje mbank ma duzo zalet jest plynny zero kosztow i sporo funduszy.Wiem ze brakuje mu jeszcze tych funduszy azjatyckich ale jak wprowadzi w lipcu HSBC to nie ma o czym mowic. jedyna przewaga to Schrooder ale to juz minimalna. Obserwuje rynek funduszy i dla mnie sie liczy wylacznie dobro klienta a nie naciaganie.
Nie chce sie z Toba sprzeczac to Twoj produkt Twoja firma zdziwilbym sie zeby bylo inaczej jakbys nie promowal swojej instytucji.A co do doradcow ktorzy sugeruja rozwiazanie to wiekszosc nie ma zadnego pojecia smutne ale taka jest prawda
Bartosz Milewski / 2008-02-04 12:25 / Bywalec forum
Wiem, że taka jest prawda odnśnie doradców.
W naszej rozmowie nie chodzi o kłutnie, lecz o rozmowę. Aegon napewno ma swoje plusy i nie jest ich mało, lecz nigdy nie ukrywałem, że największym minusem jest dość duża liczba niekompetentnych pracowników, ale prawdą jest też, że każda firma ma takich pracowników.
Mbank, ma sporo funduszy, lecz napewno wiesz ,że sztuką jest wybrać te odpowiednie, bo dużo nie znaczy lepiej.
Zero kosztów, ok. Nawet jeżeli tak jest, to nie odznacza to, że jest to coś lepszego czy gorszego, szczerze to nie znam tego produktu od podszewki.
dla mnie sie liczy wylacznie dobro klienta
:):) Ja nie wiedziałem i w sumei nadal nie wiem, ale domniemuje że pracujesz w MBanku. Spoko.
Ps: Nie mam nic przeciwko Mbankowi, a lepiej powiem, ze bardziej jestem przeciwny sprzedawy "klubbe" , no ale tutaj chyba już kazdy się na nim poznał.
krzysiek29 / 2008-02-04 12:58 / Uznany Gracz Giełdowy
Jesli cos zlego napisalem lub urazilem to przepraszam. Nie pracuje ani w mbanku ani w Aegonie czy Skandii dlatego chce byc obiektywny w mojej ocenie. Wiekszosc na tym forum zna moj poglad i moja opinie jak na razie zdania nie zmienie. pozdr
klubbe / 77.253.169.* / 2008-02-03 23:45
Re: NOWOSCI W MBANKU SUPER!!! [0]
Fajnie ze jest BRIC, ale ciekawe czy BRIC DWSa osiagnie tak dobre wyniki jak BRIC
Tempeltona?

chyba zartujesz
krzysiek29 / 2008-02-04 07:44 / Uznany Gracz Giełdowy
DWS BRIC (-10,21)mc
Templeton (-14) mc

czyli nie jest tak zle fakt nie zaprzeczam zle Temp to lepsza firma ale jak widac DWS wcale tak daleko nie odbiega.
A TY jak cos piszesz to moglbys rozwinac wypowiedz jakies argumenty a nie tylko numer gg.
jacekk_85 / 2008-02-04 11:06 / Bywalec forum
Krzysiek mam nadzieję, ze porównywałeś brici w tej samej walucie, zgadza się?
borsook / 2008-02-04 07:50
skad wziales wynik DWS miesieczny, bo jak dla mnie to fundusz istnieje max od tygodnia bo dluzeszj historii jednostki nie widac
krzysiek29 / 2008-02-04 07:52 / Uznany Gracz Giełdowy
na stronach DWS niemcy
krzysiek29 / 2008-02-03 18:31 / Uznany Gracz Giełdowy
DWS BRIC
Struktura inwestycji

Energie 24,60
Industrien 14,10
Finanzsektor 13,90
Telekommunikationsdienste 10,50
Hauptverbrauchsgüter 10,20
Grundstoffe 9,40
Dauerhafte Konsumgüter 6,90
Versorger 2,80
Nicht nach MSCI klassifiziert 1,70
Informationstechnologie 1,70

SKLAD PORTFELA
Brasilien 24,50
Russland 23,80
Indien 21,00
China 12,20
Hongkong 7,40
Bermuda 2,80
Cayman Islands 1,80
Singapur 1,40
Griechenland 0,70
Kasachstan 0,60

Niektore z inwestycji

Gazprom ADR
China Mobile LTD
Cia Vale Do Rio Doce ADR
Petroleo Brasileiro ADR
Lukoil Oil ADR
Sberegatelniy Bank Rossiyskoy Federatsii
Larsen & Toubro GDR
Housing Development Finance Corp.
Mobile Telesystems ADR
All America Latina Logistica Units

wiecej na stronie
http://www.dws.de/DE/facts/FactSheetPerformance.aspx?FundId=970
piokli / 2008-02-03 17:57
Fajnie ze jest BRIC, ale ciekawe czy BRIC DWSa osiagnie tak dobre wyniki jak BRIC Tempeltona?
Pilsener / 2008-02-03 02:27 / Sofciarski Cyklinator Parkietów

SEB SFIO – Subfundusz SEB Małych Spółek Wschodnioeuropejskich
- moim zdaniem fundusze powinny iść w stronę nie mnożenia ofert, lecz dostosowania ich do potrzeb klienta. Klient powinien określić gdzie chce inwestować, w jakie spółki, w jaki sektor gospodarki i w jakim stopniu - a fundusz informowałby o wynikach średnich, natomiast gdy ktoś miałby np. większy portfel małych spółek to też da się policzyć i wycenić.
Niedługo będzie więcej funduszy, niż klientów.
mantra / 2008-02-03 14:01
Krzysiek, które z tych nowości wydają Ci się szczególnie interesujące?
krzysiek29 / 2008-02-03 14:51 / Uznany Gracz Giełdowy
nie mowie kiedy inwestowac tylko ze mamy niezly wybor. wreszcie mamy BRIC i ciekawy produkt DWS zmian klimatycznych wydaje sie ze to jest przyszlosc i na te dwa bym postawil i analizowal ich zachowanie na rynku.
jacekk_85 / 2008-02-03 15:53 / Bywalec forum
Fajnie by było jakby ten dws zmian klimatycznych miał dobre wyniki. Wreszcie pierwszy fund takiego typu poza polisą.
mario74 / 213.158.197.* / 2008-02-04 15:18
Warto teraz wchodzić w tego BRIC-a w DWS-ie????
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy