Forum Polityka, aktualnościKraj

O nowym rządzie u prezydenta. Konsultacje już od jutra

O nowym rządzie u prezydenta. Konsultacje już od jutra

Wyświetlaj:
bsf / 77.253.120.* / 2011-10-12 17:41
Od kiedy to BŁAZENADĘ nazywaMY konsultacją ?
jt / 78.8.56.* / 2011-10-11 18:12
A po co te niby konsultacje?.
"Donald Tusk zaproponował, aby do końca polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej nie zmieniać składu rządu. Zdaniem premiera najlepiej by było, aby niezależnie od oceny poszczególnych ministrów, wszyscy zostali na swoich stanowiskach do końca roku."
http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/tusk;ujawnia;nowy;pomysl;zero;zmian;w;rzadzie;bo;,211,0,934099.html
polskie historie / 178.181.210.* / 2011-10-11 15:30
I dzisiaj na salonach Sejmu jest Palikot, różne cudaki z PO i SLD i PSL-u.

Pawilon 10 więzienia mokotowskiego pamięta mordy i katusze największych patriotów, którzy do dzisiaj nie są uhonorowani, niby kto miał ich uhonorować, PiS przerwana kadencja, Prezydent Kaczyński poległ w zamachu.

Kto miał uczyć tego nowego pokolenia historii i tradycji ? Jaruzeslki i Kiszczak, a co może wódz wałęsa ?

W pawilonie 10 nawet torturowali lotnika Skalskiego z dywizjonu 303 ! Zbrodniczy system soviecki i niemiecki wytłukł polską inteligencję, dzisiaj opóźnione echo tych wydarzeń uderzyło z całą moca w Polskę !
Dramat !
nowye91 / 193.111.166.* / 2011-10-11 17:39
Nie wiem w jakim świecie równoległym żyjesz ale to co piszesz w ogóle nie pokrywa się z rzeczywistością.
Prezydent Kaczyński zginął w wypadku lotniczym i to było jego największym sukcesem jaki odniósł.
Gdyby nie ten wypadek nikt już dzisiaj nie wspominał by o Nim i Jego marnej i bladej prezydenturze.
Oszolomowaty / 193.110.130.* / 2011-10-13 08:53
No prosze, zywy przyklad tych "elit" ktore torturowaly AK-owcow i wsadzaly rolnikow Poslkich do wiezinia za zbyt male kontyngenty w "wolnej Polsce" po 45 sie odezwal. Sa dwie opcje - albos mlody i glupi jak typowy POsraniez zyjacy na naglowkach z GW i TVN-u, lub tatus za komuny byl przedstawicielem owczesnych nadludzi i takie p******* Ci w glowe wtloczyl ...
bsf / 77.253.120.* / 2011-10-12 17:45
Jesteś miernym człowiekiem ale za to STANDARDY masz POdłe odziedziczone PO Niesiołowskim lub Sikorskim
Stasiek47 / 89.72.104.* / 2011-10-11 16:33
a jednak pozostał jeden niedorobiony inteligencik żoliborski. Macie więc, zapłakane sieroty, nauczyciela
taniekredytyorg / 2011-10-11 16:16
Widać, że ciemny lud ma to w dupie. Dalej głosują na różnych dziwnych typów.
marynarz098 / 2011-10-11 16:07 / Tysiącznik na forum
Kto miał uczyć tego nowego pokolenia historii i tradycji ?

Zbrodniczy system soviecki i niemiecki wytłukł polską inteligencję....

Jakos mamy Jarka nikt nie wytlukl, byla w AK i tata byl w AK, i poradzili sobie w czasach zamordyzmu i to doskonale sobie poradzili.
tesa1959 / 2011-10-11 21:53 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

Kto miał uczyć tego nowego pokolenia historii i tradycji ?

Jestem już z powojennego pokolenia i mogę autorytatywnie stwierdzić, że może historii nie, ale tradycji i patriotyzmu uczono w szkole i w domu za czasów komunistycznych. Moje pokolenie staje na baczność, a przynajmniej zachowuje powagę, na głos hymnu narodowego, szanuje godło i krzyż. Niestety czas pseudo demokracji te wartości bardzo zdewaluował poprzez pogoń za tzw. kultura zachodnią tzn. majątkiem i źle rozumianą wolnością. To smutne, kiedy dzisiaj w szkole, gdzie nie tylko w klasach, ale na korytarzach wisi godło, a młodzież biega w czapkach. Nie są to już dzieci mojego pokolenia, ale ich wnukowie, którzy są wychowywani na pseudo wartościach zachodu.
Jaki jest patriotyzm młodego pokolenia widać bardzo dobrze na tym forum: zazdrość, zawiść, nienawiść, obelgi, dzielenia na Polaków i obcych, chociaż z obywatelstwem, zero poszanowania godności człowieka. Fakt, od jakiegoś czasu w komentarzach nie pojawia się już określenie "polaczki", a przez jakiś czas określano tak inaczej myślących. No, ale teraz też nie jest chyba lepiej, bo pojawiły się zakamuflowane opcje. I przykro to stwierdzić, ale zasługi w tym ponosi w części medium rodem z Torunia, ale w części, bo nie jedynie.
Oszolomowaty / 193.110.130.* / 2011-10-13 09:06
Niedlugo nie bedziesez miala problemu, jeslli do Twoich uszow POfanki nie doszly pewne informacje to spiesze doniesc, ze PO planuje od 2012 roku zniesc obowiazkowa historie w szkolach ponadpodstawowoych.A to co pozostalo w podstawowkach i gimnazjach to 20% tego co ja sie np. uczylem. Zamiast tego mozna sobie bedzie wybrac Teraz doszły mi takie przedmioty jak "edukacja dla bezpieczeństwa" czy "edukacja dla zdrowia". Nie udalo sie wynarodowienie Niemcom i Rosjanom a uda sie POlakom. Na temat wczesniejszego wycofania matematyki z matur to nawet nie chce mi sie wspominac - to juz bylo celowe, jawne robienie z POlakow baranow - efekty juz sa widoczne golym okiem ...
bsf / 77.253.120.* / 2011-10-12 17:49
To jest ten wasz bohater i wzór POlaka
Agent „Wolski”

Oprócz „oskarżeń” o stan wojenny pojawiły się jeszcze te o współpracę z wojskowym kontrwywiadem, czyli Głównym Zarządem Informacji WP. Ta zbudowana przez Sowietów wojskowa bezpieka była jeszcze gorsza od bezpieki cywilnej – Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego. Z wyjątkowym okrucieństwem przesłuchiwała i mordowała AK-owców oraz członków innych organizacji, których winą było to, że zamiast nowej okupacji chcieli Polski niepodległej. Tej właśnie zbrodniczej instytucji służył Jaruzelski jako tajny współpracownik „Wolski”. Według akt Instytutu Pamięci Narodowej był na tyle cennym agentem, że po trzech latach od werbunku, w 1949 r., typowano go na rezydenta. A rezydent to agent, który stał na czele autonomicznej sieci własnych tajnych informatorów, czytaj: osoba obdarzona szczególnym zaufaniem instytucji, która z natury rzeczy nie dowierzała nikomu.

„Człowiek honoru” w sądzie

Jeszcze kilkanaście dni przed czerwcowymi wyborami w 1989 r. na forum KOK Jaruzelski zachęcał do walki z opozycją: „Ukazywać społeczeństwu powiązania opozycji z Zachodem w takim kontekście, by jasno z tego wynikało, że godzą w polską rację stanu”. Wkrótce został wybrany na prezydenta…
marynarz098 / 2011-10-11 22:52 / Tysiącznik na forum
Kazdy widzi tylko swoje pokolenie ......ty swoje, chlpakie za Lokietka swoje.......za 3 Sobieskiego swoje......i jesli miare patiotyzmu mierzyc zdjeta lub nie zdjeta czapka i czy w tym czasie sie biega czy nie przed godlem bo jest w klase......a porownuje sie mlodych do tych co walczyli i poswiecali zycie robiac z tego miare patriotyzmu........skoro tak zrobmy wojne, znajdzmy wrogow w naszych sasiadach, walczylismy ze Szwecja, Austria, Niemcami, Rosja, Czechami, kogo by tu wybrac by mlodzierz mogla okazac sie patriotyczna .........a moze ekipa cwaniakow z Czerniakowa i z Pragi, co przed wojna zajmowala sie lobuzerka noszac cwaniackie czapki , moze oni tez nie wygladali na patriotow a jak przyszlo do czego to walczyli z SS.....

A kiedy nie bylo pogoni za wschodem???Juz Mieszko 1 w pogoni za zachodnim zyciem wprowadzil Chrescijanstwo, a inny Kazimierz Wielki przebudowal na styl zachodni Polske .........a roznice pokoleniowa, jak w siedemdzisietych latach dziadek zobaczyl matule to jej zakazal z domu wychodzic bo byla w ,,pidzamie,, a ona miala najbardziej trendy na 70 stroj........mnozyc mozna i mozna ale nie mozna zapominac ze jak upadalo Cesarstwo Rzymskie to ludzie mysleli ze to juz koniec swiata i wspominali ze 1000lat temu to by bylo nie do pomyslenia........a my to sie odwolalismy tylko do 1 pokolenia.........hej i beczke sledzi.
tesa1959 / 2011-10-11 23:03 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
AS Ty jeszcze nie śpisz??? Ja to co innego, bo cały dzień miałam bardzo pracowity i teraz się relaksuję, a TY???
Każdy widzi swoje pokolenie... To nie tak. Ja po prostu widzę upadek obyczajów i patriotyzmu. A niestety brak poszanowania dla symboli narodowych jest początkiem braku patriotyzmu i dlatego młodzi uciekają chętnie z kraju na stałe (nie mówię o wyjazdach za chlebem, ale o emigracji). Patriotyzm dla mnie to coś więcej niż czapka z głowy przed godłem, ale od tego się zaczyna.
Czy to co się wyprawia na tym forum jest oznaką patriotyzmu??? Ta wojna polsko-polska??? To wszystko jest wynikiem kompleksów i parcia na zachód (nie chodzi mi o kierunek świata) dla podbudowania swojej wartości.
marynarz098 / 2011-10-11 23:14 / Tysiącznik na forum
Jak wiesz ja zachod i wschod ogldam.....kraje w ktorych godlo jest weksponowane wszedzie to: Chiny, USA, Korea Polnocna ( Z wyjatkiem Korei ) nie podobalo by ci sie tam, a blizej Niemcy choc nie tak oflagowana ale.......taka mieszanka kulturowa....( jak i w calej europie ) .....nie Polska nie jest gotowa na taka spolecznosc mulitikulturowa......ty sie teraz dziwisz, a co bys mowila gdyby 5% Polski to byli Hindusi, bardzo zwiazani ze swoja religia, 5% Muzulmani i Azjaci z 5%
ooooo i nasze chlopaki i dzewczyny by sie z nimi mieszali przejmujac zwyczaje.........a ruszylismy tylko czubek gory lodowej, majac szczescie ze zyjemy w jedynym kraju o takiej jednolitosci rasowej, kulturowej, i religinej.......a jak nie ma odniesienia to ten patriotyzm trudniej zobaczyc......a jak by odniesienie bylo to by bylo widac kto jest kim .....ale i wtedy czy patriotyzm byl by dla ciebie tym czym jest dzis.....a moze chodzi po prostu o kulture poszanowania histori wszystkich narodow i symboli narodowych ile ich nam historia dala.......zwazywszy ze jest globalizacja.
tesa1959 / 2011-10-11 23:29 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Nawet w tak zróżnicowanym kulturowo kraju można być patriotą i każdy kto czuje się związany z krajem, w którym mieszka może (nie musi)być patriotą, nawet jeśli jest innej narodowości. Póki co, Polska jest krajem, w której przeważa ludność polska. Spójrz na USA. Tam też jest wielokulturowość, a flaga jest w wielkim poszanowaniu (nie mam zamiaru brać innych przykładów z USA). W dzisiejszym pokoleniu też można zaszczepić miłość do Ojczyzny i poszanowanie symboli narodowych. To akurat udało mi się zaszczepić wśród moich dzieci, chociaż najmłodszy stwierdził, że niekoniecznie musi mieszkać w Polsce (a to przez brak tolerancji - wiesz o czy mówię), ale symbole szanuje i głosuje bardzo odpowiedzialnie, interesuje się polityką i gospodarka kraju bardziej ode mnie, bo ja na gospodarce zbytnio się nie znam, na polityce też, ale na języku polityki już tak.


.a moze chodzi po prostu o kulture poszanowania histori
wszystkich narodow i symboli narodowych ile ich nam historia
dala..... Szanuję historię każdego narodu, chociaż nie znam jej zbyt dobrze. Szanuję też każdy naród.

Ps. chwaliłeś się 39 minusami, a ja dostałam dużo więcej przy każdym komentarzu o Aniołkach PiS::))
T. / 81.190.72.* / 2011-10-12 00:10

Spójrz na USA. Tam też jest
wielokulturowość, a flaga jest w wielkim poszanowaniu


Tak ???
W USA mogę sobie uszyć majtki w barwach flagi USA ( nawet mam takie) i nikt nie zapuka do moich drzwi o poranku.
Spróbuj podobnie zrobić w "wolnej,demokratycznej" Polsce .
Oszolomowaty / 193.110.130.* / 2011-10-13 08:48
Malo z tego USA rozumiesz, jak widze tam sie szyje majtki, kurtki i co sie da aby w ten sposob pokazac dume z kraju. U nas robi sie to aby uPOdlic Polskosc. Jesli nie widziales najbardziej zindoktrynowanej armii swata, bardzo dumnej z tego ze sluzy krajowi to spojrz na US Army.
marynarz098 / 2011-10-11 23:31 / Tysiącznik na forum
gratulacje , nie bylo mnie tam bo mogli bysmy konkurowac, zajze tam jeszcze i lulanki...
tesa1959 / 2011-10-11 23:33 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Dobranoc, bo już przestaję myśleć racjonalnie::))
Pilsener / 2011-10-11 14:55 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Jaki będzie nowy rząd - większy od poprzedniego! Zamiast 25 ministrów i setki wiceministrów będzie 30 ministrów i 150 "wice". Nieudolność rządu także wzrośnie proporcjonalnie.
białoczerwona / 178.181.226.* / 2011-10-11 15:35
wszyscy wiemy kto zlasował mózgi polskiej młodziezy, kto dokonał indoktrynacji i matactwa w ich młodym umyśle, jest on wszystkim nam znany !

czy uda się jeszcze z nich , z tej młodziezy uczynić Polaków ? czy już nieodwracalnie sa "europejczykami" w kieszeni Putina ?
tesa1959 / 2011-10-11 21:55 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
A Putin ma taka głęboka kieszeń??? Co za wysoka ocena!!!
Stasiek47 / 89.72.104.* / 2011-10-11 16:31
rzeczywiście, ktoś ci mózg zlasował

Najnowsze wpisy