Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Obama ogłasza nowy podatek dla banków

Obama ogłasza nowy podatek dla banków

Money.pl / 2010-01-15 08:55
Komentarze do wiadomości: Obama ogłasza nowy podatek dla banków.
Wyświetlaj:
@kaczor@ / 94.78.138.* / 2010-01-16 20:51

Przedstawiciele sektora finansowego przypominają, że banki spłacają z procentami pożyczki od rządu. Ostrzegają też, że podatek utrudni im udzielanie kredytów, co leży w interesie gospodarki, która z trudem wychodzi z recesji.

jak nie będą udzielać kredytów to z czego będą żyć?
Pilsener / 2010-01-15 08:55 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Nacjonalizacja banków? Niestety politycy swoje nieudolne rządy zawsze zwalają na jakiś innych: obszarników, spekulantów, wyzyskiwaczy, eskimosów, wrogi element, reakcyjne patogeny, hipermarkety, zagraniczne koncerny, itp. itd. etc. Banki będą typowym kozłem ofiarnym, nie ma to jak odpowiedzialność zbiorowa. Za nadmierną akcję kredytową powinni odpowiedzieć politycy, którzy ją wymyślili a za nieudalne spekulacje banki, które spekulowały i ludzie, którzy ryzykowali. Tymczasem rząd nie tylko nie wziął na siebie odpowiedzialności za nadmierną akcję kredytową, lecz także pośpieszył na ratunek spekulantom! A teraz dobrze zarządzane banki mają za to płacić? Dlaczego politycy nie pozwolą, by wolny rynek wyciął spekulantów w pień? Mają w tym jakiś interes pewnie?
Natter / 2010-01-15 09:54 / Tysiącznik na forum
Pamiętaj tu w finansach niema wolnego rynku jest wolna amerykanka.Takie pobory absolutnie nie są potrzebne po roku pracy dostają tyle że starcza im na tysiąc lat dostatniego życia.[dotyczy zarządu i rady nadzorczej]Te wysokie wynagrodzenia były w zasadzie główną przyczyną kryzysu finansowego
Pilsener / 2010-01-15 12:08 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Przyczyną kryzysu była nadmierna akcja kredytowa, radzę zapoznać się z faktami zamiast wtórować różnym Chavezom w ich walce z burżuazją, banki zostały zmuszone do kredytowego rozdawnictwa przez takich ludzi jak kongresman Barney Frank, całość była sowicie podlewana tanim dolarem, rządowymi gwarancjami i wspierana przez instytucje takie jak Fannie i Freddie, radzę się zapoznać choćby z American Dream Downpayment Initiative i kto za tym stoi - ci sami zakłamani politycy, którzy szczują teraz nieświadomych Twojego pokroju na banki. "Damy bezrobotnemu kredyt na dom, a on znajdzie pracę przy budowie tego domu i go będzie spłacał" - przeciwników takiego myślenia natychmiast posyłano do diabła, jako wrogów klasowych chcących odebrać biedakom ich własne "m". Banki i wolny rynek zareagowały prawidłowo przykręcając kurek z kasą bez pokrycia. To banki mają odpowiadać za to, że ich aktywa są traktowane przez polityków jak zawór do regulacji koniunktury?
anty_ / 81.190.1.* / 2010-01-15 11:00
wynagrodzenia bankierow przyczyna kryzysu ? jakim cudem ?
Przyczyna kryzysu to FED i niskie stopy !! czyli innymi slowy, forsa z helikopterow.
Natter / 2010-01-15 11:31 / Tysiącznik na forum
Takim cudem jak piszesz w ślad za obniżką stóp malały dochody banków ale pensje prezesów się nie zmieniały raczej rosły.W końcu krach musiał nastąpić.

Najnowsze wpisy