Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Obietnice Andrzeja Dudy. Niższe emerytury i nieznaczne podwyżki w pensji

Obietnice Andrzeja Dudy. Niższe emerytury i nieznaczne podwyżki w pensji

Wyświetlaj:
asia mii / 164.126.133.* / 2015-05-27 01:11
proszę o dokładne, krok po kroku wyliczenia oraz tezy, na których oparto podane tutaj wykresy, i kto z jakiej racji określił tak idiotyczną zależność - że oto nagle te dodatkowe 2 lub 5 lat pracy (gdy przeciętny Kowalski będzie zapieprzał nawet ponad 40 lat) zwiększy lub zmniejszy emeryturę o 74%. Któż oznaczył taki system naliczania, czyż nie arbitralnie, aby ochronić na siłę zmiany emerytalnej, a ciemnemu ludowi mydlić oczy głodową emeryturą. Można się powoływać oczywiście na kraje t.j Norwegia gdzie wiek emerytalny jest nawet wyższy, ale proszę zauważyć że zarówno standard życia, jego jakość i dostęp do fachowej opieki zdrowotnej jest na o niebo wyższym poziomie niż u nas. Przy obecnych warunkach polskich na emerytury przejdą tylko ci, którzy obecnie grzeją tyłki na niewymagających wysiłku posadkach a za wieotysieczne pensje mają dostęp do prywatnej służby zdrowia wysokiej jakości. Przeciętny człowiek pracujący fizycznie za 1300 padnie przed osiągnięciem tej cudownej chwili. Pytanie o tych którzy tak zaciekle bronią tej reformy jest raczej retoryczne, pani z Lewiatana. hmmm.
Młoda Polka - świadoma i odpowidzialna. / 109.241.164.* / 2015-05-27 03:04
Pani Asiu, niestety te dane sa prawdziwe i nikt nie mydli tutaj oczu. Trzeba spojrzeć na fakty, statystyki i ilość osób pracujących "na emerytów". Za kilkanaście lat niestety emerytów będzie znacznie więcej a pracujących na ich emerytury zdecydowanie mniej z powodu niżu demograficznego. To niestety wpłynie tak negatywnie na tak drastyczne różnice w emeryturach. Liczby nie kłamią, tylko Pan Duda "zapomniał" wyborcom powiedzieć, że będą musieli za to wszystko zapłacić bardzo wysoką cenę. Nie wspomnę o rozłożeniu finansów publicznych i znacznego spowolnienia dalszego rozwoju gospodarki, dającego szansę na pracę i wzrost gospodarczy oraz lepsze perspektywy dla przyszłych pokolen... Ciężko mi nadal uwierzyć,że jesteśmy tak krótkowzrocznym i nieświadomym narodem, który nawet prostym faktom zaprzecza i wybiera destrukcję kraju,który przez 25 lat osiągnął ogromny sukces! Przykro bardzo!!! Te wybory pokazały, że miliony Polaków nawet nie wiedzą za jaką zmianą, za czym głosują... Bo takie stawianie spraw prowadzą do zalamania gospodarki a wtedy dopiero możemy poczuć,co to znaczy kryzys ekonomiczny... Widziałam to na własne oczy i nie życzę tego Polsce. Taki scenariusz mnie przeraża a jeszcze bardziej nieodpowiedzialni ludzie,bez minimum wiedzy ekonomicznej,finansowej, którzy głosują za zmianą tego co się sprawdza,co jest dla kraju dobre na z góry łatwą do przewidzenia porażkę. Tu chodzi o los wszystkich Polaków i Polski w tak trudnych czasach... Szkoda,że jesteśmy tak zacietrzewionym narodem, narzekającym bez względu na to czy jest dobrze,czy źle, nie umiejącym dostrzegać tego co zmienia się blisko nas i jak pięknym krajem stała się Polska. Zagranica potrafi nas bardziej docenić,dostrzec ogromny postęp niż my samy i to jest najgorsze. Mam nadzieję,że Polacy zaczną interesować się bardziej polityką a nie ulegać hasłom,sloganom wyborczym,czy nierealnym już na pierwszy rzut oka - obietnicom. Przede wszystkim,że będą odpowiedzialni za Polskę, nie tylko za swoje "podwórko", dom... za nas wszystkich!!! Pozdrawiam.
reijo1970 / 78.31.166.* / 2015-05-27 04:15
Kiedy to Polska stała się piękną krainą, mlekiem i miodem płynącą? Bacznie przyglądam się wszelkim mniejszym i większym zmianom, a za oknem wciąż widzę szarość, brud, kłamstwo, obłudę, biedę, oszustwo i marazm. I to niezależnie od tego, kto aktualnie jest u steru władzy. Dlatego proszę nie opowiadać bzdur! To pięknie, że nie utożsamia się Pani z ciemnym ekonomicznie i zacofanym społeczeństwem oraz jest ponad krótkowzrocznym i nieświadomym narodem. Tylko pogratulować merytorycznej wiedzy oraz inteligencji pomagających rozjaśnić tę ciemnotę i ujrzeć teraźniejszość kolorową, piękną oraz przyjazną, nie mówiąc już o daleko bardziej świetlanej przyszłości. Dalej tylko nie wiem, co Pani pali, a też chciałbym chociaż raz ujrzeć tę krainę w kolorach. Jednak jakoś tak wciąż brzmi mi w uszach: "dzisiaj zaciśnijmy pasa, aby jutro było lepiej" i tak już 26 lat czekam na to obiecane "jutro". Dzisiaj jestem dojrzałym facetem i wiem, że w mojej Ojczyźnie tego jutra zwyczajnie nie doczekam, a chciałbym ujrzeć dobrobyt, przysłowiowe mleko i miód oraz Pani kolory, już dzisiaj, zaraz. Odnośnie wyborów zaś, niech Naród niech wybiera kogo chce, bo po to właśnie są wybory. Przecież to i tak niczego nie zmieni, niezależnie od faktu czy będziemy interesować się polityką, ekonomią, finansami i gospodarką, czy też nie...
Młoda Polka -świadoma i odpowiedzialna. / 109.241.164.* / 2015-05-27 18:39
Reijo - Muszę Pana rozczarować, niczego nie palę, nawet papierosów:). Jestem osobą zdeterminowaną, która wiele zla, trudów w życiu doświadczyła, pomimo młodego wieku - także pracy za pensję niższą od najniższej krajowej i musiała utrzymać się sama,płacąc za mieszkanie, rachunki i codzienne życie. Tylko nawet wtedy nie narzekałam, bo wiedziałam, że od mojej ciężkiej pracy zależy moje jutro, nikt mi za darmo niczego nie da. I tylko systematycznością, odpowiedzialnością i mobilizacją, udało mi się znaleźć stabilizację, móc żyć spokojnie. Dzięki temu mogę pomagać najbliższym, którzy dziś są w równie trudnej sytuacji jak ja kiedyś. Ale nie poddaję się, dla nich, dla siebie - nie narzekam jak wszyscy, tylko dostrzegam każdą zmianę, drobiazgi co daje mi dodatkową motywację do pracy. My Polacy potrafimy narzekać tylko a to nie sprzyja zmianom, nawet jak coś pozytywnego się wokół nas zmienia, negujemy to. Proszę spojrzeć jak Polska dziś wygląda. Nie można zakłamywać rzeczywistości. Taki sposób postrzegania zawsze prowadzi do stagnacji, marazmu, destrukcji... Niestety. Nawet jak jest się pesymistą można małymi krokami dążyć do zmiany postrzegania tego co nas otacza. Ale Polacy niestety wolą narzekać (nie wszyscy), nic nie robić, czekać aż Państwo coś nam da niż samemu próbować zmienić swój los i dostrzegać pozytywy. Ci którzy wiedzą,że mam rację nie czekają na regulacje Państwowe,tylko sami próbują zmienić swój los. A że każdy ma prawo głosować jak mu się podoba jest oczywiste i bardzo dobrze, w końcu na tym polega demokracja. Nie rozumiem tylko dlaczego sami, świadomie" wybieramy to co już na pierwszy rzut oka wydaje się niemożliwe i pogrążające. Wynika to chyba z naszej kultury narzekania i braku choćby minimum chęci dostrzeżenia,że Polska i świat się zmienia. Odpowiadając na ostatnie zdanie, niestety nie zgodzę się z Panem, bo chociażby minimum wiedzy gospodarczej, ekonomicznej, zależności finansowych, wiedzy dot. globalizacji i wielu innych tematów powoduje,że nie pozwalamy sobą manipulować, na damy wmówić sobie, że można z pustego nalać, bo tego i Salomon nie potrafi. A to się właśnie stało w tych wyborach. Nie wszyscy muszą być ekonomistami, ale jeśli decydujemy o losie kraju, nie tylko o swoim własnym, warto zgłębić podstawowe informacje, hasła bez pokrycia. Naprawdę jestem normalną osobą, liczącą na spokój w naszym kraju, bez nienawiści, ciągłego obrzucania się błotem co ma miejsce na każdym kroku, choćby w Pana wypowiedzi - cyt."nie wiem co Pani pali...". NIC na szczęście:). Powiem Panu, co P. Prezydent elekt Duda, poza kamerami już w czasie kampanii mówił.: "dziś mówię, że coś jest białe a jutro będzie czarne i odwrotnie..ludzie zapomną". Jest to wiadomość usłyszana na własne uszy...szok!!!!. Przecież tak nie można traktować wyborców, tylko dlatego, że nie mają podstawowej wiedzy, że łatwo można im wszystko wmówić i zmanipulować. W Większości zagłosowali ludzie mieszkający na wsi ( z całym dla nich szacunkiem, sama pochodzę ze wsi, żeby nie było...choć mieszkam już kilkanastu lat w mieście, z powodu pracy) i młodzi ludzie, którzy naprawdę nie mają wiedzy merytorycznej, bo w takim wieku mają co innego w głowie-zabawę,rozrywkę a nie politykę. Znam studentów, którzy oddawali głos tak, jak Rodzice im kazali i to jest zatrważające,że w taki sposób decydujemy o losach kraju. Ale oby udało się już od sierpnie Prezydentowi spełnić wszystkie obietnice- wtedy będziemy płakali krokodylimi łzami, że nie mamy pieniędzy,bo musimy te obietnice sfinansować... Ja trzymam kciuki, aby się udało i jeśli kraj nie będzie na krawędzi kryzysu,czy upadku, jak Grecja - to pogratuluję i panu i P. Prezydentowi. Nie mam z tym problemu.
Pozdrawiam.
Walt / 73.27.126.* / 2015-05-27 03:32
Jestes trollem i chodzi Ci tylko oto zeby sklocic ludzi.
Moze bys tak poczekal az bedzie propozycja ustawy i wtedy zaczal sie madrzyc.
misiak jogi / 81.190.214.* / 2015-05-27 01:33
Nie pisz,że w Norwegii opieka zdrowotna jest na wyższym poziomie niż w Polsce, bo to akurat jest straszna bzdura. Wybrałaś kraj, w którym zarobki są najwyższe, ale wierz mi, nie chcesz się tam leczyć...
ppppp / 46.113.120.* / 2015-05-27 04:36
pracuje w norwegii jako chirurg i chcialbym by w Polsce kiedys byla taka opueka zdrowotna jak tutaj
Emeryt312 / 87.239.222.* / 2015-05-27 01:01
Niech mi ktoś wytłumaczy jaki sens ma w ogóle wiek emerytalny? Chyba tylko taki żeby niewolić i rabować ludzi z pieniędzy. Każdy powinien decydować sam o swoich odłożonych funduszach oraz tym kiedy chce przejść na emeryturę. Może to być nawet 50 lat przy 500 zł/MC czy 80 lat przy 8000zł/MC wysokości świadczenia.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
ana53 / 5.174.33.* / 2015-05-27 01:20
Ja mam po 42 latach pracy 1490zł i wyżyj z takich pieniędzy! Muszę zapłacic czynsz 365,00 zł,prąd 179,00 gaz 60zł lekarstwa 80-100 zł,telefon 30zł i internet 29,99,pracowałam i na kierowniczych stanowiskach i na etatach 1/1 plus zlecenia w jednej firmie jak przechodziłam na emeryturę to nie było dokumentów potwierdzające moich poborów i gdzie sprwiedliwośc!!
Niezależny272 / 109.76.195.* / 2015-05-27 01:47
Przykro mi ale sama sobie jesteś winna. Należało co roku wpisywać wysokość zarobków w legitymacji ubezpieczeniowej i nie byłoby tego problemu. Ale masz jeszcze szansę: znajdź dwóch świadków którzy pamiętają jakie miałaś zarobki w poszczególnych latach i idź z tym do sądu ubezpieczeń społecznych. Spróbuj się posądzić z ZUS-em Innej szansy nie widzę.
marianek1 / 89.66.185.* / 2015-05-27 01:01
Co z idioci to liczą i prognozują...zwiększenie kwoty wolnej od podatku nie zachęca do oszustwa, a wręcz przeciwnie, pracodawcy chętniej dawali by normalne umowy o pracę, a nie śmieciówki jak do tej pory, a reszta pod stołem, a należy zauważyć, że 70-80% ludzi zarabia poniżej 8tyś. zł.
Nicky Nick / 83.28.213.* / 2015-05-27 00:58
Sorry - o co tu chodzi? jakie 73% Liczyłem to zgodnie z tabelkami. Nigdzie wyniki nie pokrywają się z tym o ile mniejsza będzie emerytura. Wystarczy policzyć. Nie 800 a 400 nie 73% a 10% itd
Ktoś tu ściemnia i bardzo mu zależy aby siać zamęt.
dudek driver / 83.20.102.* / 2015-05-27 00:57
jakoś za czasów Wałęsy to i emerytury były wcześniej i pieniędzy nie brakowało, zwolnić połowę urzędników i problem z głowy, wtedy i zus będzie mniejszy i emerytury większe, resztą zajmą się programy komputerowe
TOMIS_28 / 31.61.129.* / 2015-05-27 00:54
Cofnięcie tej ustawy o emeryturach niewiele zmniejszy ich wysokość dla większości społeczeństwa. Wyliczenie dla średniej krajowej. Owszem różnica jest duża ale tylko przy średniej płacy krajowej UDOKUMENTOWANEJ czyli pełen ZUS od płacy średniej. Dwa pytania:
1. Kto zarabia średnią krajową wśród Polaków? obecnie ok. 4000 zł.
2. Który pracodawca odprowadza od tego pełen ZUS?
Ta obecna ustawa PO to populizm, to leczenie objawów choroby, a nie jej zwalczanie. A co jeśli się pomylili i liczba ludności spadnie o więcej niż zakładali, bo wyjedzie więcej ludzi, bo będzie rodziło się jeszcze mniej dzieci. Karzą nam pracować do 70 -75 lat? Trzeba zachęcać ludzi do pozostawania w Polsce i do rodzicielstwa tworząc miejsca dobrze płatnej pracy, a nie zwiększać wymagania. Obecnie z Polski uciekają nawet rodzice tych 20-30 latków, którzy wyjechali za granicę. Mam parę przykładów swoich sąsiadów 40-50 latków, którzy spakowali walizki.
bdg / 46.112.101.* / 2015-05-27 01:18
4000tys miesięcznie zarabia na rękę np. Pracownik Pesy Bydgoszcz. Wyjazd na delegacje do wawy, wszystko opłacone i zwroty za wszystko. 7dni w wawie, 7 dni wolnego. Szkoda że nie jest to normą wszędzie.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
wujek420 / 87.205.29.* / 2015-05-27 00:50
I znów manipulacja... Nigdzie nie powiedział, że obniży wiek emerytalny, a jedynie, że będzie próbował to zrobić. Ale jak znam życie za rok wyciągną debatę z 1. tury i powiedzą, że kłamał... Póki PO rządzi ten postulat jest nie do zrealizowania.
jarek385 / 92.110.153.* / 2015-05-27 00:45
Dopóki żydzi będą okupować Polskę dla Polaków nie oznacza to nic dobrego. I nie ma znaczenia czy to będzie Kalksztajn z bandą żydów walczących o władzę z mafią Stolcmana, Urbacha etc. Nadal będzie emigracja, bezrobocie i głodne dzieci. Czas posprzątać Polskę.
mysliciel / 176.97.24.* / 2015-05-27 00:51
Zatem lap za miotle i do dziela..
Jowita 121 / 5.172.247.* / 2015-05-27 00:43
Wszystko da się wyprostować, tylko trzeba konsekwentnie rozliczyć winnych defraudacji pieniędzy, sprzeniewierzania funduszy unijnych, złych rozliczeń dot. funduszy i przewałek w kontraktach i przetargach. Europejska Karta Społeczna zapewniała minimalne wynagrodzenie na poziomie 66% średniej krajowej, podpisano ją na szkodę społeczeństwa w 1997 roku z wykluczeniem tego punktu, bo nie chcieli podnosić socjalu (Europejska Karta Socjalna). To działania na szkodę polskiego społeczeństwa. Były również inne szkodliwe działania, a "nasi"przedstawiciele w unii są mało aktywni na rzecz kraju, w dodatku dziwnym trafem rządzący po wykonaniu zaleceń unijnych dostają w unii intratne stanowiska. To bardzo wymowne.
Olga842 / 31.61.140.* / 2015-05-27 00:38
Powrót do dawnych przepisów emerytalnych (60 lat- kobiety,65 lat - mężczyźni)to zwolnienie miejsc pracy dla młodych osób, które po ukończeniu szkół powinny wejść na rynek pracy. Ograniczenie bezrobocia w różnych przedziałach wiekowych to także spadek wydatków, przeznaczanych ze środków publicznych, na szeroko rozumianą pomoc społeczną - różne zasiłki, dodatki mieszkaniowe. Nie widzę również powodu, aby po 40 latach pracy zawodowej otrzymywać mniejsze emerytury od osób, których wymagany staż pracy w dalszym ciągu wynosi 15 lat(służby), bo tu prawo nie zadziałało wstecz, a ponadto które nie odprowadzają składek na fundusz emerytalno-rentowy.
4536354656 / 212.67.134.* / 2015-05-27 00:30
Z du#@$y kasy sobie nie wyciągną
ameryka401 / 208.54.80.* / 2015-05-27 01:06
Jak to jest ze teraz większość głosuje z tym że nie spełni w wcześniej go wybrali też nie mówię że drugi kandydat był najlepszy!!!! Czekam jak mały prezes zostanie premierem a Macierewicz jego przedłużeniem!!!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
59+ / 213.238.64.* / 2015-05-27 00:29
Wprowadźmy prostą zasadę.
Kto zabierze 1 zł emerytom wpłaca 2 zł do Funduszu emerytalnego w terminie 30 dni. Dotyczy solidarnie każdego posła i członków Rządu.
Prawnicy wiedzą, co zaczy słowo "solidarnie", w skrócie - na kogo popadnie, na tego benc - z własnej kieszeni.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
wiedźmin448 / 213.238.64.* / 2015-05-27 00:32
Tak
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
LiliAnn / 31.183.1.* / 2015-05-27 00:26
Hello - obniżenie wieku emerytalnego to prawo do przejścia na emeryturę w konkretnym wieku a nie obowiązek - jeśli ktoś będzie miał możliwość i siłę na to żeby pracować dłużej będzie to robił i wypracuje sobie taką emeryturę jaką będzie chciał. Za to ochroni to ludzi, którzy nie będą mogli dostać już pracy ze względu na wiek lub zwyczajnie stan zdrowia nie pozwoli im pracować lub zwyczajnie będą woleli poświęcić ten czas wnukom i tylko sobie dorobić. Przestańcie w końcu ludzi straszyć bo to jest aż śmieszne.
Maremer / 87.99.5.* / 2015-05-27 00:26
No to gratuluje tym ktorzy wybrali p. Dude.
Nizsza emerytura dla mnie to juz kleska.Po 8 latach ponizajacego dodawania do emerytur po 25-35 zl wreszcie przekroczylam magiczna kwote 1000 zl i obnecnie
mam calutkie 959,65 zl na reke. Jak obniza emeryture bedzie to tragedia . Pan Duda obiecywal, obiecywal i obiecywal ale o emerytach nie pomyslal.
Czyli -nie du sie zyc trzeba umierac.
Brawo, gratuluje !!!
xxx655 / 77.255.109.* / 2015-05-27 04:58
Nie martw się...Obniżą, ale policjantom, wojskowym, górnikom, sędziom i prokuratorom.
loolloolooooll / 91.212.25.* / 2015-05-27 00:26
zmniejszyć biurokracje i juz będą pieniądze na emeryturki,i opodatkować wielkopowierzchniowe sklepy zachodnie to by i mozna było nawet obniżyć wiek emerytalny do 50-siątki,z kopalni wywalić złodzieji prezesów to i węgiel będziemy mieli tańszy
Gazdowa / 86.46.77.* / 2015-05-27 00:59
Dobrze gadacie !!!!!!!!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/

Najnowsze wpisy