Forum Forum emerytalneInne

Nasza emerytura będzie o połowę niższa od ostatniej pensji

Nasza emerytura będzie o połowę niższa od ostatniej pensji

Wyświetlaj:
PELUSIA11 / 2010-03-12 01:04
a ja te nasze państwo mam gdzieś, wykupiłam sobie własną prywatną emeryturę na zasadach
niemieckich właśnie będę miała tak jak u naszych zachodnich sąsiadów, Liczycie na
Państwo???????? Liczcie na siebie, bo od naszego kraju i tak nic nie dostanicie,
wystarczy spojrzyc na naszych emerytów, określają ich jako poduszkowce, a czemu? proste,
otwarte okno, poduszka pod łokcie i biedni patrzą, bo co można kupić za 2 złote
dziennie?
zupkę chińską i bułkę i do tego może jeszcze ma po świecie podrózować? Serce się kraje
patrzac na tych starszych ludzi na którym prawie na nic nie starcza a ci politycy
porąbani z rządu ustawy tylko robią pod siebie, bo dla nich najważniejszy jest on sam i
tak żeby nachapał się jak najwięcej, Dlatego wiem że sama muszę zadbać o siebie bo na
państwo liczyć nie mogę, tak w tej chwili jest i będzie, Dzsiaj emeryt dostaje od 80 do
90% emerytury od ostatniej średniej wypłaty, a ja na dzień dzisiejszy już wiem że za
35lat jak ja przejdę na emeryturę to będę dostawała tylko 34% emerytury z ostatniej
wypłaty więc z czego będę miała żyć? Dlatego na szczęscie już od jakiegoś czasu na
naszym
polskim rynku istnieje taka polisa która gwarantuje mi dożywotnio moją prywatną
emeryturę, a mało ludzi o tym wie. Zawsze mylą to z ubezpieczeniami, na początku
sceptycznie podchodzą do tej informacji ale jak ktoś poinformuje go o wszystkim co mu
taka polisa zapewnia to od razu to bierze, ja tak własnie zrobiłam i kupa moich
znajomych
też. Jeszcze raz powtórzę. "Liczysz na państwo???? Licz na siebie" i tego się trzymam. i
wiem że jak skoncze te 65 lat to wiem że będę godnie żyć.. Pozdrawiam
ppbPress / 77.253.10.* / 2010-03-10 00:59
Jan K. Bielecki i pro publico bono! ale jaja!
Leca (PO) w bola na calego!
sceptyk / 2010-03-09 23:41 / Tysiącznik na forum
Najprostszym rozwiąznaniem problemu emerytur jest EUTANAZJA.
I do tego namawia nas TVN, Wyborcza, TokFM, Środzina, Senyszynowa, Kalisz, i cała reszta lewackiej bandy złodziei.

Scenariusz jest następujacy:
I etap: oswoić "ludność" z Eutanazją jako PRAWEM do godnej śmierci, bo kazda inna jest niegodna, brudna, przerażająca i nieczysta (czyli niekoszerna) - to dzieja się obecnie w Polsce;
II etap: wprowadzić eutanazję dobrowolną, dla wszystkich chętnych;(obecnie na tzw. Zachodzie);
III etap - wprowadzić eutanazję dla chorych "nieuleczalnie", o ile choroba jest dłuższa niż np. 3 miesiące; koszt eutanazji pokrywa ubezpiecznenie społeczne;
IV etap - wprowadzić eutanazję PRZYMUSOWĄ dla wszystkich powyżej 75 roku życia, o ile nie są w stanie płacić podatków; koszt eutanazji rodzina może odliczyć od pdatku;
V etap - eutanazja obowiązkowa dla wszystkich, którzy nie są w stanie płacić podatków; rodzina musi ponieść koszty eutanazji; jeżeli rodizna nie ma na to pieniędzy, zostaje skierowna do obozu pracy przymusowej;

Jeżeli dzisiaj jesteś PRZED trzydziestką, doczekasz etapu V. Życzę długiego i radosnego korzystania z życia.
strzelec / 2010-03-09 23:21 / Bywalec forum
Jak to mozliwe co wy piszecie przecież to wierutna bzdura. Jak mozna obliczyć emeryturę jeżeli w chwili obecnej nie ma jeszcze żadnych wymiernych danych. A jeżeli opieramy się na ZUS to przecież Bankrut, a OFE jeżeli koniunktura na rynku się pogorszy to co będzie z naszymi pieniędzmi?????????? co czytam te papierki które otrzymuję z OFE to bardziej mnie to bawi. Ludzie jeżeli sami nie odłożycie sobie kasy to nie ma co liczyć na tych złodzieji. OFE to tak jak ZUS tylko w nich wiemy ile z nas kradną as ile tracą na nie przemyślanych inwestycjach co było widać przy ostatnim jeszcze trwającym kryzysie.
sceptyk / 2010-03-09 23:24 / Tysiącznik na forum
A marmurów i złotych sraczy w ZUSie nie widział?????
sceptyk / 2010-03-09 23:12 / Tysiącznik na forum

1,14 mln osób korzystało z możliwości odkładania pieniędzy z myślą o przyszłej emeryturze.


Fałszowanie rzeczywistości przez money.pl, jak przez wszystkie sRalonowe MERDIA przekracza granice przyzwoitości!
Przyjmicie do wiadomości dziennikarskie dziwki, że KAŻDY człowiek wykonujący JAKĄKOLWIEK pracę najemną lub jest przedsiębiorcą w Polsce, MUSI płacić HARACZ (43% wynagrodzenia!!!!)na "EMERYTURĘ"!!!!!!!!!!!!!!!!
A takich ludzi jest w Polsce około DZIESIĘCIU MILIONÓW.
Czyli 10 milionów NIEWOLNIKÓW!!!!!

Więc nie kłamcie, że 1.14 miliona "korzysta" z możliwości odkładania na emeryturę, bo 10 MILIONÓW MUSI to robic pod karą więzienia!!!!
PlawdaKtólaBoli / 77.255.97.* / 2010-03-09 23:00

2010-03-09 16:52:42 | 195.140.236.* | dydgvbj
Re: Nasza emerytura będzie o połowę niższa od ostatniej pensji [0]
Debile.....nie komisja.....
Przyśredniej krajowej brutto 3000 do łapy zostaje +/- 2000 zł.
I weź tu człowieku odkładaj na emeryturę.... Z CZEGO???
Nie wspomnę nawet o tym że wielu chciałoby zobaczyć 2000
zł/m-c.
Średnia jak to średnia - sto osób po 1000 zł/m-c, jedna 100 000
zł/m-c i MAMY ŚREDNIĄ około 2000 zł/m-c.
Ten co ma 1000 zdycha z głodu i chce dożyć emerytury a nie na
nią składać a ten co ma 100 000 ma w d...... III FILAR.
Banda pseudointelektualistów co kasę biorą za dobre rady.......

za jedna radę dydziu, za jedną. W ich języku rada nie ma liczby mnogiej.
pan władek / 89.231.107.* / 2010-03-09 22:50
buzek mendo, gdzie te twoje buńczuczne zapowiedzi oszuście
chłop jag / 84.234.10.* / 2010-03-09 22:14
Bezczelność, bezkarność i pazerność, naszych okupantów, rośnie wprost proporcjonalnie do malejącej siły wierzgania! Wierzgania tubylców, przy ich dojeniu i strzyżeniu, do krwi!
Niebawem pieniądze ze składek emerytalnych, trzeba będzie skierować na obsługę wszelkiego długu, jakimi lichwiarze, obdarzyli Polaków, bez ich zgody i wiedzy!
JX / 91.193.160.* / 2010-03-09 22:39
Chłop jag, tak nieładnie o nich piszesz? To poczytaj, co oni mówią o nas:
"I cóż to bydło sobie wyobraża, że dla nich zmieniliśmy ustrój?”
http://marucha.wordpress.com/
szelma_non_registered / 89.75.114.* / 2010-03-09 22:12
OK, odloze pelne maksimum.
Warunki mam 2:
a) odliczam to od kwoty podatku naleznego w deklaracji PIT
b) moje zarobki licze tak, jak liczy sie przychod w rodzinie: na glowe czlonka rodziny, nie zas tylko na malzenstwo. Dziecko jesc nie wola?
sceptyk / 2010-03-09 23:16 / Tysiącznik na forum
Według NICH to nie dziecko, tylko PŁOD, który można "spędzić", żeby nie przeszkadzał.
emigrant z NY / 98.116.30.* / 2010-03-09 23:16
Szelma - no widzisz ja mieszkam obecnie w USA i tu pracuje (czego na razie nie zaluje) i tu tzw IRA funkcjonuje tak jak ty to widzisz.Ale NASI wodzowie tego nie zrobia-to wzorowi KATOLICY.Siodme niebo nienawisci to raj dla tych co obludni.
studenciak12345 / 91.189.141.* / 2010-03-09 21:35
Ten artykuł i zachowanie władzy to jest splunięcie w twarz Polskiego Obywatela! Z wypłaty ściągają mi takie złodziejskie kwoty a tu jeszcze każą mi oszczędzać?!?! Pytam się na co w takim razie idzie ta kasa?!? Toż to kpina i granda!
sceptyk / 2010-03-09 23:18 / Tysiącznik na forum
Na co kasa?
W końcu z czegoś Tusek musi sobie na podróż życia wziąć i boiska do uprawiania ulubionego kopania też za coś budować trzeba.
Że o Rychu, Zdzichu i Miru nie wspomnę.
Pilsener / 2010-03-09 21:20 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Oczywiście połowę ostatniej pensji dostaną zwykli ludzie, którzy nie mieli szczęścia należeć do grupy uprzywilejowanych, "najniższe składki" - no tak, bo ponad 800 zł co miesiąc do 65 roku życia to mało, co nie? Gdybym składki na ZUS przepijał, a na emeryturę odkładał butelki to ze sprzedaży tych butelek miałbym wyższą emeryturę niż z ZUS! (policz i sam sprawdź) I to jest moja wina, bo "tylko" 800 zł płacę, tak??? A ile powinienem? Pewnie z 10 tysi by mieć w polsce "godziwą" emeryturę?

Dlaczego ciągle mydli nam się oczy infantylnymi tekstami o emeryturach? Dlaczego nikt nie mówi nam prawdy, że jesteśmy po prostu okradani przez ZUS, OFE oraz grupy uprzywilejowane? Dlaczego nikt nie podważa bezsensowności i skrajnej niesprawiedliwości i niewydolności obecnego, chorego systemu?
eljot84 / 178.56.24.* / 2010-03-09 22:03
jak to nikt nie mowi? Gwiazdowski mowi
squun / 95.41.94.* / 2010-03-09 21:29
zgadza się !

a mundurowi płaczą że po 15 latach mają "tylko" 40% a my po 45 latach mamy mieć 50%
Wacuś Młody Demokrata / 83.7.185.* / 2010-03-09 21:18
Banda Rudego z Bieleckim i Bonim, zabiera sie za ODSZTYWNIANIE FINANSÓW, jak tylko sie skończy KRYZYS którego NIE MA, POleja sie strumienie PEKUNII na EMERYTURY, na WOJSKO, na EDUKACJE no i do WASZYCH WORÓW, mordy WY MOJE. A na jutro BEDĄ CIECIA, żeby WAM WORY opróżnić, by potem ich NIE ROZSADZIŁO. Howgh !!!!
squun / 95.41.94.* / 2010-03-09 21:34
okrada się nas już 20 lat ale winny oczywiście jest rudy!
sceptyk / 2010-03-09 23:22 / Tysiącznik na forum
Okrada się nas 1944 roku!
Policz ile to jest, o ile umiesz po 20 latach odmóżdżania, które Polakom funduje michnikowszczyzna.
Stryjaszek redaktora Michnika spokjną SZWEDZKĄ emeryturę pobiera, a rudzielec, wierny uczeń trockisty Kuronia i jego czerwonego harcerza Michnika, 4 czerwca dzielnie razem z Pawlakiem "czyścili sobie UOP".
Więc zastanów się co piszesz, PRZED napisaniem.
ergtt34t / 77.253.2.* / 2010-03-09 22:07
Jasne, ze rudy jest niewinny za niego to tylko milosc, dobrobyt i motylki.
Pilsener / 2010-03-09 21:11 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Płacę wysokie podatki, ZUS, OFE i jeszcze na swoją emeryturę mam odkładać? To na co idzie połowa mojej pensji się pytam? A może lepiej skończyć z systemem, gdzie jeden pracownik sektora prywatnego utrzymuje średnio 3 (tylko co czwarty polak w wieku produkcyjnym pracuje w sektorze prywatnym) pasożytów, leni i nierobów w postaci zdrowych rencistów, młodych emerytów czy rozdętej rządowej hydry? Ale po co, lepiej dalej doić biednych, jeśli tylko nie mają oni nic do powiedzenia pod sejmem.

To jest żenada i bezczelność, okraść uczciwego polaka niemal ze wszystkiego i jeszcze szydzić oraz drwić, że nie odkłada on na swoją emeryturę! Tylko polska potrafi tak głęboko gardzić swoimi obywatelami.
sceptyk / 2010-03-09 23:27 / Tysiącznik na forum
A na którego socjalistę głosowałeś ostatnio?
Pobożnego (PiS)
Bezbożnego (SLD) czy
Skur wionego (PO)????

Masz czego chciałeś, Grzegorzu Dyndało!
JX / 91.193.160.* / 2010-03-09 20:05
PAP 8.03.2010: „Liczba emerytów i rencistów na koniec stycznia spadła do 7.524,2 tys. osób z 7.531,1 tys. osób w grudniu - podał ZUS w komunikacie”. Ten proces odbywa się jednak zbyt wolno!
Bliskie są więc działania zmierzające do ostatecznego rozwiązania kwestii rolników, emerytów i rencistów: Likwidacja KRUS, wysłanie rolników na Madagaskar, powszechne szczepienia emerytów i rencistów dla przyspieszenia trendu odnotowanego przez ZUS. Coraz głośniej mówi się o humanitarnej eutanazji, w odwodzie są jeszcze przywileje dla tych grup: Prawo do przechodzenia przy czerwonych światłach, kąpiel w miejscach niedozwolonych, zezwolenie na broń palną, itp.
Jeśli komuś te pomysły wydadzą się absurdalne, niech poczeka parę lat.
Dawno już ktoś zauważył, że "nie ma takiej podłości, której nie dopuściłby się rząd borykający się z deficytem budżetu".
baans / 62.93.41.* / 2010-03-09 19:58
Wszyscy ubezpieczyciele są chętni założyć Nam dodatkowe konta emerytalne ale skąd wziąć pieniądze kiedy zarabia się minimum krajowe, DAJCIE NAM ŚREDNIĄ KRAJOWĄ JAKO PENSJE MINIMALNĄ TO WTEDY MOŻNA ODPUŚCIĆ TE 200 ZŁ NA III FILAR!!!!!!!!
Andii / 83.11.154.* / 2010-03-09 20:52
A dlaczego mam im dać choćby 200 złotych ? chyba po to aby mieli z czego utrzymywać swoje wieżowce np. w Tokio czy Nowym Yorku.
andii / 83.11.154.* / 2010-03-09 20:57
pamiętaj PŁATNIKU ! Nigdy nic od nich nie dostaniesz i umrzesz w biedzie , chyba ,że sam zadbasz o siebie i zainwestujesz mądrze np. w nieruchomości , grunty , działki.Nawet warto wziąść kredyt na działkę/nieruchomość i spłacać go latami DLA SIEBIE niż płacić tym palantom. pozdro
Andii / 83.11.154.* / 2010-03-09 21:02
Agenci ubezpieczeniowi są jak sfora psów pędzących za zdobyczą- specjalnie szkoleni.
sceptyk / 2010-03-09 23:28 / Tysiącznik na forum
Ale tylko życzenia zdrowia i dłuuugiego życia składane przez twojego agenta ubezpieczonego sa jak najbardziej szczere!
do początku nowsze
1 2 3

Najnowsze wpisy