obligacje - pomocy!

joska / 85.237.186.* / 2013-03-16 23:20
Witajcie,

choć nie jestem "głupia blondynką" chyba nieźle się wtopiłam. Zainwestowałam sporo pieniędzy w obligacje komercyjne. Odsetki wpływały co 3 miesiące, ale już chyba za drugim razem było spore opóźnienie. Trzeci przelew dostałam prawie po trzech tygodniach po terminie (tłumaczono to tym, że emitent ma prawo do 21-dniowego opóźnienia). Miesiąc temu minął termin wykupu i tu zaczynają się moje poważne problemy: nie mam ani swoich pieniędzy, ani odsetek. Dowiedziałam się, że to niby wszystko moja wina, bo złożyłam obligacje po terminie wykupu i teraz ich wiarygodność musi sprawdzić biegły rewident sądowy. Czy tak rzeczywiście jest? Czy to przypadkiem nie jest jakaś ściema? Wertuję net, szukając jakiegoś odgórnego regulaminu, który będzie regulował tę kwestię i niczego znaleźć nie mogę. Proszę o pomoc.
Wyświetlaj:
Ciułacz / 2013-03-17 12:23 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Joska witaj !
Piszesz
złożyłam obligacje po terminie wykupu

To stwierdzenie jest determinujące w całym wywodzie ale niestety chyba nie oddaje stanu faktycznego zaistniałej sytuacji lub użyte słowa dla ciebie co innego znaczą.
Jedynie mogę się domyślać że została złożona dyspozycja zamiany na obligacje nowej emisji co ktoś za Ciebie zrobił lub to się odbyło z automatu bo kiedyś taką opcje wybrałaś.
Jak by tak było to technicznie masz nowe obligacje na taki sam termin jak poprzednio.
Pozdrawiam
joska / 85.237.186.* / 2013-03-17 14:40
Żeby było jaśniej - termin wykupu przypadał na dzień X, a ja obligacje (w sensie papierki) złożyłam u emitenta w dniu X+5 (chyba) wraz z pismem, że życzę sobie przelewu a nie obligacji. Gdyby z automatu przekształcono to w nowe obligacje, dostałabym odsetki.

A najlepsze jest to, że w tej spółce pracuje mój przyjaciel.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy