Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Obniżenie wieku emerytalnego to błąd. Eksperci nie mają wątpliwości

Obniżenie wieku emerytalnego to błąd. Eksperci nie mają wątpliwości

Wyświetlaj:
Karol 1952 / 46.112.212.* / 2016-05-24 10:13
Panie Mordasewicz - bzdury pan opowiada - ja przechodzę na emeryturę a na moje miejsce zatrudnia się bezrobotnego i znacznie tańszego niż ja - zatem spada bezrobocie - a tu jest zysk ! Natomiast stratą jest mniejszy wpływ składki do ZUS ale rekompensowany przez mniejsze wydatki na pomoc społeczną jaką ten bezrobotny otrzymywał ! Ale na takie logiczne myślenie to PAN JEST ZA GŁUPI !
Karol 1952 / 46.112.212.* / 2016-05-24 10:03
Eksperci z bożej łaski ! - a co was obchodzi wielkość mojej emerytury ? - to mój problem a nie wasz !
xz / 82.115.69.* / 2016-05-24 09:58
Przywrócenie a nie obniżenie.
Eksperci z M.pl niech rzetelnie sprawdzą jakie są relacje w innych krajach między czasem pracy, wiekiem emerytalnym a długością życia i wtedy zabierają głos. Pieniądze można i trzeba znaleźć w innych miejscach a nie w wyzysku pracowników w szczególności mężczyzn, którym z 8 lat życia średnio na emeryturze zabiera się dwa. Chyba że chodzi o rozwiązanie jak u Bismarcka, żeby emerytury mało kto dożył...
I ciągle powtarzane przeze mnie pytanie - gdyby wielka S miała na sztandarach kryjące się w planach opzycjonistów (zwłaszcza tych spod znaku KOR :-) )hasło "idziemy do kapitalizmu" ciekawe jakie byłoby poparcie...
Szukajcie pieniędzy u bogatych...
Karol 1952 / 46.112.212.* / 2016-05-24 10:08
Banda cwaniaków oszukała Naród i jeszcze im się władzy zachciewa ! Poczytajcie książkę pani profesor Staniszkis pt. "Samoograniczająca się rewolucja" - i w głowach wam się rozjaśni jakim cudem podpisano porozumienia gdańskie, wejście do Nato, wejście do Unii, Konkordat ! - to wszystko to jeden wielki przekręt zwany OSZUSTWEM WOBEC NARODU POLSKIEGO !
Mika / 89.79.108.* / 2016-01-13 21:51
Pieniądze to nie wszystko Czasem lepiej mieć zdrowie i spokój.Może tym emerytom co pracują na cały etet / pełno ich bo znamtachich/ zabrac emerytury albo zwolnic z pracy i niech biora tylko emerytury a nie jedno i drugie. Coś tu nie gra.Ludzie nie maja zadnych dochodów i prace na umowe o dzieło a stare ludzie po 77 lat czołgaja się i przesiedzą w pracy a przecież to nie ma siły i głowa juz nie ta, Wieku sie nie oszuka. można się ubrac umalowac ale koórki są stare i skleroza nieunikniona Na to nie ma lekarstwa . Po przekwitaniu brak hormonów a wtedy bez chormonów to starość Taka prawda. lekarz mi wytłumaczył.Cytat "Z wierzchu pudru na palec a w srodku zakalec"
JaONa1 / 80.51.108.* / 2016-01-13 08:47
Trzeba uszczelnić system opłacania składek . Zawiera się dwie umowy
Jedna praca ,dwie firmy .W pierwszej umowa na 50 zł ze składkami a w drugiej na 1700 bez składek.Trzeba naprawić system a nie zmuszać ludzi opłacających przez 40 lat składki do dożywotniej, haniebnie opłacanej pracy.
Elka57 / 83.15.23.* / 2016-01-13 08:09
A obietnica Prezydenta, że odejdzie jeżeli nie wprowadzi tych zmian. Niech wiek 60 i 65 będzie dobrowolny. I właśnie, niech zlikwidują wreszcie przywileje. Poza tym mniej osób będzie pracować? A może będą to miejsca pracy dla tych co teraz są w Anglii na zmywakach.
Jestem bardzo zawiedziona. Nie dam rady dłużej pracować ze względu na stan zdrowia i stresogenną pracę przez 35 lat. Ewentualna renta nie wchodzi w grę, bo ręce i nogi jeszcze mam.
lllrrrfff / 37.47.114.* / 2016-01-13 08:00
Eksperci niech się zajmą : reformą KRUS, likwidacją przywilejów emerytalnych w ZUS, (gornicy, kolejarze, hutnicy, nauczyciele itp), wszelkiej maści funkcjonariuszy, tu są źródła środków puszczanych lekką ręką przez państwo
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
marekwindy / 73.8.16.* / 2016-01-13 07:48
to już chyba po Stanie Tymińskim można się było spodziewać więcej prawdy
merty / 89.174.109.* / 2016-01-13 07:42
wszystkim dać jednakowe emerytury, a nie jak tramwajajce pozabierac dodatki wyrównac wszystkim i bedzie ok,
nert / 89.174.109.* / 2016-01-13 07:39
wszystkich ekspertow na syberie do prracy to nie beda sie gupio wypowiadac.
Polak667 / 85.14.116.* / 2016-01-13 07:39
Dla obywateli jest ważniejsza odrobina spokoju przed śmiercią niż jakieś durne pkb !!!
moniek848 / 79.187.2.* / 2016-01-13 07:38
Bzdury !!! Powinien liczyć się tylko staż pracy np.40 lat . Nie dawać za darmo pieniędzy stojącym na rogach . Znam, takich , którzy ani jednego dnia nie przepracowali i żyją otrzymując kasę z mops-u .Zlikwidować przywileje czytaj : wcześniejsze emerytury wojskowym , straży pożarnej , straży granicznej itd. itp . Wyliczać można by długo . Tych kila milionów pracujących do końca życia nie utrzyma milionów uprzywilejowanych .
Pan prezydent i jego szef to karykatury , które nie mają prawa wypowiadać się na tematy gospodarcze bo nie maja o tym zielonego pojęcia . Wystarczy zapytać , jakie firmy prowadzą i ilu ludzi zatrudniają . Pozdrawiam Gabi
Heh / 89.76.149.* / 2016-01-13 08:33
Poniekąd masz racje ale Polska to Polska czyli prawie jak z powiedzeniem o Rosji "stan umysłu", mieszkam w Warszawie i nie znam ludzi którzy nie maja pracy, ale znam bezrobotnych na papierze. Pozornie jest z podejściem ludzi do własności publicznej, firmowej... Moja mama była księgowa w jednym w szpitali w Warszawie w czasie przemian ustrojowych nastąpił moment ze w szpitalu zniknęły krzesła, kubki, talerze, łóżka itd. Kradł każdy na miarę możliwości jakie miał nie można powiedzieć ze tylko dyrekcja... Ale każdy kradzież łyżeczki to kradzież taka sama jak wyniesienie tomografu. I tak jest nadal mentalność pewnej grupy Polaków nie pozwala im samodzielnie myślec przyzwyczajenie z komuny ze praca jest dla każdego i nie trzeba o nią zabiegać a w samej pracy to i za bardzo nie trzeba pracować powoduje ze Polacy często łatwo się dają zmanipulować szefowi i wpędzić w niska samo ocenę, pożarem nauczeni jesteśmy kombinować, nadal szukamy "znajomosci". Co do wiku fakt ze żyjemy średnio coraz dłużej i niestety rodzi się coraz mniej dzieci powoduje ze zmieniają się przeliczniki które niekorzystnie wpływają na obliczanie emerytury... Jako facet 2 lata to może i nie dużo ale kobietom dorzucenie 7 lat to zeczywiscie sporo.... Ale jeśli z przelicznika emerytury bedą głodowe to i tak trzeba będzie dorabiać, Z jednym zgodzę się na pewno 40 lat pracy powinno upoważniać do przejścia na emeryturę. Chociaż o zgrozo w mojej rodzinie średnia życia kobiet to około 90 i więcej lat natomiast mężczyźni żyją po okolo 80.
BO-na / 95.158.79.* / 2016-01-13 07:41
Bzdury!!!!!
Niewielu bedzie mialo SKLADKOWE 40 lat pracy!!!!!!
Heh / 89.76.149.* / 2016-01-13 08:37
Pochodzę z " robotniczej" rodziny każdy facet w wieku 58-60 ma przepracowane 40 lat, np. mój ojciec w wieku 61 lat ma już 42 lata składkowe... W mojej okolicy większość ludzi tak ma.
volf / 83.8.246.* / 2016-01-13 07:37
zacząć od likwidacji krus , dac wybór emerytom mundurowym praca i zawieszona emeryturka lub emerytura(znajdą się miejsca pracy) i oczywiscie likwidacja administracji zus która przejada 70%naszych skladek.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
mwettza / 89.174.109.* / 2016-01-13 07:37
ale Wam onet miesza lepiej tu nie wchodzcie i nie czytajcie bzdur i podjudzania.
Bertaszyn / 89.174.109.* / 2016-01-13 07:35
trzeba ekspertów zagonic do pracy fizycznej to nie beda wciskac ludziom bezedur i podjudzać
do początku nowsze
1 2 3 4 5 +25

Najnowsze wpisy