Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Eksperci: Wyższy wiek emerytalny to konieczność

Eksperci: Wyższy wiek emerytalny to konieczność

Wyświetlaj:
~Zed / 95.160.15.* / 2011-12-04 12:41
Oczywiście że musi być dłuższy, aby można było jeszcze więcej kraść i budować jeszcze więcej marmurowych pałacy.
podżegacz / 83.27.34.* / 2011-12-03 16:47
Już usłużne media przystąpiły do obrabiania mózgów.
BUJAJCIE SIĘ!!!!!!!!!!!!!! Już zbieramy kamienie, szklarze będą mieli żniwa, a pałkarze niech się zastanowią czy warto ryzykować łbem za te 3 stówy obiecanej przez rudego podwyżki.
~jurga / 83.4.51.* / 2011-12-03 16:29
Dowodzą tego kombinatorzy rządzący nią po 1989 roku i ci , którzy ich wybierają.Niech to złodziejskie państwo i ZUS odda to, co ukradło mi przez dwadzieścia kilka lat pracy w postaci składek emerytalnych i rentowych. A sam zabezpieczę sobie swoją emeryturę. Bez ich łaski.
Dojrzałe Wino / 79.184.148.* / 2011-12-03 15:43
A ja jestem za wyższym wiekiem emerytalnym. Jestem za likwidacją przywileji emerytalnych, górników, policjantów i żołnierzy. Doskonale rozumiem, że 50-letni policjant nie powinien gonić przestępców. Ale można go przeszkolic i zapewnić pracę w urzędzie za biurkiem.
dgen / 2011-12-03 14:12 / Tysiącznik na forum
te powyższe wyliczenia to chyba dla otumanionych trawką zwolenników pana premiera i jego kolegi palikota............
chodzi o ta aby jak najdłużej płacic składki z których będą opłacane bieżące świadczenia a ograniczyć do minimum szanse na pobór jakichkolwiek swiadczeń.

PS
panie premierze , nie wszyscy jesteśmy zaćpani jak pana młodociani wyznawcy - jak tam obiecane indywidualne konta w zus i dziedziczenie kapitału emerytalnego ?
BALUSZ@WP.PL / 87.239.216.* / 2011-12-03 13:40
Zasrani polityczni oszuści. Ja oddam do złodziejskiego systemu ponad 1 mln zł, a odbiorę (o ile będę jeszcze żył) około 250 tyś !!! To gdzie jest reszta zasrańcy ?!
Górnicy, urzędasy, sędziowie, prokuratorzy, mundurówka. Kto jeszcze ma się wyżywić z MOICH składek ??
46% mężczyzn nie dożywa wieku emerytalnego, składki kradnie państwo. I jeszcze tej hydrze mało.
Nie zamierzam pracować miesiąca dłużej w tym popieprzonym złodziejskim kraju.
bsf / 87.205.247.* / 2011-12-03 13:13
Kłamstwa i obłuda , czy uważają , że w ciągu dwóch lat uzbieram na godną emeryturę ??? Tu chodzi TYLKO o jedno zrabowanie jak największej kwoty pieniędzy bez żadnej gwarancji zwrotu.
POdobne KŁAMSTWA były głoszone w 1998 i 1999 roku. OFE miało być ELDORADEM dla emeryta !!! okazało się ELDORADEM dla banków.
Dwa lata dodatkowego HARACZU na rzecz mafii POlitycznej ja mówie NIE.
Dojrzałe Wino / 79.184.148.* / 2011-12-03 15:46
Twoje składki nie są na Twoją emeryturę ale na emerytury dzisiejszych emerytów. To się nazywa kontrakt pokoleń. Pracujący utrzymują emerytów.
Triz / 2011-12-03 12:08 / Bywalec forum
Ciekawy jestem jak spisuje się człowiek, który pracuje na budowie w wieku 67 lat.
Dojrzałe Wino / 79.184.148.* / 2011-12-03 15:37
Na budowie nie zawsze trzeba ciężko pracować. Można być operatorem maszyny.
i to by było na tyle / 178.42.147.* / 2011-12-03 11:42
Miało być : "Dłuższa praca i głodowa emerytura"
Lepiej nizsza emerytura i się nią jeszcze nacieszyć / 79.185.175.* / 2011-12-03 11:22
Ci eksperci pewnie są od Tuska. Polacy i tak najciężej pracują w Europie i fiskus ich nadmiernie wyzyskuje. Wyobrażam już 70-latków przekrywających np. dachy domów. Wyższy wiek to powinni mieć ci co pracują w administracji. Tam można pracować do 80-go roku życia w ciepełku.
gtx / 213.238.111.* / 2011-12-03 11:03
A gdzie jest to solidarne państwo? Jak narazie to zwykli pracownicy są na końcu przewdodu pokarmowego państwa i pracodawców, każdy myśli o poprawieniu sytuacji finansowej kosztem pracownika. Państwo i pracodawcy ramię w ramię bronią dochodów pracodawców przenosząc na pracowników wszystkie koszty. Porównajcie dochody pracodawców i ich pracowników dysproporcja oczywiście powinna być tylko że ona rośnie bez względu na stopień kryzysu, który na marginesie nie pracownicy spowodowali tylko zachłanność finansistów. Pracodawcy powinni w większym stopniu ponosić koszty kryzysu a państwo powinno być bardziej socjalne. Pracownik i tak w końcu odda wam te pieniądze kupując towary które produkują wasze fabryki a kupi więcej jeśli więcej pieniędzy będzie miał, więcej też odłoży na emeryturę poprzez składki zus, więc pracodawcy na patrzcie tak krótkowzrocznie , świat nie kończy się jutro zdążycie swoje zarobić, jeśli wogóle macie jeszcze gdzie te pieniądze gromadzić...
jak tam w szambie / 193.200.47.* / 2011-12-03 11:00
jest o wiele lepsze rozwiązanie podwyższyc płacę!!!!! ,wbrew pozorom polski ,,przedsiębiorca nie jest biedakiem choć wszyscy oni płaczą jak to niby im żle,dla porównania (byłem to wiem) irlandzki pracodawca płaci więcej (stawki od 10euro) i funkcjonują ,im się nie opłaca???,IM WIĘCEJ PIENIĘDZY MAJĄ PRACOWNICY ,TYM WIĘCEJ WYDAJĄ A IM WIĘCEJ WYDAJA TYM WIĘCEJ TRAFIA DO WAS PŁACZKI I DO KASY PAŃSTWA,MYŚLEĆ!!!!!

Najnowsze wpisy