Forum Forum dla firmZakładanie firmy

obowiązek posiadania konta bankowego

obowiązek posiadania konta bankowego

kazimierz68 / 2012-04-18 10:00
czy jako drobny pzredsiębiorca mam obowiązek zakłądania konta bankowego? Chodzi mo o to czy podatki mogę wpłacać do urzędu skarbowego gotówką, czy muszę dokonywać pzrelewu na wskazany rachunek bankowy? bez sensu gdybym musiał tylko i wyłącznie zakłądać konto
Wyświetlaj:
Dancer12 / 2012-05-08 14:39 / Bywalec forum
W zasadzie jeżeli zakładasz firmę, czy też gdzięs rpacujesz, to dla mnie jest rzeczą jasną że musisz mieć konto bankowe!!
szklarek / 2012-04-18 11:25
Musi być konto, bo podatki realizuje się przelewami. Praktycznie zresztą regulowanie ZUS na poczcie jest kosztowne i uciążliwe.

Tyle, że może to być po prostu osobisty ROR, nie musi to być osobne konto firmowe.

Tu więcej:

http://msp.money.pl/wiadomosci/zarzadzaniep/artykul/czy;firma;musi;miec;osobne;konto,143,0,221327.html
urzędnik / 85.14.94.* / 2012-04-18 12:11
art. 22 ust. 1 ustawy o swobodzie działalności gospodarczej stanowi: "Dokonywanie lub przyjmowanie płatności związanych z wykonywaną działalnością gospodarczą następuje za pośrednictwem rachunku bankowego przedsiębiorcy w każdym przypadku, gdy:
1) stroną transakcji, z której wynika płatność, jest inny przedsiębiorca oraz
2) jednorazowa wartość transakcji, bez względu na liczbę wynikających z niej płatności, przekracza równowartość 15.000 euro przeliczonych na złote według średniego kursu walut obcych ogłaszanego przez Narodowy Bank Polski ostatniego dnia miesiąca poprzedzającego miesiąc, w którym dokonano transakcji.
szklarek / 2012-04-18 12:33
No i co. Jest to w zalinkowanym przeze mnie artykule. Jasno też z tego artykułu wynika, że NIE jest to jedyna regulacja w tym zakresie. Poza tym 'kazimierz68' pytał o to w kontekście podatków.

Najnowsze wpisy