Ocena portfela

komarez / 83.13.129.* / 2007-11-06 22:26
Arka BZ WBK Ochrony Kapitału (PLN) 20%
Pioneer Obligacji Plus (PLN) 12,0%
Arka BZ WBK Obligacji (PLN) 18,0%
Noble Fund Mieszany (PLN) 5,0%
Arka BZ WBK Akcji (PLN) 7,5%
Noble Fund Akcji (PLN) 7,5%
Legg Mason Akcji (PLN) 5,0%
UniKorona Akcje (PLN) 5,0%
BPH Akcji Europy Wschodzącej (PLN) 2,0%
UFK - Merrill Lynch World Gold Fund (USD) 2,0% (zastanawiam się czy w EUR nie będzie lepszy ze względu na powiązanie kursu dolara ze cenami złota)
UFK - Merrill Lynch World Mining Fund (EUR) 4,0%
UFK - HSBC Chinese Equity (USD) 4,0%
UFK - HSBC Indian Equity (USD) 4,0%
UFK - Templeton Asian Growth Fund (USD) 4,0% ( zastanawiam się czy Templeton Asian Growth nie dubluje profilu HSBC).

Jak oceniacie powyższy portfel bazujący na ofercie Aegona?
Dość rozdrobniony w części akcyjnej ale moją intencją było zachowanie jak najszerszego wachlarza możliwości do osiągnięcia przyzwoitych zysków z fundów ML , HSBC. Starałem się utrzymać ostrożność alokując 50% portfela na fundy obligacji+jeden pieniężny. Inwestycja 5 lat. Kwota nie za duża 20K ale powiedzmy, że to poligon doświadczalny:)
Dzięki za wszystkie sugestie.
Wyświetlaj:
max1224 / 195.117.209.* / 2007-11-06 23:45
strasznie to rozdrobnione a Ty się martwisz czy coś się nie dubluje
nie będę oceniał bo to Twój wybór i Twoja kasa
ja aktualnie mam
Arka akcji 30%
ML Gold 15%
ML Minning 15%
T Asian Growth 20%
T BRIC 20%
pozdro
jagnieszka / 82.160.131.* / 2007-11-07 08:36
max, mam bardzo podobny portfel w skandii - różnice głównie procentowe, no i właśnie 25% polskich funduszy (legg mason i noble) zaniża mi zyski. Zastanawiam się nad ich zamianą w fundusz surowcowy schroder - ma dodatkową zaletę że jest w euro (spadający dolar dopiero zaniża mi zyski:) - jak polska giełda znowu zacznie rosnąć wrócę do polskich. Co o tym myslisz?
max1224 / 83.29.199.* / 2007-11-07 08:53
generalnie mamy taki niepewny czas
sprawdź na wykresach na stronie skandi jak w tym samym czasie zachowuje się Twój portfel a następnie to samo ze zmianami porównasz wtedy historyczne różnice jeżeli będą one mniejsze niż 5% w skali roku to nie warto nic zmieniać
ja tak sobie sprawdzam
jagnieszka / 82.160.131.* / 2007-11-07 09:18
myślę, że jeśli mam możliwość łatwych zmian w portfelu to warto z nich korzystać w końcu po to jestem w skandii. Powstrzymują mnie tylko ew. straty na zmianie waluty. W skali roku legg mason i noble miały duże zyski bo była hossa, ale to się chyba nie powtórzy.
max1224 / 83.29.199.* / 2007-11-07 09:33
zgoda ale jeszcze dwa dni temu sytuacja była odwrotna za dwa dni przy dynamice zmian w azji znowu wszystko się może odwrócić
swoją drogą ten fund rzeczywiście jest interesujący trzeba mu się przyglądać ale bardziej jako alternatywa dla azjii bo tam jest teraz gorzej niż na polskiej giełdzie
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy