Forum Forum inwestycyjneFundusze

proszę o ocenę portfela

proszę o ocenę portfela

manmario / 2007-07-19 12:24
Pioneer Zrównoważony 12 500 zł
Pioneer Mix 40 12 500 zł
Pioneer Chiński 1000 zł
Pioneer Regionu Pacyfiku 12 500zł

Oraz PAK na Pioneer Polskich Akcji

Zamierzam dokupić fundusz inwestujący w nieruchomości europy wchodniej
Wyświetlaj:
TaS / 2007-07-19 20:33 / Tysiącznik na forum
wybacz krótką riposte...

beznadziejny portfel.

agrumentacja:
1. zero dywersyfikacji co do zarzadzajacych
2. zero dywersyfikacji co do rodzaju papieru
3. pazernosc - czuje ja po skladzie portfela.

moge sie mylic, ale jedziesz po bandzie :)
fazik / 2007-07-19 20:48 / "Gpw-racer"
re-contra

ad 1. jak zarządca dobry to po co "dywersyfikować"
ad 2. a może "dywersyfikacja" wewnątrz rodzaju papieru?
ad 3. .... wolny wybór można bryczką, można ferrari.

osobiście nie czuję sentymentu do Pioneer-a (bo taaak) sam też nie rozpraszam (takie polskie) ryzyka ale "beznadziejny" ? nie za grubo powiedziane... jak da dobrze zarobić to czemu by nie... w końcu to o to tu chodzi
TaS / 2007-07-19 22:16 / Tysiącznik na forum
hmm. skoro piszesz o bryczce i ferrari to ja dam takie porównanie :)

wolałbyś przejechać z Warszawy do Kapsztadu Ferrari czy terenowym Mercedesem? :)

Ferrari jest przeciez szybsze i teoretycznie osiagnie punkt docelowy kilkakrotnie szybciej....

ale nie jezdzi w kazdych warunkach, spala mase benyny i wywyołu nadprodukcje adrenaliny. G-klasa z dieselkiem nie jedzie szybko, ale skutecznie :)

Majac i ferrari i g-klase można sobie dać rade w każdych warunkach...

A własciciel portfela ma troche ferrari, troche chińskich podróbek i troche pojazdów egzotyvznych :)


wybaczcie poezje jezyka :) moze faktycznie "beznadziejny" to niewłaściwe słowo zmieniam je na "mało odpowiedzialny" :)
manmario / 2007-07-19 23:24
więc co mi proponujesz ??? wiesz ja przebywam za granica i nie za bardzo sie orientuje w sytuacji a inwestycje w fundusze oceniam na jakieś 5 do 10 lat
TaS / 2007-07-19 23:29 / Tysiącznik na forum
internet to potężne źródło informacji :) ja sbie siedze daleko od domu i Ojczyzny, w kraju gdzie nikt nie przejeżdza na czerwonym świetle i wszyscy maja w prawej nodze tempomat wmontowany... a mimo to jestem na bieżąco :)

proponuje byś założył mBank -wciąż nań naganiam :)- to ułatwi Ci inwestowanie w różne fundusze, dywersyfikacje i inne cuda :)

a co do konkretnych produktów... tu musisz dzialać sam :) moj wunder-team jes tu na forum pare razy wypisany i nie bede sie powtarzal.
manmario / 2007-07-19 23:35
może masz i rację jednak z drugiej strony ja nie czekam na szybki zysk a raczej na w miarę stabilny bo mam zamiar dopłacać takie kwoty w ściśle określonym czasie a tak na marginesie w fundusze te zainwestowałem jeszcze grudniu i na początku roku 2007 może zyski nie były duże ale jednak znaczące w porównaniu z lokatami
TaS / 2007-07-19 23:44 / Tysiącznik na forum
hmmm skoro liczysz na stabilny zysk to dlaczego kupujesz same akcje?

te chiny to chyba tylko dla zabawy? mała kwota ale ryzyko kosmiczne...

pacyfik... niegłupi, ale wieżysz,ze pionner bedzie nim właściwie zarządzać? na taką odległośc... moze...

lokatka nie jest złem, jest rozsądkiem.
manmario / 2007-07-19 23:47
mam jeszcze w zamiarze zakup bph nieruchomości wschodzącej eyropy startuje od końca sierpnia wiec tez w miare moich skromnych możliwości szukam czegoś więcej Pozdrawiam
afka / 2007-07-19 13:44 / portfel
za duzo pioneerów...
zamiast pionieer zrównoważony lepszy byłby lukas dynamiczny.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy