Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Od poniedziałku sytuacja się unormuje

Od poniedziałku sytuacja się unormuje

Money.pl / 2007-03-16 21:00
Komentarze do wiadomości: Od poniedziałku sytuacja się unormuje.
Wyświetlaj:
polak.ekonom / 212.2.99.* / 2007-03-18 23:39
ludzie u nas jest ok nie oglądajmy się za wielką wodę tylko
na spółki na naszym podwórku, mineły już czasy kiedy nie
mogliśmy się rozwijać bez pozwolenia wuja Sama, gospodarka
jest na siudemkę a tu jeszcze polskie nażekania słychać,
bezrobocie spada, pensje rosną, ludzie zakupami napędzają
gospodarkę, produkcja i wydajność w ostatnim czasie także
wzrosły, czy można od gospodarki chcieć więcej ???? NIE
azja / 2007-03-18 21:21 / portfel / Obserwator
czas pokarze jak nam się karty ułożą, ja jestem asekurant i 80% mam w gotówce. Na następny tydzień obstawiam IBS i MTX.
łagodny megaraptor / 2007-03-18 19:22 / Bywalec forum
Pan Tomasz ma rację,
sprawa sprowadza się do tego, jak to spiewano kiedyś na temat cór Koryntu, w kabarecie Janka P. :

"Na kapuście żółte liście,
nie daj du**y komuniście,
jak się PARTIA o tym dowi,
to ci dupę upaństwowi".

cbdo.
joseph / 2007-03-18 10:47
jakie macie plany na przyszły tydzień, ciekawy jestem czy dalej będzie taki popyt na spółki śmieciowe, mam nadzieję że przynajmniej nie spadną tak szybko jak wzrosły, jestem tutaj nowy na forum, gram od miesiąca dopiero na giełdzie głównie włąśnie na spekulacjach, jest ktoś z was jeszcze z tego forum obracający spółkami śmieciowymi?:) Co myślicie o jupiter, powinno się dać na nim zarobić w tym tygodniu z jakieś 15 %, sytuacja wygląda podobnie jak przed ostatnimi ostrymi wzrostami, oby tylko próchno nie spadło:(, z chciwości kupiłem po 1,06 i jestem w du... teraz, ale i tak ubiegły tydzień to był raj dla spekulantów, pozdrawiam
anylords / 2007-03-18 13:33
Witam, również jestem na forum od niedawna, a na giełdzie dokładnie od zeszłego tygodnia.
Mówią że zbliża się wielkimi krokami okres w którym tacy jak my mogą się czegoś nauczyć...
Oby to się nie odbiło negatywnie na naszych portfelach, osobiście jestem optymistą próchna...
Co o tym sądzicie?
jędrzej / 2007-03-18 14:41 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
nauczyć się można tylko tracąc kasę (nauka kosztuje)
needle / 2007-03-20 17:30 / Bez rangi
niekoniecznie
można grać na sucho i nie inwestować na razie
początkującym w najbliższym czasie tą formę "inwestycji" polecam
a tym, którzy już są nieco opierzeni być może dałbym inną radę
ts / 2007-03-18 11:01 / "Trial na giełdzie"
trzymam jupitera i mam nadzieję że w końcu pójdzie znacznie do góry.
PedroGonzalez / 2007-03-18 10:58 / Uznany Gracz Giełdowy
ja siede w enapie i msz..o dudzie nie wspominam bo juz sie tak zakisila w moim potrfelu ze pyszne ogureczki z niej beda ;-)) Podobno wkoncu prospekt zatwierdzili dudzie wiec moze cos sie na chwile ruszy zebym sie od niej uwolnij z nieduza strata..a moze zyskiem?? ;-)
PedroGonzalez / 2007-03-18 10:59 / Uznany Gracz Giełdowy
ogÓrki mialo byc :-)
hannibal / 2007-03-17 22:44 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
LOTTO......opium dla ludu

20 000 000 zł -działa na wyobraźnię.......ale wraz ze wzrostem stawki nie zwiększa się prawdopodobieństwo wygranej...a kolejki coraz większe.....lud łaknący szybkiego bogactwa.....ale ono znowu nie przybędzie...czy nie lepiej to wydać na flaszkę ?....albo
. / 2007-03-18 07:09 / ................
dokladnie odwrotnie!!! nie ma zadnych kolejek a od czasu podwyzki gra coraz mniej ludzi.Wlasnie dlatego nie osiagaja nawet magicznego pulapu 13 mln + cos tam zakladow i dlatego co chwila jest kolejna kumulacja.
Totek jest w zapasci finansowej,zebrze o ulgi i dotacje i dalej nie rozumieja,ze zamiast podnosic trzeba opuscic.
needle / 2007-03-20 17:35 / Bez rangi
no właśnie, gdyby wygranym nie odbierano większości pieniędzy to pewnie chętnych byłoby więcej
połowę od razu (druga na wygrane), a z wyższych wygranych pewnie jeszcze podatek
na konikach zabierają 25%, a na giełdzie ...tylko tyle co suma wszystkich opłat
każdy sam oceni gdzie ma większe szanse
a jeśkli dodamy, że giełda długofalowo wzrośnie to o czym tu pisać jeszcze...?
adad / 83.10.197.* / 2007-03-17 23:05
zagrałem za dyche! Ale jak wygram to posteruje trochę tymi śmieciowymi spółeczkami... co by fundom było raźniej
Khartoum / 2007-03-17 22:56 / portfel / Młodszy gracz giełdowy
Cóż, każdy podejmuje takie ryzyko na jakie go stać, a nie takie jakie chciałby podjąć. Zbyt niski wskaźnik ryzyka do prawdopodobieństwa wygranej- mała strata, mała szansa na wygraną.
. / 2007-03-17 08:36 / ................
A teraz wyjatkowo czesciowo podepre kenobiego.
2 miliony amerykanow ma problemy ze splata domow i prawdopodobnie sie z nimi pozegna.To najgorsza sytuacja od 37 lat.Jednak to wciaz zaledwie 0,6 % amerykanskiego rPKB a analitycy twierdza,ze da sie to ograniczyc do rynku tzw. ryzykownych pozyczek.
pawlus / 2007-03-17 15:02 / "Uznany Gracz Giełdowy"
Ci co straca przeprowadzą sie do wynajmowanych, odblokują w ten sposob 30% budzetu domowego na konsumpcje bezposredn. Wbrew pozora nie sa to ekonomicznie złe informacje.
jędrzej / 2007-03-18 14:43 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
Wynajem nie musi być tańszy niż spłata kredytu
Krzych / 2007-03-17 09:09 / Płoteczka na forum
biorę pod uwagę nie najlepsze dane ze stanów . Chiny i Japonia ma zamiar uwolnić rezerwy finansowe w $ , inflacje i prawdopodobną podwyżke stóp procentowych przez NBP , w stanach nie będzie obniżki.Jak wiemy rynek takie dane dyskontuje szybko.
Chciałbym się mylić bo straty bym miał mniejsze , zobaczymy.
. / 2007-03-17 12:41 / ................
nic podobnego.Chiny tworza fundusz,ktory za dolary bedzie kupowal akcje.Do tej pory lokowali to w amerykanskich papierach rzadowych.Jednak wg. nich oprocentowanie jest za male i chca zarabiac wiecej.Wiec paradoksalnie powinni wywolac boom na gieldach.Bilion $ nadwyzki i ok. 20-23 mld $ co miesiac wiecej
. / 2007-03-17 08:32 / ................
NWZA Jago skonczylo sie calkowita porazka Eli S.Nie udalo sie jej wprowadzic nikogo do Rady nadzorczej ani zablokowac budowy Chlodni pod warszawa.
Prezesem ponownie zostal Z.Mendel a jego zastepca M.Przybyl,oboje powrocili po rezygnacji w dniu 13 marca.
W nowej radzie jest tez 2-ch przedstawicieli Mispolu,co jest istotne na przyszlosc.
szczypiorek / 2007-03-17 09:27 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Czyli co dalej z Jago? Nie wiem jak interpretować to co się stało. Z jednej strony Ela może się teraz obrazić i zabrać zabawki, a wtedy Jago nie będzie już ulubieńcem spekulantów. Z drugiej strony, to nie taka zła spółka, bez Eli może i byłoby jej lepiej.
. / 2007-03-17 13:25 / ................
jago doskonale poradzi sobie bez Eli,zato z Mispolem,bo dojdzie do polaczenia.natomiast z pewnoscia raczej nie bedzie takich gwaltownych wyskokow na kursie
wladyslaw / 2007-03-17 07:51 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Podoba mi się ten komentarz. Nie należy rozważać wpływu jednego czy nawet kilku czynników określających wraz z miliardem innych elementów poziom indeksów giełdowych, skoro przy tak niezmierzonej ilości faktów, działań i emocji decydujących o wyniku tej gry wpływ jednego z nich jest niemal żaden. Znamy dotychczasowe wyniki, a jakie będą przyszłe dopiero się dowiemy.
modliszka / 2007-03-16 23:50 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
A ja myślę, że polski rynek będzie nadal cwaniakował, aż dostanie po dupie...wóczas wróci, do szeregu...ot cały komentarz...dobranoc..
Krzych / 2007-03-17 08:00 / Płoteczka na forum
witam.
jak azja w poniedziałem zakończy na znacznym minusie zaliczamy 3140 , jestem optymistą ale tak będzie.Narazie miałem wyczucie rynku :)
4tuner / 62.179.45.* / 2007-03-17 22:47
Zapowiada się, że w Chinach poniedziałek nie będzie najlepszy.
Zgodnie z informacją opublikowaną 17-03 mają zamiar podnieść stopy procentowe o ponad 25 pkt. Zresztą na tym nie koniec. :(

Polecam link
http://www.bloomberg.com/apps/news?pid=20601087&sid=aAkQ8sTzTywE&refer=home
. / 2007-03-17 08:29 / ................
juz przeciez wiemy ze cala Azja i takze USA zamknely sie na minusach.Nasze zamkniecie w dol tez jest znaczace,po takim silnym wzroscie,ktory okazal sie podstepem.
niemniej minela juz polowa marca i nie bylbym takim pesymista
. / 2007-03-17 08:50 / ................
a do tego poziomu musialoby teraz spasc dokladnie 5,27 % a to abstrakcja
joseph / 2007-03-16 23:06
ja mam próchnika kupionego po 1.06 mam nadzieję żę pójdzie na jakieś 1,40 :) Jupiter też sie dobrze zapowiada 4 zeta powinno być jeśli tylko będzie takie zainteresowanie śmieciami jak w tym tygodniu:)
anylords / 2007-03-17 20:03
fakt, jeżeli chodzi o próchnika również jestem optymistą...
fgt / 80.238.100.* / 2007-03-17 23:31
A ja się pozbyłem bo miałem po 0,82 i się cieszę , oby wam urosło ale optymizmu we mnie nie ma kiepski okres się kroi wiec ryzykantów ostudzi trochę.
. / 2007-03-16 21:00 / ................
jasne,zacznie sie nastepny tydzien
Zaid / 83.24.159.* / 2007-03-16 22:26
Tak to już włoscy amerykanie w latach 30 wiedzieli,że na śmieciach można dużo zarobić.
jeż / 2007-03-17 08:20 / Bywalec forum
jak również dużo stracić
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy