Forum Forum dla firmKsięgowość

Odliczanie VAT od aut osobowych ma się zmienić

Odliczanie VAT od aut osobowych ma się zmienić

Wyświetlaj:
22101606 / 37.31.39.* / 2012-12-05 18:25
niech p. Grabowski i pozostali przy kombinacjach vat obniżą swoje pobory do 50%
podatnik1111 / 87.204.151.* / 2012-11-22 10:25
Panie Grabowski przestańcie kombinowac przy podatku Vat.To podatek neutralny i takim go pozostawcie.Wasze cwaniactwo podatkowe doprowadza polski przemysł i dystrybutorów do bankructawa, a do rozwoju prywatny import złomu z niemiec i szara strefę.stracicie na swych głupich chytrych pomysłach w tym roku prawie miliard złotych ze ze wględu na spadek sprzedaży.Kombinujcie tak dalej to szra strefa zwładnie wszystkim
podatnik111 / 87.204.151.* / 2012-11-22 10:23
Panie Grabowski przestańcie kombinowac przy podatku Vat.To podatek neutralny i takim go pozostawcie.Wasze cwaniactwo podatkowe doprowadza polski przemysł i dystrybutorów do bankructawa, a do rozwoju prywatny import złomu z niemiec i szara strefę.stracicie na swych głupich chytrych pomysłach w tym roku prawie miliard złotych ze ze wględu na spadek sprzedaży.Kombinujcie tak dalej to szra strefa zwładnie wszystkim
Księgowy / 83.12.161.* / 2012-10-18 12:17
Niech jeden geniusz z drugim dostosuje ustawę o podatku od towarów i usług (VAT) do dyrektywy unijnej. W całej UE odlicza się podatek naliczony od paliw silnikowych oraz nabycia pojazdów w wysokości 100%. Tak to bywa jak NIE KOMPETENTNI zaczynają pisać ustawy!
Swoją drogą jawna dyskryminacja podatników z PL znajdzie swój finał w Trybunale Konstytucyjnym UE.
cyphrae / 83.31.134.* / 2012-10-18 10:51
Jak zawsze złodziejstwo! Jedni potrzebują jeździć do klienta dostawczakiem, a inni mercedesem S. Nic państwu do tego jaki rodzaj samochodu jest mi potrzebny do pracy! Jeśli mam działalność, a potrzebuję jeździć do klienta Porsche, to moja sprawa. A u nas jak zwykle debilizm i np doradca finansowy, czy informatyk muszą sobie kupić ciężarówkę (czyli pickupa), bo nasz złodziejski rząd z jakiegoś powodu uważa, że noszenie cegieł zasługuje na wsparcie, a noszenie krawata już nie...
Tomek W. / 78.133.202.* / 2012-10-18 10:44
Prowadzę działalność i jestem informatykiem i potrzebuje dojeżdżać do klienta samochodem osobowym. Czy to co robię ma związek z osiąganym przychodem ? Dlaczego w krajach UE mogę w 100% odliczyć VAT od zakupu takiego samochodu i w 100% odliczyć VAT od zakupu paliwa do tego auta. Jakoś gospodarka tych krajów nie upadła od takiego rozwiązania. Tusk i Kaczor się kłócą ale to dla mnie nie ma znaczenia kto wygra bo i tak zabiorą mi VAT, który mi się w tym przypadku należy jak psu buda.
mmarcinn / 188.147.70.* / 2012-10-17 15:12
trochę bez sensu. Czy nie uczciwiej będzie dać możliwość odliczenia podatku vat w 50% bez ograniczeń kwotowych? Co to za różnica, czy samochód kosztuje 50 tys czy 250 tys. Zaproponowana zmiana zresztą uderzy najbardziej w małe samochody, a więc w dużej mierze mikro i małe firmy, które powinno się wspomagać, a nie je dusić kolejną daniną.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Beata12 / 2012-10-17 15:40
Może to i dobrze , bo w końcu ludzie nie będą oszukiwali rządu i skończ się jeżdzżenie za pieniądze publiczne...ale chwila to samo robi politycy...
boruta661 / 79.190.170.* / 2012-10-18 11:13
Jakie publiczne? Przedsiębiorca jeżdzi za swoje.
Do tego koszty ma opodatkwane
ja72 / 83.5.165.* / 2012-10-25 14:52
Dokładnie, każdy jeździ za swoje a nie za państwowe,
za jaką karę urodziliśmy się w tak durnym kraju który notorycznie gnębi ludzi...
Zarabia się mniej więcej tyle co 10 lat temu tylko wszystkie opłaty wzrosły nawet dwukrotnie i jak tu ma być lepiej...? kolejne rządy tylko bagatelizują wszystko i podnoszą i podnoszą... nie wierze w żadną partię w tym pięknym kraju, a za chwilę ziści sie ponownie hasło z piosenki - ostatni gasi światło...
Brzydkie Kaczątko / 2012-10-25 15:05
Wszystko zmieniają tylko tego co nie trzeba... prawo u nas w kraju kuleje, rzecz jasna mówię o prawie karnym cz też o prawie gospodarczym , ale nasi posłowie mają to gdzieś...

Najnowsze wpisy