Forum Forum podatkoweVAT

Sejm zmienił zasady odliczania VAT od zakupu samochodów

Sejm zmienił zasady odliczania VAT od zakupu samochodów

Wyświetlaj:
Piotrek / .* / 2005-04-04 08:53
Pan Neneman chyba powinien pójsc do lekarza. Boom samochodowy jaki po wprowadzeniu kratek został wywołany w Polsce, był jednym z powodów ozywienia gospodarczego. Tylko obnizenie podatków i jasne przepisy spowodują że Polska bedzie rozwijać sie szybciej a ludzie bedą godnie żyć. Kolejny przykład "mądrego" działania Pana Nenemana to zrównanie akcyzy na olej opałowy z akcyza na olej napedowy .. gratualcje ..chyba przydałby się panu długi odpoczynek..ŻAŁOSNE !!!
prawie-Nabywca auta / .* / 2005-03-14 14:02
Czy te przepisy juz weszły w życie czy jest jakieś vacatio legis? Czy jak kupię auto w tym tygodniu to według starych przepisów czy nowych?
Leszek / .* / 2005-03-23 10:05
Następny bzdurny przepis. Dwa lata temu kupiłem Citroena Berlingo, z homologacją cięzarową. Gdybym wiedział że wejdą tak bzdurne przepisy, nie zrobilbym tego kroku. A w ogóle to nie powinny działac one wstecz.Kupując Berlingo , widzialem korzyści dla mojej firmy. poprzez moznosc odliczania Wat od paliwa. Teraz została mi sie "aby kratka..."Nie zrobie więcej błędu z zakupem takiego NOWEGO samochodu. Niech dilerzy samochodowi bankrutują ,albo przerzucą sie na sprzedaż rządowych Lanczi.
poseł / .* / 2005-03-14 14:15
Auto to kupisz za gotówkę albo na raty, wg. przepisów to dokonasz jedynie odliczenia. stawa wchodzi w życie jak ją wszyscy święci podpiszą, czyli pewnie nie w tej kadencji. Zresztą amieni się jescze z 10 razy a i tak potem się znów zmieni, i znów zmieni... w końcu skąść musimy zgarniać kasę
poseł / .* / 2005-03-14 09:04
Za niedługo wprowadzimy nową ustawę - VAT jest podatkiem tylko naliczanym i nie podlegającym odliczeniu. Wtedy będzie porządek. Oczywiście powyższa ustawa nie będzie dotyczyła posłów i urzędników państwowych - dla nas przewidujemy stworzenie specjalnych stref bezpodatkowy zakupów
Misiek / .* / 2005-03-14 08:14
a nie łatwiej byłoby zdjąć te wszystkie ograniczenia i pozwolić ludziom odliczać sobie vat od każdego zakupionego środka transportu. Czyż to nie będzie stymulowało rozwoju
ale jaja / .* / 2005-03-14 07:52
pandy van słabo schodzą ,ot co...
ppp / .* / 2005-03-12 22:41
jak widać wszystkie te przepisy są bzdurne i przebiegłe uważam że każdy przedrsiębiorca który kupuje samochód na fakture powinien odliczyć sobie cały vat z samochodu i cały vat z paliwa jak do tej pory my mali bizmesmeni jesteś przez cały czas okradani w biały dzień a ci ustawodawcy ( mafiozi ) cały czas upijają z naszego kubka ciekawe co będzie jak wipiją wszystko co wtedy będzie
DeSyl / .* / 2005-03-14 08:57
A ja jestem zwykłym podatnikiem i też uważam że nie powinienem płacić podatku VAT od niczego. Czym się różni Pan Przedsiębiorca? Tak samo wozi swój tyłek do firmy jak ja swoim prywatnym samochodem (tyle że ja za to nie mogę odliczyć VAT). Skończmy z przywilejami dla grupy "przedsiębiorców" a po prostu zrównajmy wszystkie szanse i wtedy być może więcej Polaków zdecyduje się na własną działalność bo na razie odstrasza ich gąszcz przepisów i niejasnych zasad gry.
Pan P / .* / 2005-03-14 10:09
Pan Przedsiębiorca "produkuje" VAT, taka drobna różnica....Zrównanie wszystkich było już przerabiane przez 40 lat, ze skutkiem wiadomym
eLeFNt / .* / 2005-03-14 10:08
Panie/Pani DeSyl rażący brak wiedzy skłania mnie do wyjaśnienia podatek VAT jest podatkiem od wartości dodanej tworzonej w procesie produkcji towarów lub usług ostateczny nabywca nic nie tworzy dlatego nie może sobie odliczyć tego podatku, brak wiedzy jednak nie usprawiedliwia bycia prosocjalnym imbecylem, wystarczy ruszyć dupę i wykazać się inwencją a i Pana/Pani może spotkać przyjemność bycia przedsiębiorcą wg Pana/Pani uprzywilejowanym, też jestem podatnikiem PIT i razi wręcz wkur... że różnej maści lewacy żerują na mojej kasie ale nie razi mnie to że inni chcą w życiu do czegoś dojść w kraju pełnym zawistnych dupków. A na koniec jeszcze niezrozumiała niekonsekwencja jakbym czytał wywody polityków samejBRONY lub innej maści populistów.pozdrawiam wszystkich którzy chcą i mają siłę na własną inicjatywę
rk / .* / 2005-03-12 20:46
Czy mam rozumieć, że znów dostanę po dupie???:(Najpierw musiałem przestać odliczać VAT od fabrycznie homologowanych aut z kratką, kupiłem więc "ciężarówki" wg. wzoru Lisaka, a teraz co - znów nie będę mógł od nich odliczać VAT. Co za burdel...
() / .* / 2005-03-13 11:42
Wprowadzanie burdelu i zamętu w przepisach prawnych w Polsce staje sie obecnie normą. Ciekawe tylko dlaczego tak sie dzieje ? Komu ma to służyć? Napewno nie Polsce i Polakom.
Michal / .* / 2005-03-12 11:00
"podatnik, który wystawił fakturę na sprzedany przez siebie towar lub usługę, a mimo to nie otrzymał zapłaty od nabywcy, nie będzie musiał płacić VAT od kwoty, na którą faktura została wystawiona."To wszystko? Nierozumię. W prezencie dostanę VAT? A co z tym, który nie zapłacił za fakturę.Proszę o rozwinięcie tej kwestii.
Darek / .* / 2005-03-12 11:08
Normalnie ! Trochę znajomości przepisów :-) .Dziś jeśli wystawiłeś fakturę VAT to jesteś zobowiązany do zapłaty od tej kwoty podatku VAT niezależnie czy gość zapłacił czy nie. Ma się to zmienić - zapłacisz VAT jak dostaniesz forsę za fakturę. Moim zdaniem to jest uczciwe.
Ewelina / .* / 2005-03-16 15:30
To samo dotyczy podatku dochodowego !!Jak mozna placic podatki od niezaplaconych kwot.To jest dwukrotne bicie podatnika, nie dosc ze jest skrzywdzony przez klienta to jeszcze musi za to PLACIC !!!
ap / .* / 2005-03-16 21:50
Ale kiedy to dotrze do góry ??? my/ślę że nas już nie będzie

Najnowsze wpisy