Forum Polityka, aktualnościKraj

Odpis podatkowy na Kościół. Księża będą zachęcać z ambony

Odpis podatkowy na Kościół. Księża będą zachęcać z ambony

Wyświetlaj:
Dariian / 93.105.129.* / 2013-02-21 19:29
Ksiądz jak chodził po kolędzie w tym roku to pierwsze do czego się przyczepił to że jestem bezrobotny. Zaczął mi gadać o tym że powinienem założyć własną firmę, przekwalifikować się itp. miałem się już okazję przekonać że najbardziej zakłamani, wredni są ludzie którzy ciągle się modlą. Teraz książę jeszcze bardziej wywierać presję na bezrobotnych.
ździcho / 77.254.230.* / 2013-02-26 07:26

Ksiądz jak chodził po kolędzie w tym roku to pierwsze do czego się przyczepił to że jestem bezrobotny.

To teraz ja przyczepię się do Ciebie. A po coś otworzył w ogóle drzwi tej swołoczy i wpuścił do domu? Ode mnie zjechałby zębami po schodach w takiej sytuacji.
tesa1959 / 2013-02-21 20:25 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

Zaczął mi gadać o tym że powinienem założyć własną firmę, przekwalifikować się itp. . miałem się już okazję przekonać że najbardziej zakłamani, wredni są ludzie którzy ciągle się modlą

No przecież. Jakże mogłoby być inaczej? Jak ksiądz śmiał sugerować, że wygodnie Ci żyć na państwowym garnuszku!!! To skandal!!! Przekwalifikować się? czy on na głowę upadł? Jeszcze miałbyś się czegoś uczyć? Założyć własną firmę i mieć tyle problemów z fiskusem i nie tylko???? Toż to skandal proponować coś takiego człowiekowi,. któremu należy się godne życie przed telewizorem :)))))). Powinien Ci przynosić cotygodniowe tacowe za to, że w ogóle jesteś!!!
Nie pomyślałeś, że chciał Ci pomóc? Podpowiedzieć, co możesz zrobić sam? Nikt z UP nie przyjdzie i nie zaproponuje Ci posady. A może jesteś tak wykwalifikowany, że firmy powinny się bić o Ciebie?
ździcho / 77.254.230.* / 2013-02-26 07:31

godne życie przed telewizorem

Co to ma byc? Osądzanie kogoś, komu się w życiu nie powiodło? Faktycznie, stricte katolickie. Mam nadzieję, ze w końcu ktoś zdelegalizuje tę religię, która jednym wyjada mózgi, a innych piętnuje
rozyum / 62.244.140.* / 2013-02-22 11:29
chyba nie zrozumiałeś tego co czytałeś? intencje osoby piszącej były inne
Natter2 / 2013-02-21 22:00 / Tysiącznik na forum
Jak się ma zapewniony byt to mozna dawać rady Żeby założyć własną działalność trzeba mieć kasę i przedewszystkim rozeznać rynek.Co z tego że, zakładam firmę i nie mam zamówień.Znam wielu takich co zaryzykowali i od razu sie zadłużyli.Godne życie to ma kler ,jakoś nie słyszałem żeby w fachu było bezrobocie.
tesa1959 / 2013-02-21 22:12 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

Co z tego że, zakładam firmę i nie mam zamówień

No tak, ale trzeba ruszyć tyłek, a wygodniej jest w fotelu i na koszt podatnika. Tez znam takich i to znacznie więcej niż tych, którym się nie udało. Ale przekwalifikowanie się chyba nie stanowi już tak wielkiego problemu? Zwłaszcza, że tu dyży wkład (finansowy 100% z nakladką) maja UP. Wiem, bo moj bratanek własnie w ten sposob się przekwalifikowal, a za kurs malo, że nie płacił, to jeszcze otrzymał wynagrodzenie. Na początku doojeżdżal 50 km (dowożono do pracy), a teraz pracuje w zakladzie otwartym w pobliżu - dojazd 15 km(filia). Najprościej miec do wszystkich o wszystko pretensje i chęć pomocy w sensie porady uważać za czepianie się.

Godne życie to ma kler ,jakoś nie słyszałem żeby w fachu było bezrobocie.

Trzeba bylo iść do seminarium.
ździcho / 77.254.230.* / 2013-02-26 07:40

chęć pomocy w sensie porady

Jakim prawem oszust, złodziej i szantażysta, który przez godzinę dziennie pokłapie jedynie jadaczką przy ołtarzu i obłupi naiwne owieczki z pieniędzy, może dawac komuś rady w kwestii utrzymania?
niedoinformowany / 91.102.109.* / 2013-02-21 22:32
Brawo Tessa1959!
Panowie i panie bezrobotni ! Walcie teraz hurmem do seminariów!!!
To nie będziecie bezrobotnymi na państwowym, łaskawym garnuszku!
tesa1959 / 2013-02-21 22:45 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Wkurza mnie ludzka zazdrość i zawiść, szukanie winnych wokół siebie, a nie w sobie.
Ja też byłam bezrobotna przez 6 lat. W międzyczasie pracowałam w robotach publicznych jednocześnie studiując i wychowując troje małych dzieci. Więc proszę mi nie wyjeżdżać z ironią.
Znalazłam swoje miejsce w świecie, ale nie leżałam na kanapie i nie użalałam się nad sobą zanosząc pretensje do tych, którzy mieli pracę.
ździcho / 77.254.230.* / 2013-02-26 07:46

ale nie leżałam na kanapie i nie użalałam się nad sobą zanosząc pretensje do tych, którzy mieli pracę.

Popełniłem kiedyś błąd majac o Tobie dobre zdanie. Za kogo się uważasz, ze tak gardzisz ludźmi? Od dziś jestem Twoim wrogiem numer jeden
niedoinformowany / 91.102.109.* / 2013-02-22 07:02
Pani wypowiedź Tesso , cytuję: "Trzeba bylo iść do seminarium. ", jest niestety , nie ironiczna , jak moja, ale poniżająca i niegodna.

O tak, Pani MOGŁA dużo zrobić , ale inni nie są tak zdolni, wiec trzeba szydzić, że nie byli tacy przebiegli i cwani, i że nie poszli do seminarium.

Mogę Ci tylko współczuć, że borykanie się z życiem , pozbawiło Cię poczucia humoru.
tesa1959 / 2013-02-22 09:09 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

Pani wypowiedź Tesso , cytuję: "Trzeba bylo iść do seminarium. ", jest niestety , nie ironiczna , jak moja, ale poniżająca i niegodna.

Moja jest inną odmiana ironii - sarkazmem. Bo mnie wkurza, jak jeden drugiemu zazdrości, ma pretensje nawet o to, że ten drugi radzi.

O tak, Pani MOGŁA dużo zrobić , ale inni nie są tak zdolni, wiec trzeba szydzić, że nie byli tacy przebiegli i cwani, i że nie poszli do seminarium.

Niekoniecznie muszą to być studia. Może być jakiś kurs, więc w czym problem. A ja mogłam dużo zrobić... . Mogłam, a wiesz jakim kosztem???? Ale warto było.
W pójściu do seminarium nie ma nic z przebiegłości i cwaniactwa. 6 lat wyrwanych z życiorysu, tak, wyrwanych z życiorysu, bo tyle jest tam nauki, że nawet najzdolniejsi nie maja czasu dla siebie. A przez pierwszy rok także kontakty z rodziną są mocno okrojone. Najłatwiej jest zazdrościć. Ja zawsze mówię, że wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma, a wiem co mówię, bo już zaliczyłam trochę życia i różnych miejsc pracy.


Mogę Ci tylko współczuć, że borykanie się z życiem , pozbawiło Cię poczucia humoru.

Nie masz mi czego współczuć. Poczucie humoru mam bardzo duże, tyle że jeśli idzie o sprawy dużej wagi, zostawiam je w kieszeni, a do życia podchodzę poważnie. Gdzie można wykazać się poczuciem humoru, chętnie wykazuję i wolę nawet te chwile od tych poważnych.
Zrozum człowieku, że komuna, gdzie każdemu wszystko się należało, dawno minęła. Teraz każdy, stety lub niestety, musi wziąć swój los w swoje ręce, a jak ktoś radzi, to spróbować skorzystać z tej rady, a nie doszukiwać się drugiego dna i zazdrościć.
niedoinformowany / 91.102.109.* / 2013-02-26 06:14
"komuna, gdzie każdemu wszystko się należało, dawno minęła." - tylko w pewnym zakresie - bo teraz księża maja "komunę" - są na posadach za państwowe pieniądze , podczas gdy robotnicy mają kapitalizm i wynikłe z niego bezrobocie .
poiuys / 46.113.170.* / 2013-02-21 18:47
Każde uszczuplenie kasy płynącej w kierunku ul. Wiejskiej w Warszawie jest uzasadnione. Nawet jeśli beneficjentem jest tak zakłamana struktura jak kościół katolicki. Popatrzcie na biskupów - noszą te swoje olbrzymie brzuchy, jak dowody popełniania jednego z grzechów głównych.

OBRZYDLIWE

Ale jeszcze bardziej brzydzą mnie nasi posłowie i ich buta. Te ostatnie nagrody ....

Najnowsze wpisy