Forum Forum prawnePracy

Odprawa z pracy

Odprawa z pracy

Marcin198421 / 2011-11-29 13:25
Witam jestem tu nowy i nie wiem czy dobrze zakladam watek. Bylem dzisiej w pracy po odbior umowy . mam kilka waznych pytan . po 1 mialem umowe na stale i dostalem wypowiedzenie o prace z 2 tygodniowym wypowiedzeniem ktorego NIE PODPISALEM .pracowalem ponad 5 lat . 2 pytanie czy nalezy mi sie odprawa z zakladu pracy . czy pracodawca mowe wypowiedziec umowe o prace z 2 tygodniowym wypowiedzeniem,powinoo byc z 3miesiecznym wypowiedzeniem za porozumieniem stron . Bardzo prosze o odp.
Wyświetlaj:
sonwar / 2011-11-29 15:01 / Bywalec forum
odprawa należy się wtedy, gdy następuje likwidacja stanowiska, są zwolnienia grupowe w firmie... okres wypowiedzenia faktycznie powinien trwać 3 miesiące ale jeżeli mówimy o umowie na czas nieokreślony, bo jeśli miałeś umowę na czas określony, to bez względu na jej czas okres wypowiedzenia wynosi 2 tygodnie
Marcin198421 / 2011-11-29 15:37
a czy w moim przypadku nalezala by mi sie odprawa
szklarek / 2011-11-29 16:37
Prawo do odprawy zależy od powodu wypowiedzenia i "wielkości" pracodawcy.

O tym więcej tu:

http://prawo.money.pl/aktualnosci/okiem-eksperta/artykul/kiedy;pracownikowi;przysluguje;odprawa,191,0,404671.html

Napisał Pan o swej umowie, że "na stałe". Rozumiem więc, że była na czas nieokreślony. Jej okres wypowiedzenia jest kodeksowo 3 miesięczny. W razie likwidacji/upadłości pracodawcy- może być on skrócony, ale do 1 miesiąca i to za odszkodowaniem.

Panu złożone wypowiedzenie jest nieprawne- można i należy dochodzić w sądzie pracy odszkodowania, bo przywrócenie do pracy Pana pewnie już nie interesuje.

O tym więcej tu:

http://prawo.money.pl/aktualnosci/okiem-eksperta/artykul/dochodzenie;praw;pracowniczych,237,0,241645.html
Marcin198421 / 2011-11-29 17:24
tak mialem na czas nieokreslony umowe o prace a wypowiedziane bylo koniec umowy
25.11.2011r. pracodawca napisal PRZYCZYNA ROZWIAZANIA UMOWY O PRACE JEST
ROZWIAZANIA-POROZUMIENIE STRON ART.30&1PKT1K.P.JEDNOCZESNIE INFORMUJE ZE W
TERMINIE 7 DNI ODDNIA DORECZENIA NINIEJSZEGO PISMA PRZYSLUGUJE PANU PRAWO
WNIESIENIA ODWOLANIADO SADU. MOJE PYT BRZMI CZY MIAL PRAWO PRACODAWCA WYPISAC MI
2 TYGODNIOWE WYPOWIEDZENIE DODAM ZE JA SAM NIE ZRYWALEM Z PRACODAWCA UMOWY .A 2 PYTANIE BRZMI CZY MOGE ISC TERAZ DO URZEDU PRACY ZAJERESTROWAC SIE JAKO
BEZROBOTNY . I CZY MAM PODPISAC TE WYPOWIEDZENIE Z PRACY I ZALOZYC SPRAWE W
SADZIE PRACY PROSZE O ODP
skomentuj
szklarek / 2011-11-29 21:02
Dalszy ciąg dyskusji- ok 10 postów właśnie był znikł z forum Money.pl :-(((((((((((
szklarek / 2011-11-29 21:13
Zgłosił Pan jeden swój zdublowany wpis do portalu w celu jego usunięcia. Niestety pod nim kontynuowaliśmy dyskusję,a admin się nie bawił w sprawdzanie- usunął wpis i wszystko co pod nim. Nie wiem, czy da się to przywrócić, ani czy dało się wpis usunąć pojedynczo.

Szkoda. Skorzystaliby i inni forumowicze...
Marcin198421 / 2011-11-29 21:15
o kurcze a mi bylo to pomocne bardzo ciekaawe czy admin by sie zgodzil przywrocic wpisy jak pan mysli
szklarek / 2011-11-29 21:20
Nie wiem czy to technicznie wykonalne w ogóle- proszę spróbować wpisać takie zgłoszenie tu:

http://www.money.pl/inne/kontakt/

w okienko formularza. Skoro jest Pan zalogowany i prosi o przywrócenie wpisu swego autorstwa- powinni uwzględnić, o ile oczywiście technicznie da się. Nie mam pojęcia o portalowej technologii...
Marcin198421 / 2011-11-29 21:25
tak juz im napisalem przed tem ze byly mi materialy potrzebne i ze przez pomylke zglosilem usuniecie . mi sie wydaje ze kazdy indywidualny klient ma swoj wpis i dane kurcze ale dalem ciala
Marcin198421 / 2011-11-30 17:13
dokladnie pisze w wypowiedzeniu .... ROZWIAZUJE Z PANEM UMOWE O PRACE ZAWARTA W DNIU 01.01.2011 Z ZACHOWANIEM 14-DNIOWEGO OKRESU WYPOWIEDZENIA ,KTORY UPLYNIE W DNIU 25.11.2011 PRZYCZYNA ROZWIAZANIA UMOWY O PRACE JEST ROZWIAZANIE - POROZUMIENIE STRON ART 30& 1 1 K. P JEDNOCZESNIE INFORMUJE ZE W TERMINIE 7DNI OD DNIA DORECZENIA NINIEJSZEGO PISMA PRZYSLUGUJE PANU PRAWO WNIESIENIA ODWOLANIA DO SADU REJONOWEDO - SAD PRACY W WABRZEZNIE . PRZED UPLYWEM TEGO TERMINU MOZE PAN ZLOZYC WNIOSEK O WSZCZECIA POSTEPOWANIA POJEDYNCZEGO PRZED KOMISJA POJEDYNCZA .co mam zrobic ?????

Najnowsze wpisy