Forum Forum nieruchomościBudowa

Odrolnienie gruntów w miescie !! Pomocy!!

Odrolnienie gruntów w miescie !! Pomocy!!

sawa777 / 2009-01-04 17:58
Witam wszystkich posiadaczy gruntów rolnych w granicach admini. miasta! Zgodnie z ustawą z 20.12.2008 grunty rolne w miescie przestały istnieć i?Posiadam działkę "nie rolmą" juz i chce sie na niej budować ma ona dostęp do drogi publ.wode i scieki lecz nie jest objeta planem zagospo. przestrzennego! Wiec musze wniesć wniosek o warunki zabudowy skąd go wezmę i jak on wyglada i co wnim ma byc? czy projekt domu czy coś innego?? A i nie wiem czy pozwola na budowe mi bo dookoła są tylko grunty "rolne" zadnego domu?? Pomocy !! Pozdrawiam!
Wyświetlaj:
Boix / 2009-01-06 17:20
To nie jest żadne odrolnienie!!!
Musisz po prostu iść do urzędu miasta, złożyć odpowiedni wniosek wraz z mapami ze starostwa i wszelkimi uzgodnieniami (tj elektrownia, wodociągi, gazociąg, kanalizacja) oni wydają decyzję (zazwyczaj pozytywną) a później robisz projekt lub kupujesz gotowy.

Wypełnienie wniosku nie jest wcale takie proste, są tam pytania odpowiedź, na które znają tylko urzędasy, dlatego najlepiej wypełniać to razem z nimi.

Pozdrowienia i powodzenia!!!
czekan / 2009-01-13 22:41
Sciągnij z internetu wniosek o wydanie decyzji owarunkach...Ale każda Gmina ma inny,to tylko dla poznania co trzeba do wniosku załączyc.Mapy 1;1000 na nich zorientujesz się gdzie Masz media idziesz z nią do enea.pgnig wodociągów i składasz podanie o dostawę.Wodę możesz pobrac ze studni głębinowej ścieki we własnej oczyszczalni deszczówke do własnego zbiornika.To jest miesiąc po dwóch dostaniesz szczegółowy opis pow. zabudowy.szer. elewacji.wys.domu.Powodzenia.
sawa777 / 2009-01-06 20:16
dzieki za newsa! ale byłem u moim zdaniem znieczulico "smierdzacych" urzędasów !! Już na ziemię jedna pani mnie sprowadziła odnośnie właśnie wniosku !! Drogę publiczna posiadam media posiadam ale sasiada nie ma na okolicznych działkach i "Nie wydam dla pana warunków zabudowy tzn.wydam ale negatywnie OD RAZU mówię" I weż tu żyj w Polsce ludzie !! działka na granicy miasta szczere pole i ona mówi ze nie spełniam waznego warunku bo nikt tam sie nie wybudował jeszcze a ja chcę pierwszy i co i Gó.....! wiec szukaj Pan działki gdzie mozna sie budowac i płac pan dla jej" kumpli "którzy wszystko powykupowali z moznoscia zabudowy i chcą za miliony! pozdrawiam i wyjeżdżam!!!
Ronn / 78.88.156.* / 2009-04-28 20:54
To wystąp o warunki zabudowy dla wszystkich działek po kolei począwszy od twojej a skończywszy na tej, która graniczy z działką zabudowaną w mieście. Nie trzeba być właścicielem działki żeby wystąpić o ustalenie dla niej warunków zabudowy. W każdej gminie jest trochę inaczej dlatego nie gwarantuje powodzenia ale już widziałem osobiście takie rozwiązanie w mojej okolicy - i to działa, warunek jest spełniony jeśli na sąsiedniej działce jest zabudowa lub są wydane warunki. Oczywiście gmina może zażądać potwierdzenia dostępności mediów w postaci umowy i wtedy dużo zależy od dostawców mediów, jakie wydaje warunki i na jakich zasadach.
kubek22 / 89.171.101.* / 2009-01-13 15:27
dokladnie tak jest. Jesli na sasiednich dzialkach nie ma zabudowan, to moze byc ciezko. A jesli trafisz na typowego urzedasa, to zapomnij... Mozesz probowac rozmawiac z jakims architektem dobrze ustawionym w urzedzie, ale to oczywiscie koszstuje. TAk czy inaczej, latwo nie bedzie. Niemniej powodzenia!
asisa / 150.254.163.* / 2009-02-23 14:13
ale sąsiednia działka to nie jest ta która jest tuż obok, zalicza się tu określony obszar projektowy, tylko tak za bardzo nie potrafię tego wytłumaczyć bo kiedyś gdzieś to czytałam ale już nie mogę tego znaleźć :(
justi26 / 87.205.62.* / 2009-02-24 19:16
my mamy bardzo podobną sytuację, z tymże, w obszarze oddziaływania (który bywa różnie interpretowany) są zabudowania, jednakże decyzją miasta nie można się budować i koniec!!! w chwili obecnej wzięliśmy prawnika, który już pisała odwolania od decyzji a teraz składamy wniosek do sądu, a międzyczasie kupiliśmy druga działkę, która ma plany-bo na tej pierwszej to małe nadzieje, że będzie można zbudować domek...

Najnowsze wpisy