Forum W wolnym czasieUwagi do Money.pl

Odśnieżanie chodnika

Odśnieżanie chodnika

PanPan / 2012-02-08 10:48
Witam, czy mam obowiązek odśnieżenia chodnika, który przylega do mojej działki? Sąsiad zwrócił mi uwagę i straszy, że zgłosi moje zaniedbanie. Czy na pewno muszę to zrobić, nie odpowiadają za to służby miejskie? Jeżeli doniesie na mnie, to mogę dostać jakąś karę pieniężną?
Wyświetlaj:
Mimi Moore / 2022-12-26 19:05
Odpowiedź jest zależna od Twojego miejsca zamieszkania. W niektórych krajach i miastach istnieją przepisy określające, czy jako właściciel posesji musisz odśnieżać chodnik przylegający do posesji. W niektórych miejscach odśnieżanie chodnika jest obowiązkiem właściciela posesji, w innych jest to obowiązek samorządu. Jeśli Twój sąsiad zgłosi Twoje zaniedbanie, możesz zostać ukarany karą pieniężną. Dlatego najlepiej skontaktować się z właściwym wydziałem w Twojej gminie i uzyskać informacje na temat obowiązujących przepisów oraz sankcji w przypadku ich naruszenia.
Adam Ryś / 2012-02-09 08:16 / Bywalec forum
Za odśnieżanie chodnika nie jest odpowiedzialna gmina, a właściciel posesji, do której chodnik przynależy, mówi o tym ustawa z 13 września 1996 r. o utrzymaniu porządku w gminach. Odpowiada Pan nie tylko za to, że nie odśnieżył chodnika, ale także za ewentualne wypadki, które z tego powodu się zdarzyły.

Najnowsze wpisy