Forum Forum prawneBudowlane

Zastawianie chodnika i bramy przed posesją

Zastawianie chodnika i bramy przed posesją

sundio / 2009-06-23 11:40
Witam
Przed moją posesją (mieszkam w szeregowcu) znajduje się chodnik dwufunkcyjny (czerwony polbruk - chodnik i miejsce do parkowania dla mieszkańców). Nadzór zarząd dróg.
Problem mój, a raczej naszego szeregowca powstał 5 lat temu, kiedy zaczęła się budowa na przeciwko budynku wielorodzinnego. Obecnie z uwagi na za mały parking przy tym budynku jego lokatorzy stawiają auta przed naszymi posesjami często blokując bramę wjazdową i miejsca postojowe. Wielokrotne interwencje do administracji budynku, na policję i straż miejską nic nie dały, dalej jest po starem. Miejsca na większy parking brak a na naszych działkach też takowych nie przewidziano.
Doszło do tego że sąsiedzi zaczęli stawiać składane słupki lecz policja zabroniła i nakazano usunięcie ich. Urząd miasta przygląda się sprawie już 2 lata i nie widać efektów tych działań.

Czy zna ktoś rozwiązanie tego problemu???
Czy aby ustawić znak "zakaz postoju"; tabliczka "nie dotyczy mieszkańców posesji" potrzeba zgody całej ulicy i kto to ma zrobić???
Wyświetlaj:
internista / 79.163.60.* / 2011-04-21 00:03
jedynym rozwiązaniem jest wywiezienie aut na parking policji, w cywilizowanym kraju dawno by to zrobiono! ponieważ polska nie jest krajem cywilizowanym, zakazy parkowania są pernamentnie łamane, policja udaje, że nic się nie stało! auta stoją więc na drogach pożarowych i awaryjnych, śmieciarki nie mogą odebrać śmieci, karetki nie mogą dojechać do chorych itd. Dlaczego w dniach 30,31 pażdziernika oraz 1 listopada corocznie wokół cmentarzy stoją auta gdzie popadnie , szczególnie na ścieżkach rowerowych, polcja patrzy i nic nie robi !!
rew / 83.26.198.* / 2011-04-14 08:04
Skoro nie skutkują paragrafy weź sprawy w swoje ręce, zaopatrz się w stosowny sprzęt i kominiarkę, z doświadczenia wiem że pomaga..

Najnowsze wpisy