Forum Forum prawnePracy

Odszkodowanie za wypadek w pracy

Odszkodowanie za wypadek w pracy

AdrianAdrian / 2015-01-06 18:57
Witam,

Zwracam się z pytaniem do Was. Od kogo mogę ubiegać o odszkodowanie i w jakiej wysokości? czy w ogole coś mi się należy?
Opisze sytuacje:
Miałem wypadek w pracy podczas wykonywania obowiązków służbowych. Nie było żadnych świadków ale z tego co już wiem jest nagranie z monitoringu. Wysiadałem z samochodu i się poślizgnąłem ponieważ była oblodzona nawierzchnia uderzyłem głową straciłem na chwilę przytomność i pamieć, stwierdzono wstrząśnienie mózgu do zdarzenia doszlo na terenie zakładu pracy przebywalem 4 dni w szpitalu aktualnie jestem na zwolnieniu lekarskim
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - AdrianAdrian.]
Wyświetlaj:
KaLipka / 185.157.12.* / 2019-10-12 19:24
Popytaj jakiegoś prawnika- najlepiej takiego który specjalizuje się w prawie pracy. Ja z doświadczenia mogę Ci polecić Pana Tomasza Tomaszczyk z JST- na prawdę zna się na rzeczy.
Ania997 / 37.30.16.* / 2019-09-16 17:04
polecam skontaktowac sie z dobra kancelaria. ja zwrocilam sie do t&w w krakowie i rozwiazali moj..problem...
Wiki08 / 2018-02-25 18:25
Ja mogę jedynie doradzić spotkanie z prawnikiem- na pewno objaśni co i jak, czy masz szansę na odszkodowanie i w jakiej wysokości. Z tego co kojarzę to. np. Pan Tomasz Tomaszczyk z kancelarii JST jest świetny w takich sprawach.
Fertar / 83.10.111.* / 2018-02-21 11:08
http://med-legal.pl - POlecam kontakt z nimi. Świetna firma która z pewnosćią wam pomoże.
AdrianAdrian / 2015-01-07 14:40
Z rozmowy z bhp kwalifikuje sie jako wypadek w pracy. Pytanie czy moge domagać sie odszkodowania jednorazowego od ZUS? Odszkodowania od samego pracodawcy(czyli pewnie z jego polisy)?
szklarek / 2015-01-07 15:51
Proszę nie 'szatkować' wątku, tj. proszę pisać pod ostatnią odpowiedzią w dyskusji.

Tak, BĘDZIE można jeśli wypadek zostanie zakwalifikowany jako wypadek w/przy pracy.

Wniosek składa się dopiero po zakończeniu leczenia i rehabilitacji związanej z wypadkiem- bo odszkodowanie uzależnione jest od tego, czy uszczerbek na zdrowi doznany przez ubepzieczonego ma charakter stały lub choć długotrwały.
Be zaświadczenia lekarza o ww zakończeniu nie zostanie on rozpatrzony pozytywnie.

Kwota będzie zależeć od stopnia tego uszczerbku i tego, jaka część ciała go doznała, jaka czynność organizmu i w jakim stopniu została upośledzona. jest na to szczegółowy 'taryfikator' w postaci Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 18 grudnia 2002 r. w sprawie szczegółowych
zasad orzekania o stałym lub długotrwałym uszczerbku na zdrowiu, trybu postępowania przy ustalaniu tego uszczerbku
oraz postępowania o wypłatę jednorazowego odszkodowania
AdrianAdrian / 2015-01-06 22:00
Raczej chciałem zeby przeniesli do innego działu bo zmiany w prawie to nei dział na taki temat ;) no zostało wszystko zgłoszone odrazu karetka zabierała mnie z zakładu pracy
szklarek / 2015-01-06 22:11
No to komisja powołana przez pracodawcę powinna sporządzić protokół powypadkowy w ciągu 14 dni. W nim orzec, czy kwalifikuje darzenie jako wypadek w/przy pracy. Dać Panu- poszkodowanemu do zaznajomienia się i wniesienia ewentualnych uwag/zastrzeżeń.

Pozytywny przebieg procedury objawi się wyrównaniem zasiłku chorobowego do stawki 100%, z obecnych 80%.
szklarek / 2015-01-06 20:45
Dlaczego zgłosił Pan do usunięcia ?

W zakresie ZUS-owym tj. świadczeń z ub. wypadkowego- potrzebne jest zgłoszenie pracodawcy i wszczęcie procedury powypadkowej. Szkoda, że nie doszło do tego niezwłocznie.

Więcej, również w zakresie OC pracodawcy

http://msp.money.pl/wiadomosci/kadry/artykul/wypadek;w;pracy;-;kiedy;pracodawca;placi;odszkodowanie,95,-1,759135.html

W zakresie komercyjnego pracowniczego (grupowego)ubezpieczenia na życie- raczej tu:

http://www.money.pl/forum/katalog,8,0,0,40,0,ubezpieczenia.html

Najnowsze wpisy