Forum Forum finansoweBanki

odwolanie od zapłaty za prowadzenie konta

odwolanie od zapłaty za prowadzenie konta

marwlu / 2013-10-30 14:04
witam
mam pewien problem ok 3 lata temu załozylam konto ktore bylo bezpłatne. ostatnio dostalam wyciag gdzie jest napisane ze mam zaplacic za prowadzenie konta 170 zł jest to bardzo duzo do tego biorąc pod uwage to iz w ogole nie korzystam z tego konta. od początku założenia nie korzystałam z niego, nie dostałam również informacji o zmianie zasad ( płatnosci) dlatego nie wiedzialam ze mi się caly czas naliczają tam odsetki. potrzebuje wzoru takiego odwolania lub podpowiedzi jak mniej wiecej moge to napisac. Proszę o pomoc
szklarek / 2013-10-31 09:45
Wzór, wzorem- jeśli w zawartej umowie nie jest wprost napisane, że konto jest bezpłatne, bez żadnych dodatków- to odwołanie będzie bezskuteczne. Chodzi o to, że bardzo często umowa o opłatach milczy, a odsyła do tabeli oprocentowania- jako osobnego dokumentu. A zmiany w tabeli nie muszą być dostarczane indywidualnie klientowi, mogą być prezentowane na WWW banku.

Zatem konto bezpłatne w takiej sytuacji jest bezpłatne czasowo, w czasie gdy je zakładano, bo w tabeli było 0 zł/ mc, a nie dlatego, że bezpłatność wynikała z umowy konta.

Najnowsze wpisy

Kredyty gotówkowe - najlepsza oferta: