Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Odwrócenie na rynku funduszy?

Odwrócenie na rynku funduszy?

Money.pl / 2012-01-10 11:47
Komentarze do wiadomości: Odwrócenie na rynku funduszy?.
Wyświetlaj:
zapracowany / 2012-01-24 20:38
Dobrymi wynikami może zaowocować aktywne inwestowanie w fundusze inwestycyjne. Polega ono na zamianie jednostek uczestnictwa różnego rodzaju funduszy inwestycyjnych w zależności od zmian w koniunkturze na rynku. Przykładowo, jeśli spodziewamy się, że niebawem rozpocznie się długo wyczekiwana hossa na giełdzie możemy przenieść naszą inwestycję z funduszu pieniężnego do funduszu akcji. Natomiast jeśli przewidujemy, że rynek akcji niedługo się załamie i nastąpi bessa na giełdach, warto pomyśleć o wyjściu z funduszu akcji, funduszu zrównoważonego lub funduszu stabilnego wzrostu na rzecz bezpieczniejszego funduszu, np. funduszu obligacji. Generalnie pomocne w takim podejściu są fundusze parasolowe, gdyż takie częste zmiany są wtedy tańsze od sprzedaży jednostek uczestnictwa w jednym funduszu, by kupić jednostki w innym. Warto przeczytać wpis http://www.tfi.net.pl/jak-inwestowac-w-fundusze-inwestycyjne
mały gracz / 83.9.1.* / 2012-01-26 20:23
Tego dziadostwa (funduszy) nie polecam najgorszemu wrogowi. Jestem w nich od kilku lat i nie mogę wyjść na włożony wkład. Resztę kasy sam inwestuję i w każdym m-cu jestem na plusie. Jak to jest, że tam działają "fachowcy" i partaczą (oczywiście nie sobie), a ja prawie nowicjusz i nie tracę.
5424 / 2012-01-24 21:25 / Fan Linuxa Ubu
Fundusze inwestycyjne to syf najgorszy i należy się od nich trzymać z daleka jak się chce kasę mieć... wiem bo byłem przez 2 lata tam zarabiają tylko i wyłacznie zarządzający a klienci zawsze dostają w tyłek lepsza jest lokata
12ad / 88.199.103.* / 2012-01-10 11:47
Tzw. szerokie grono inwestorów czyli leszcze jak zwykle umarzają ze stratą zamiast poczekać. Wyciągnijcie wreszcie wnioski!
squun / 78.133.227.* / 2012-01-10 12:25
niektórzy czekają od 2007 z 50% stratą.
Na co mają czekać ?? aż złodziejskie prowizje zjedzą resztę tego co zostało ???
12ad / 88.199.103.* / 2012-01-10 22:09
Nie kupuje się drogo tylko tanio np. teraz!!! Jeszcze lepiej inwestować samodzielnie, ale nie każdy się zna, więc płaci prowizje.
przemas 80 / 80.53.38.* / 2012-01-24 21:02
Każdy robi jak uważa, ale generalnie na tym polegają fundusze parasolowe . Teraz obecnie może być korekta, po 6 dni wzrostów może nastąpić ruch korekcyjny w kierunku południa . Analizując WIG 20 to widać , że to trzecia próba ataku powyżej poziomu 2300, tylko znowu będzie chyba jednak korekta .
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy