Forum Forum finansoweBanki

ODWROTNA HIPOTEKA (reverse mortgage) testowanie produktu

ODWROTNA HIPOTEKA (reverse mortgage) testowanie produktu

xyzz / 83.243.39.* / 2007-10-07 12:48
Pytanie do wtajemniczonych: slyszalem, ze GIGANT zaczal w poludniowej Polsce testowanie ODWROTNEJ HIPOTEKI (reverse mortgage)...? prosze o komentarze merytoryczne & przedmiotowe

pozdr,

xyz
Wyświetlaj:
Ewa Katarzyna / 91.206.244.* / 2010-02-20 18:30
Dzień dobry .

Interesuje mnie ustawa o odwrotnej hipotece. Mam 72 lata i emereturę względnie wysoką. Posiadam piękny dom 340 mkw z dużą dzialką w dobrym miejscu. Była bym szczęśliwa w tym domu dożywając w nim godnie swojej starości.
Pytałam o ten temat w wielu Bankach i w ich dyrekcjach.
Nikt jednak o tym nie słyszał, a mnie ten temat bardzo interesuje.
Będę wdzięczna za wszelkie w tym względzie informacje...
ziut19 / 2010-03-17 14:26
Pani Ewo, Katarzyno a jakich informacji Pani oczekuje? Sluze wszelakimi informacjami, ktore posiadam:)
Marta W. / 88.199.176.* / 2010-03-12 19:51
Jaki czas było głośno na temat tego produktu, a teraz ucichło.. Niby banki szeroko interesowały się odwróconą hipoteką, ale na tym się skończyło póki co.. Nie zanosi się na to, aby w najbliższym czasie jakiś bank zdecydował się na wprowadzenie tego produktu do swojego asortymentu, gdyż polskie społeczeństwo, a mówimy tu o seniorach jako grupie docelowej tego instrumentu, nie jest gotowe na takie rozwiązanie. Byc może jest wielu seniorów "na czasie", nie bojących się nowych technologii i ofert bankowych, ale jednak zdecydowana większośc to ludzie nieufni i niechetnie korzystajacy nawet z bankomatów. Miejmy jednak nadzieję, że taki produkt pojawi się w Polsce.
emjo / 83.31.164.* / 2007-11-29 22:05
Czekam na to rozwiązanie od dawna.Nie wiem jednak czy dożyję...bo emerytury nasze nie służą życiu..Dlaczego tak trudno wprowadzić sprawdzony już w świecie cywilizowanym system? Po co testować?Emerytów u nas pod dostatkiem,a często ich jedynym majątkiem jest mieszkanie.Tylko skąd wziąć pieniądze na jego utrzymanie?
Z emerytury oczywiście..Szkoda słów.Jesteśmy biedakami.Czy ktoś pomyśli o przywróceniu nam godności?
belouga / 2009-11-09 14:08
czy istnieje w Unii Europejskiej bank lub inna instytucja umożliwiająca hipotekę odwrotną na nieruchomość z domkiem pod Warszawą? Bo cóż nam po własności skoro nie mamy na leki (cóż mi po chlebie,skoro nieposmarowany niebem lub masłem)
boa / 193.193.181.* / 2007-10-11 13:17
a kto to jest Gigant ?
Interesuje mnie ten produkt.
Prośba o odpowiedż
Sollarriss / 2007-10-12 08:19
to idealne rozwiązanie dla kogos kto chce spokojnie pomieszkac przez cale zycie, nic nie musi i nie chce zostawiac dzieciom, u nas nie słyszałem żeby jakikolwiek podmiot brał się za sprzedaż tego rodzaju produktu finansowego, niemniej jest to bardzo interesująca alternatywa wobec kredytu dla ludzi w wieku 40-50 lat, którzy zapewne mogliby miec problem z usyskaniem kredytu w wysokości pozwalającej na zakup własnego mieszkania czy domu...pamietac nalezy jednak, że banki bedą zainteresowane pewnie tylko niektórymi lokalizacjami, w których powstaną, bądź już istnieją nieruchomości pod ten produkt, w końcu banki bedą musiały założyć że będzie to się opłacało, zarobią na wartości nieruchomości przy jej zbycie po śmierci "tymczasowego" właściciela, a ponadto będą musiały skorygować te wyliczenia o szereg czynników makroekonomicznych , no i oczywiście saldo wypłat w formie miesięcznej renty na rzecz "tymczasowego właściciela nieruchmości" . produkt ciekawy, ale trudny...
mar-duk / 83.12.162.* / 2007-10-12 08:36
Dobre dla ludzi ktorzy za kilka procent kupili/kupia mieszkania.
Z dnia na dzien mozna stac sie majetnym czlowiekiem :)
Szkoda tylko ze nie mozna przewidziec ile dany czlowiek bedzie zyl ;P
mlody emeryt / 69.208.180.* / 2007-10-12 19:42
dom musi byc calkowicie splaconyz czysta hipoteka,dostajesz 50% wartosci
nieruchomosci i do tego molodsze z malzonkow musi byc starsze nia 64 lata.
Tak to wyglada w usa i jest dosc popularne.
nomia / 2007-10-12 08:48

Szkoda tylko ze nie mona przewidziec ile dany czlowiek bedzie zyl ;P

i tu zapewne rola ubezpieczycieli :)
aktuariusze będą mieli wyzwanie jak skonstruować ciąg wypłat, żeby nie przepłacić:)
to ile dany człowiek będzie żył trudniej jest przewidzieć ale pamiętaj, że są tablice trwania życia dla populacji i pewnie na nich będą opierać wyliczenia.
dolec $$$ / 83.243.39.* / 2007-10-13 17:47
podobno PZU??

pozdrawiam
Marek1970 / 77.255.61.* / 2010-03-14 22:05
Na stronie alertfinansowy.pl jest kilka artykułów na temat odwróconej hipoteki. Co do testowania tego rozwiązania to wątpię, bo prawnie nie ma takich regulacji. Z resztą jak testować coś takiego... Skoro nie wiadomo kiedy właściciel nieruchomości umrze?
Miejmy nadzieję, że wkrótce ten problem zostanie rozwiązany prawnie i starsze osoby będą mogły z tego skorzystać :)

Najnowsze wpisy

Konto firmowe - najlepsza oferta: