PCC od hipoteki

Zrobiony / 217.172.236.* / 2007-09-05 17:14
Witam.
Prosiłbym o pomoc w poniższej sprawie.
Kilka miesięcy temu zaciągnąłem kredyt na zakup mieszkania. Kredyt ten jest zabezpieczony hipoteką kaucyjną.
Kiedy podpisywałem umowę kredytu w banku powiedziano mi, że po wpisaniu hipoteki będę musiał zapłacić 19zł podatku od czynności cywilnoprawnych. Teraz (kiedy dostarczałem do banku odpis z KW z wpisaną hiipoteką) usłyszałem, że podatek rzeczywiście wynosi 19zł, ale powinienem był zapłacić go w 14 dni od podpisania umowy kredytu (czyli jestem kilka miesięcy do tyłu).
Jak najlepiej załatwić teraz tą sprawę?
Czy po prostu złożyć deklarację, zapłacić te 19 zł i czekać na konsekwencje, czy dołączyć do tego jakieś wyjaśnienia i skorzystać z "czynnego żalu"?
Będę wdzięczny na za jakąkolwiek poradę, bo kwota podatku niby nie jest wielka, ale wolałbym nie mieć nieprzyjemności ze skarbówką...
Wyświetlaj:
Pablo123 / 213.158.196.* / 2007-09-14 22:23
Teraz US "ściga" wszystkich spóźnialskich i kieruje sprawy do działu karnego, ale tam na szczęście, wystarcza instytucja "czynnego żalu". W większości przypadków co nie znaczy że u Ciebie tylko na tym się skonczy.
Wise / 83.28.0.* / 2007-09-13 21:18
Proponuję skorzystac z instytucji tzw. czynnego żalu, tj. art. 16 kodeksu karnego skarbowego.
camisia / 83.16.14.* / 2007-09-13 15:57
Witaj,

US moze nalozyć na Ciebie kare w wysokości od 100 zl do 5000 zł. Zależne jest to od Urzedu, Pani, od zyczliwosci osob pracujacych w Urzedzie :) Nie odwlekaj tego, wszedzie pracuja tylko ludzie, z tymze trzeba miec odpowiednie podejscie. pozdrawiam
lemil / 89.171.104.* / 2007-09-13 13:47
spokojnie - proponowałbym iść do US, złożyć deklarację i zapłacić te nieszczęsne 19 złotych. z doświadczenia wiem, że opóźnienie w tym przypadku US traktują jako "niską szkodliwość czynu". Nie spotkałem się żeby naliczyli komuś odsetki lub karę, a nawet jeśli naliczą to ile mogą naliczyć od tej kwoty? - kilka lub kilkadziesiąt groszy.
Ale zapłacić trzeba i nie odwlekać tej sprawy

Najnowsze wpisy