Forum Forum emerytalneOFE

OFE znikną za dwa lata? Takie są plany rządu

OFE znikną za dwa lata? Takie są plany rządu

Wyświetlaj:
jedrek51 / 2010-12-03 23:12
to niech Rząd ich zlikwiduje za te 2 lata ale niech nam wypłaci tzn ODDA NASZE PIENIADZE DO NASZEJ KIESZENI wtedy będzie mozna powiedzieć ,ze OFE nie ma bo wystarczy jak zachodnie firmy zarobiły przez te 11 lat na prowizji i TYLKO taki powinien byc ich KONIEC .
szybkibioo / 195.187.79.* / 2010-09-14 16:42
Odwrócona hipoteka zamiast emerytury?

http://odwrocona-hipoteka.blogspot.com
paulbociek / 2010-08-30 21:33 / Bywalec forum
Powększenie możliwości inwestysyjnych OFE - bardzo chętnie, Dodatkowy subfundusz o innym profilu ryzyka - proszę bardzo. Ale dodatkowe instytucje do "czasowego" przetrzymywania kasy emerytów??? Coś widzimisię, że Donek i jego kolesie potrzebują paru ciepłych posadek dla krewnych i znajomych!... Przecież subfundusze mogą powstać w ramach już istniejących struktur. Istotne jest aby przyszły emeryt sam mógł decydować kiedy i do którego subfunduszu przenieść kapitał. Sztywne zasady (np. w wieku 58lat) mogą poważnie zmniejszyć zyski czyli obniżyć emeryturę.
211 / 2010-12-03 23:04
1)Powiększenie możliwości inwestycyjnych OFE.
2)Klienci OFE powinni mieć możliwość decyzji w jakim funduszu będzie ich kapitał
3) Zarządzanie kapitałem pozostawić w gestii OFE
4 )OFE oddają z pobieranej opłaty 0,9 % ZUS owi, Faktycznie od naszych składek otrzymują 2,4%- zmniejszyć opatę dla OFE do 2,4%, ale do ZUS niech nic nie trafia.
5)niech ZUS nie ma prawa marnować kasy emerytów np przekazanie 40 mln zł na Świątynię Opatrzności Bożej w Wilanowie itp wydatki.
^)Donek i jego koleś z PSL niech poszukają kasy w KRUSie. W Warszawie mieszka na stałe około 30 tyś krusowców. Ilu ich jest w całej Polsce?
7)Skarb Państwa z naszych podatków co roku dopłaca KRUS
lezdrub@interia.pl / 79.185.99.* / 2010-08-30 12:02
No ,to teraz Donald Tusk wezwie prezesów TFI,że słabo zarzadzają kasą POwierzona przez klientów.

A kiedy Donald Tusk wezwie Prezesów Banków.
Chyba była by juz pora skończyć z lichwą w Polsce.Kredyty konsumpcyjne 20%.
Lokaty 4%..

Czemu Donald Tusk tych panów nie wezwie na reprymendę ???
marcin1982ok / 109.231.56.* / 2010-08-29 19:02
jakim cudem ta tabelka ze skumulowaną stopą zwrotu jest wyjliczona. Jestem członkiem OFF Polsat od lipca 2006 roku. I do teraz mam w funduszu ok 5% więcej niż wyniosły moje składki przekazane do OFE (więcej już po odliczeniu prowizji kosztów zarządzania itp. A w tym czasie podaje tabelka że stopa zwroty spadła ok 21%
211 / 2010-12-03 22:13
marcinie1982ok jestem przedstawicielem OFE ING I tylko OFE Polsat zarabia lepiej od ING.
Od kiedy się zapisałeś do OFE Polsat stopa zwrotu tego OFE do XII 2010 r. wyniosła ponad 5%.Wyniki minusowe owszem były od lipca 2007r do końca lutego 2009r . Od początku marca 2009 trwa ją wzrosty i wszystkie OFE zarabiają, a Polsat, ING i Generali robią to najlepiej. OFE Polsat przez 11 lat od1999r zarobił 230 %,ING 225 %,Generali 215%.to daje ponad 20% średnio rocznie mimo strat w latach 2007-2009r.
Oborowy / 79.185.99.* / 2010-08-30 11:54
To jest skumulowana stopa zwrotu od stycznia 2000 r,a nie od 2006 r.
211 / 2010-12-03 22:38
Oborowy, mylisz się skumulowana stopa zwrotu w różnych OFE od stycznia 2000 do XII 2010 wynosi 160 -200 % , To daje 16-20 % rocznie. Pokaż mi bank z taką lokatą.
know who your mates are! / 82.47.204.* / 2010-08-29 03:59
jliber ty fajansie!
lezdrub@interia.pl / 79.185.90.* / 2010-08-29 00:46
Oto jak mąż stanu Donald Tusk dba o nasze emerytury.

Prawda jest taka,że gdyby zarzadzajacy OFe mileli tylu doradców co obecny premier Donald Tusk, to koszty zarżądzania funduszami OFE musiałyby być trzy razy wieksze, niż sa obecnie.

Powiem krótko. Koszty zrządzania OFE sa 4-6 razy mniejsze niż funduszy inwestycyjnych stabilnego wzrostu. czyli funduszy o podobnym portfelu inwestycyjnym..

Dalsze zmniejszanie kosztów nie spowoduje wiekszych emerytur,lecz odwrotnie - mniejsze.

Tranzakcje na giełdzie nie sa za darmo.
Aby zarzdzać skutecznie i intensywnie, czyli w odpowiedniej porze kupowac i sprzedawać akcje, to niestety kosztuje.

Dobrzy zarządzający też za darmo robić nie bedą. Zmienia pracę na rzecz tych, którzy im beda płacić lepiej.(fundusze inwestycyjne)
Pilsener / 2010-08-28 20:41 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Zamiast tego wprowadzić system prosty i sprawdzony:
- płaca brutto minus podatek = płaca netto, bez zaniżania kwoty brutto ani wmawiania obywatelom, że płacą jakieś składki
- zasiłek starczy dla każdego po 65 roku życia, który jest w złej sytuacji materialnej, wypłacany przez samorządy
- możliwość odliczenia od dochodu składek (PRAWDZIWYCH SKŁADEK, a nie podatków nazywanych składkami jak teraz) na emeryturę, w ten sposób rząd zachęcą obywateli do oszczędzania na wolnym rynku

Ale nikt tego nie wdroży, bo lepiej skazać na głód i emigrację cale pokolenie a nawet naród niżby paru urzędoli miało stracić swoje posady a wielkie korporacje zyski. Zatem oddajemy połowę dochodów państwu już na dzień dobry, by na emeryturze zobaczyć wielkie g...o.
wolny człowiek / 83.27.25.* / 2010-08-28 20:06
W tym szaleństwie jest metoda.
Od dłuższego czasu trwa zmasowana propaganda i oswajanie ludzi z myślą że nie będzie kasy na emerytury.
Wielu niestety już w to uwierzyło i pogodziło się z myślą że na emeryturze będzie gryzło tynk z własnych ścian.
I oto właśnie chodzi żeby większość to zaakceptowała.
Ale to tylko wierzchołek góry lodowej. Nie będziecie żreć tynku z własnych ścian!!!
Własne ściany oddacie bankom za bezcen!!!
Są już projekty ustawy o odwróconej hipotece.
Kupiliście mieszkanie/dom na kredyt? Macie 30 lat by ten kredyt spłacić, jak go spłacicie, to mieszkanie/dom oddacie bankowi za jakieś 30 - 40% wartości, a bank będzie wypłacał wam emeryturę.
Tym prostym sposobem dzieciom nic nie zostawicie, a całe życie będziecie pracować na dobrobyt banków. Najpierw spłacając kredyty, później oddając za bezcen nieruchomość za nędzną jałmużnę.
Historia zatoczyła koło. WITAJCIE WE WSPÓŁCZESNYM USTROJU BANKOWO - NIEWOLNICZYM.
JX / 91.193.160.* / 2010-08-28 21:02
Wolny człowiek - podałeś bardzo trafne spostrzeżenia.
Rzeczywistość może być jeszcze gorsza. Warto przeczytać wywiad z byłym bankierem szwajcarskim: http://marucha.wordpress.com/
Fragment:
"Generalnie problem polega na tym, że używa się systemu kredytu, aby utrzymać wzrost gospodarczy Stanów Zjednoczonych, aby podtrzymać ekonomię amerykańską, kosztem ubogich na świecie.
Ostatnio finansjera wykorzystała nawet rynek nieruchomości w USA, aby wesprzeć machinę kredytu. Wytworzono ogromne kwoty kredytu (Ex Nihilo) jako pożyczki na zakup nieruchomości, a potem te amerykańskie pożyczki hipoteczne sprzedano inwestorom takim jak Fanny Mae czy Freddie Mac z ogromnym zyskiem. Następnie ten ogromny import pieniędzy i oszczędności z całego świata zostały użyte, aby oznajmić ludziom w Ameryce, że wartość amerykańskiego przemysłu wzrasta cały czas nieustannie. Ale obecnie doszliśmy do granic wypłacalności i amerykański dolar zaczyna ześlizgiwać się w dół. Stracił on 60% swej wartości od początku wojny w Iraku. Ten cały system jest wielkim kłamstwem i powoduje olbrzymi spadek wiarygodności i zaufania.
Gdy kredyt jest tworzony jedynie po to, aby podtrzymywać pozorny wzrost ekonomii, istnieją różne drogi wyjścia z tej sytuacji. Jedną z nich może być doprowadzenie do powszechnej wojny z milionami ofiar, albo krwawej rewolucji, czy chociażby kredytowego kryzysu, jakiego doświadczyła Japonia wraz z niedoborem gotówki i masowym wyludnieniem, albo znowu może to spowodować totalną zapaść ekonomii, jak to się zdarzyło w 1929 roku".
211 / 2010-12-03 22:27
JX niestety masz rację w USA i w Kanadzie też dolar nie ma pokrycia nawet w srebrze. Banki puszczają w obieg coraz więcej
papieru toaletowego.
Polska jest teraz narodem konsumentów i żródłem taniej siły roboczej dla UE. Po prywatyzacji nie mamy środków produkcji, ani przemysłu.
Wacus Młody Zapaterysta / 83.7.180.* / 2010-08-28 21:01
..> Tym prostym sposobem dzieciom nic nie zostawicie ..> Piękny wywód logiczny, ale w tym kawałku tekstu empiria podpowida, że dzieci też bedzie sie brało na kredyt z banku, dlatego babcia z dziadkiem mogą całe życie przegejować na paradach miłości.
ojro / 91.193.208.* / 2010-08-28 19:44
No to teraz Tusk będzie miał usprawiedliwienie. Może powiedzieć: "ostrzegaliśmy OFE, ale nie posłuchali, więc musieliśmy zmienić system emerytalny". I całą winę zwali na OFE, że nie dbali o klienta.
tade / 83.2.33.* / 2010-08-28 16:04
Niedawno pisałem na tym forum
Jeszcze dzionek jeszcze może dwa i przyjdzie czas przyjrzeć się oszczędnością na kontach. Nie podobna w demokracji prywatne konta, oszczędności ????? ??????? A co „Oni” z tego mają??? On przecież wszystko by nam dał nawet z nosa by wydłubał i dał. A na
koniec przyjdzie czas sprywatyzować ostatni kapitał jaki jeszcze się ostanie tylko kto będzie chciał kupić tych twardzieli co nawet bida nie dała im rady????
TUSK JUŻ SIĘ DOBIERA DO BANKÓW
GB40 / 77.254.119.* / 2010-08-28 15:39
jak można mieć do polski zaufanie, mój dziadek kupił obligacje państwowe przed II wojną nigdy nie odzyskał oszczędności. Mój ojciec założył mi polisę posagową w PKO, jak na warunki komuny rodzice dobrze zarabiali w wpłacali regularnie spory procent swoich zarobków kiedy dorosłem za 18 lat oszczędzania można było kupić pralkę, a miało wystarczyć na mieszkanie tak mnie okradł reformator Balcerowicz, ojciec składał na poloneza na przedpłaty nigdy go nie dostał, w rekompensacie za lata oszczędzania dostał ulgę w cle aby sprowadził sobie stare auto z Niemiec. Mój stryj od zawsze prywatna inicjatywa po 45 latach dostaje głodową emeryturę jest na utrzymaniu wnuka, który jak dziadek jest na swoim.Teraz następny kombinator próbuje się dorwać do moje emerytury. Po tych rodzinnych doświadczeniach wychodzę na naiwnego durnia. Jak państwo nie dotrzymuje umów to po co mamy my je dotrzymywać, widać lawiranci i kombinatorzy mają rację. W Polsce uczciwość i rzetelność to wyraz naiwności i głupoty
m-53 / 83.24.54.* / 2010-08-28 22:43
Z mojego. w całości uzbieranego własnościowego M4 w Warszawie (55 - 60 m2) po reformach Balcerowicza dostałem 2 m2 (słownie dwa metry kwadratowe). A pełny wkład leżał dwadzieścia lat w tzw. zamrażarce.
j?j / 95.40.156.* / 2010-08-28 21:54
prawdziwa prawda itylko prawda!!!!!!!!
tade / 83.2.33.* / 2010-08-28 16:11
ALE OD MAZOWIECKIEGO ŚPIEWANO na salonach:
Przepijemy naszej babci domek cały
domek cały, domek cały
i kalosze i bambosze i sandały
jeszcze dziś , jeszcze dziś , jeszcze dziś
Przepijemy naszej babci majty w kratę
majty w kratę , majty w kratę
takie duże flanelowe i włochate
jeszcze dziś , jeszcze dziś , jeszcze dziś
Przepijemy naszej babci pieska , kotka
pieska, kotka, pieska ,kotka
pozostanie naszej babci tylko cnotka
jeszcze dziś , jeszcze dziś , jeszcze dziś
Przepijemy naszej babci złote zęby
złote zęby , złote zęby
i zrobimy naszej babci dupę z gęby
jeszcze dziś , jeszcze dziś , jeszcze dziś
Przepijemy naszej babci wszystko w domu
wszystko w domu , wszystko w domu
przepijemy naszą babcię po kryjomu
jeszcze dziś , jeszcze dziś , jeszcze dziś
Przepijemy naszej babci domek śliczny
domek śliczny , domek śliczny
i zrobimy z tego domku dom publiczny
jeszcze dziś , jeszcze dziś , jeszcze dziś
Partia Oszustów / 83.31.217.* / 2010-08-28 15:16
Festiwal przedwyborczych obietnic - rozpoczęty!
niewierzący ateusz / 83.4.98.* / 2010-08-28 14:38
tak to jakoś tusk ostrzegał w 2005. trzeba by na tubie przypomnieć sobie jak to dokładnie brzmiało

podwyżki akcyz , vatu , zamrożenie progów pit by więcej ludzi weszło w drugi próg i zapłaciło w grudniu 2011 32% a nie 18% to mało , parówkowi skrytożercy chcą by nasze pieniądze trafiły do subfunduszu B "z którego dopiero stopniowo po jakimś czasie byłyby przenoszone do jednego z docelowych subfunduszy." CO TO W OGÓLE ZA BZDURY ? STOPNIOWO I PO JAKIMŚ CZASIE?! po jakim?po roku po dwóch? a odsetki za ten jakiś czas?jak w reklamach ? ZERO PROCENT ? jak obligacje 2 letnie 4% ?
na / 83.4.98.* / 2010-08-28 15:08
"Co z osobami, które dzisiaj są w OFE? Ich pieniądze trafiłyby do tymczasowego subfunduszu B. I byłyby stopniowo przenoszone do dwóch pozostałych. Oszczędności osób, którym do emerytury zostało nie więcej niż 10 lat, przenoszone byłyby do subfunduszu przedemerytalnego. Pozostałych do dynamicznego. Subfundusz B w akcje mógłby inwestować najwyżej 45 proc. środków."

doczytałem w wyborczej i to jest jasne,

tylko po co tworzy ten subfundusz B? nie prościej byłoby dotychczas zgromadzone środki osób którym zostało więcej niż 10 lat przenieść do funduszu dynamicznego a środki osób którym zostało mniej niż 10 lat do funduszu bezpiecznego, ?
oborowy / 79.185.90.* / 2010-08-28 16:01
Gdyby naraz taki kapitaŁ przenieści z Obligacji na Akcje, to gieŁda by zwaryjowaŁa. To musi być rozłożone w czasie.
I z dobrym dla klienta, czyli akcje powinny być kupione tanio.
Najlepszy moment, to byŁ ponad 1,5 roku temu.
Ale i teraz nie jest gieŁda jeszcze wyśrubowana.

Gorzej bedzie jak te palanty kupia te akcje na górce gieŁdy, to wówczas będzie czysta strata dla klientów.
124@ / 78.9.38.* / 2010-08-31 16:13
Hej Oborowy madrze myslisz ,a te palanty kombinuja i kupia akcje na gorce gieldy.
na / 83.4.98.* / 2010-08-28 17:56
to oczywiste,teraz OFE mają ok. 70% kapitału w obligach subfinduszB ma miec 55% a dynamiczny 15% ,wiadomo,że jak kapitał przejdzie do subfunduszuB to z dnia na dzień nie zamieni 15% kapitału, ani później z gdy przejdzie z B do dynamicznego nie zmieni od razu 40% kapitału , tak czy siak ponad dwa razy większa zmiana struktury kapitału będzie zachodziła w subfunduszach dynamicznych ,więc po cholere ten B ?
Elektro Devil / 2010-08-28 14:53 / Tysiącznik na forum
sprawa jest prosta i motyw takiego działania rządu PO jest oczywisty.
PO chcę podszlifować sobie wyniki budżetu i udawać, że jest kolorowo. Dzięki temu będzie mogło dalej przyjmować nowych urzędasów i zadłużać Kraj.

Ja jestem okradany z pieniędzy co miesiąc przez to Socjalistyczne Państwo i podobno te pieniądze są odkładane na emeryturę.
Jeśli PO chce zawiesić składkę do OFE niech zostawi je ludziom w kieszeniach, przecież to pobudzi konsumpcje i zwiększy uczciwie wpływy do budżetu.

Niestety celem zabiegów tej szkodliwej Partii jest tylko i wyłącznie napchanie sobie kieszeni kosztem Podatnika.
Elektro Devil / 2010-08-28 13:49 / Tysiącznik na forum
Jak widać Tusk z bandą, zachwycony wspaniałymi sondażami i kompletną głupota tego społeczeństwa postanowił wycisnąć Polaków jak gąbkę.
Wyższy VAT to pikuś, przy tym co nas czeka... PO otrzymało od otępiałego elektoratu sygnał, że wystarczy zrobić awanturę o drewniany krzyż lub pomnik, a w między czasie pozbawić ludzi środków zgromadzonych na emeryturę.

W subfunduszach Tusk zatrudni pełno pseudo-specjalistów pokroju Bieleckiego i całej swojej zgrai. Pieniądze, które teraz OFE inwestuje w polskie firmy znikną w mgnieniu oka i zaksięgowane będą jako "koszty zarządu"

Pamiętajmy, że w PO jest wielu młodych ambitnych ludzi, którzy zapisali się do Partii w jednym celu:
Chcą urządzić sobie apartament na Florydzie jak Drzewiecki z PO na koszt Podatnika.
niewyksztalcony / 178.37.129.* / 2010-08-28 14:25
w OFE nie ma żadnych pieniędzy (co najwyżej "stosy" obligacji), tylko prowizje i opłaty, więc likwidacja tego wynalazku to czysta oszczędność.

natomiast zastąpienie OFE subfunduszami prowadzonymi przez Rycha, Zbycha i Boniego to afera zbyt wielka by "bratnie" demokracje na to pozwolily.
niewierzący ateusz / 83.4.98.* / 2010-08-28 14:45
co do stosów obligacji to masz rację, bo ok.70% inwestycji OFE to obligacje skarbowe,ale co do bratnich demokracji to możesz się mylić
niewyksztalcony / 178.37.129.* / 2010-08-28 14:58
myślę, że nie spodoba im się taka konkurencja.
Elektro Devil / 2010-08-28 14:43 / Tysiącznik na forum
posprawdzaj sobie akcjonariaty spółek na GPW.
OFE inwestuje pieniądze i jest to proces wieloletni. Nie można sobie go tak po prostu przerwać z dnia na dzień, albo oceniać tylko ostatnie lata bessy na giełdzie.

Mówiąc, że obligacje Polski to śmiecie jesteś niepoważny... To by znaczyło że Polska jest bankrutem. Jak na razie dzięki Tuskowi i PO jest tylko na prostej drodze do bankructwa.

PO sprzedając obligacje Państwa do OFE zadłuża się u przyszłych emerytów, nie u "złych" zagranicznych OFE jak wmawia się ciemnocie. PO chciało by udawać, że tego długu nie ma.

To znaczy co się dzieje z resztą pensji ponad kwotę netto? Nie odkłada się jej na emeryturę? Wszystko marnuje rząd PO i zgraja pasożytniczej administracji...
niewyksztalcony / 178.37.129.* / 2010-08-28 15:04
problem polega na tym, że OFE inwestuje nie nadmiar, a niedobór środków w ZUS. sprowadza sie to do tego, że Państwo bierze kredyt, który inwestowany jest przez OFE w dokładnie ten sam kredyt, za opłatą. i tak z pieniędzy, których nigdy nie było powstaje dług Państwa. "środki" są gromadzone przez OFE w niczym innym jak w długu Państwa.

taki system ma ujemną stopę zwrotu, więc bankructwo Państwa jest tylko kwestią czasu.

kupowanie aukcji (te 30%) na kredyt też jest bardzo dyskusyjną kwestią: prowadzi zapewne tylko do inflacji na rynku akcji.
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy