Forum Forum inwestycyjneSpółki

OGÓLNA SYTUACJA NA RYNKU

OGÓLNA SYTUACJA NA RYNKU

Kazik wiecie skad / 2010-04-19 23:48
Postanowiłem dodać nowy wątek dyskusyjny ale nie na temat konkretnej spółki a ogólnie szerokim rynku. Pozwoliłoby to na przegląd opinii dotyczących ogólnej sytuacji na rynku bez wypisywania na poszczególnych wątkach spółek.Mam nadzieję ,że zachęci to wszystkich ,którzy mieliby coś do przekazania innym poza obstawianiem typu : czy spółka jutro wzrośnie czy spadnie i o ile procent. Zacznę od sytuacji na amerykańskim rynku bo ma dla nas kluczowe znaczenie jeśli chodzi o zachowanie się naszych indeksów na wtorkowej sesji.Jak zwykle optymistyczni Amerykanie dają nadzieję przynajmniej na dzień jutrzejszy.Ale jak i czy w ogóle się to przełoży na nasz parkiet dowiemy się jutro . Myślę ,że dzisiejsza sesja na Wall Street była małym bodzcem dla niewielkiego odreagowanie ,kolejnym będzie poprawa nastrojów najpierw w Azji i zielone kontrakty na S&P500 i Nasdaqa. Jeżeli natomiast Nikkei urośnie niewiele, mam tutaj na myśli granice 0.3-0.5% to nie sądzę żeby kontrakty amerykańskie notowały plusy w momencie naszego otwarcia.
Tym samym szansa na odbicie może zostać stłumiona na samym początku i po za wyższym otwarciem o 9:00 czasu polskiego nie zaznamy niczego milszego - no może jakieś podciągnięcie na samym początku sesji. Drugim powodem do niepokoju jest to że amerykańskie indeksy nie odbiły nawet do okolic połowy wczorajszych spadków, po za Dow Jonsem, a kursy podniesione zostały do pierwszych potencjalnych oporów.
Pisząc jednak po amerykańsku (czyli optymistycznie ) właśnie odbiliśmy na trzech najważniejszych ich indeksach od średniej kroczącej 15-to sesyjnej i moim zdaniem jest to jedyny ale jak się może okazać bardzo ważny powód do powstrzymania się od sprzedaży akcji. Jeżeli ktoś wytrzymał ten dzisiejszy spadek na naszej giełdzie z akcjami nie powinien panikować na sesji jutrzejszej i zjeść Panadol. Jest bowiem szansa dla naszego wigu20 i nie tylko na powrót ponad średnią również 15-to sesyjną. Byłby to wzrost ponad poziom 2550pkt, który to poziom nie jest tak bardzo odległy i wydaje się możliwy do pokonania już na otwarciu. Co będzie dalej zależy już (i to jest dla mnie bardzo smutne ) tylko i wyłącznie od amerykańskich indeksów. Smutne dlatego że giełdy utraciły swój własny charakter już dawno temu , ale jest to temat na odrębną dyskusję. Zadaniem byków na wtorkową sesję jest nie dopuścić do dalszej przeceny i spróbować zatrzeć nieciekawe nastroje po dzisiejszych notowaniach. Oby tak się potoczyła wtorkowa sesja czego wszystkim Wam drodzy inwestorzy życzę.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy