Forum Polityka, aktualnościŚwiat

ONZ uchwaliła nowe sankcje wobec Iranu

ONZ uchwaliła nowe sankcje wobec Iranu

Money.pl / 2010-06-09 22:22
Komentarze do wiadomości: ONZ uchwaliła nowe sankcje wobec Iranu.
Wyświetlaj:
~Janusz / 95.50.107.* / 2010-06-10 00:18
A co z sankcjami wobec Izraela?? Mam nadzieję, że ONZ raz dwa uchwali.
Issael / 109.243.211.* / 2010-06-09 22:22
Rezolucja wprawdzie "rozmyta" poprzez starania sojuszników Iranu, mianowicie Rosji i Chin, cieszy USA i Izrael.
Nie bez powodu, jak sie popatrzy na tresć owej rezolucji, to widac czego dotyczy, a mianowicie broni konwencjonalnej głównie i dla zmylenia swiatowej opini publicznej jakichś iluzorycznych sankcji bankowych. Gdyby sankciefinansowe były skuteczne to terroryści nie mogli by nabywac broni a tak przeciez nie jest.
USA i Izrael ciesza sie z jednego punktu, mianowicie z wezwania do kontroli (zatrzymywania i abordazu) wszystkich statków irańskich na morzach miedzynarodowych.
Co dla USA jest bardzo wygodne, wojenna flota USA , dominujaca na globie ziemskim, bedzie mogła teraz bezkarnie , abordazowac irańskie statki. Co dla Iranu moze byc wielkim utrudnieniem, bo kto moze zaręczyc że na tankowcach irańskich nie przewozi sie broni?
Czy to nie sprytne, zwłaszcza , kedy tajemnica poliszynela jest , ze tak naprawde nie o irański atom chodzi a o zupełnie co innego.
W tej sytuacji, "kontrolowanie" irańskich tankowców i gazowców, moze być bardzo skutecznym naciskiem na Iran. A jak do tego dojdzie jeszcze konfiskata, wszak z gazu a szczególnie z ropy mozna zrobic całkiem sprawną bron, np. koktajle mołotowa.

Najnowsze wpisy