Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Opcje duszą firmy. Pomoc rozczarowuje

Opcje duszą firmy. Pomoc rozczarowuje

Money.pl / 2009-03-11 07:14
Komentarze do wiadomości: Opcje duszą firmy. Pomoc rozczarowuje.
Wyświetlaj:
Elendir / 2009-03-11 07:14 / Łowca czarownic
Preferencyjne kredyty dla firm które wtopiły na opcjach. Super pomysł. Ile opcji będą mogły za to kupić. Może tym razem im się uda spekulacja?
Pilsener / 2009-03-11 08:34 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Bo na tym właśnie polega polski fenomen biedy i nieróbstwa - odbiera się młodym, ambitnym, przedsiębiorczym, rentownym, efektywnym, mądrym, przewidującym, wspaniałym a rozdaje pasożytom i nieudacznikom. W efekcie chętnych do pracy na klasę pasożytniczą ubywa, a patogeny się kumulują. Nagradzanie złego zarządzania przez rząd to wspaniały system - może jeszcze premia za wykonanie planu strat jak w PRL'u? Nie brałem opcji, ale widzę, że to był błąd - następnym razem wezmę każdą ilość, bo przecież rząd przyjdzie z pomocą, nie pozwoli oczyścić rynku nie dość że ze spekulantów, to jeszcze nieudaczników.
rozwado / 2009-03-11 17:37 / Tysiącznik na forum
Procz strat finansowych trzeba sie liczyc z utrata twarzy. Jak mozna polegac na przedsiebiorstwie, ktore moze w kazdej chwili stracic pieniadze na hazard. Opcje wystawiaja zle swiadectwo polskiej gospodarce. Swoja droga, nie tylko w Polsce robiono takie nonsensy; finansowe przybudowki GM i GE odegraly podobna role w ich upadku.
wolnościowiec / 193.218.133.* / 2009-03-11 16:46
Mało! Tyle kwiku jest wokół opcji - a dlaczego? Nikt jakoś nie zadał tego pytania. Czy aby nie jest tak, że "umoczył" kasę ktoś z rządu, lub jacyś kolesie? Matkom na macierzyńskim, które zawiesiły zus w dobrej wierze nie odpuszczono..., ale kolesiów trzeba ratować. Oj miał rację JKM - za okupacji władze były jednak bardziej sprawiedliwe niż nasze (?) własne (?) państwo.
Pilsener / 2009-03-11 22:40 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Masz rację, coś jest na rzeczy - opcjowali ludzie chcący zarabiać (ambitni), lecz nie umiejący odnaleźć się na wolnym rynku w warunkach uczciwej konkurencji - pasuje to mi jakoś do polityków lub ludzi powiązanych w jakiś sposób z bieżącą opcją polityczną - prawie każdą firmę odwiedzają partyjni komisarze (w mojej poprzedniej też byli parę razy), więc o powiązania nie trudno.
Elendir / 2009-03-11 18:23 / Łowca czarownic
CIekawi mnie kiedy wypłynie dlaczego Pawlakowi tak bardzo na opcjach zależy.
polak2 / 89.78.142.* / 2009-03-11 11:01
POPIERAM WYPOWIEDZ Pilsner,100000%
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy