Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Państwo pomoże firmom oszukanym na opcjach

Państwo pomoże firmom oszukanym na opcjach

skomentuj
Wyświetlaj:
podatnik / 2009-02-24 14:36 / Bywalec forum
Zwracam uwagę że sprawdzane bedą : Firmy, ich pracownicy , kancelarie i Banki pod kątem , czy nie popełniono przestepstawa przy zawieraniu umów.
Może się też i okazać ,że te firmy takie stratne to nie takie znowu świętoszki , tylko chceli przyspekulować , a teraz płaczą a jak sie spekuluje to aby sie zarobi albo straci.
Prponuje uważnie czytać wypowiedzi i artykuły a potem oceniać
normalny / 79.185.148.* / 2009-02-24 00:07
Czy Chlebowski w ogóle wie o tym że w kraju działa Komisja Nadzoru Finansowego? I że to do niej należy ustalanie standartów transakcji na rynku finansowym? Może zamiast straszyć banki prokuratorem należy tego prokuratora
skierowaćdo KNF i postawić zarzuty o zaniechanie wykonywania obowiązków? W szczególności chodzi o stosowany na całym świecie obowiązek wnoszenia zabezpieczeń przez każdego wystawcę opcji. Gdyby KNF wykonywał swe obowiązki, sama konieczność zarezerwowania funduszy na wypisywane opcje uświadomiłaby "poszkodowanym" (chyba na umyśle) firmom ryzyko związane z tym rodzajem gry finansowej.
normalny / 79.185.148.* / 2009-02-24 00:40
autopoprawka - działa to zbyt duże słowo. KNF NIE działa, ale pobiera pensje. Podobnie jak bliźniaczy twór PiS: CBA o równie słabo zdefiniowanych kompetencjach i umocowaniu konstytucyjnym. Nieporzypadkowo: personalnie jest obsadzony szczeniakami z zerowym doświadczeniem zawodowym.
A Kaczorek ma motorek / 85.221.181.* / 2009-02-23 21:59
Przepraszam a czy ze strony Sądu zostało wydane jakieś orzeczenie w tej sprawie?
Pytam bo tytuł artykułu ma taką treść która przesądza o winie a oszustwo jest przestępstwem i o winie orzeka Sąd
Z. Ziobro użył takiego sformułowania przesądzającego o winie doktora!
I jak sie skończyło?
Czy troszkę za bardzo się rozpędził czarny pilar?
zpts / 77.91.63.* / 2009-02-23 18:25
Najpierw nich sprawdzą czy prezesi pożal się boże tych pokrzywdzonych firm nie powinni odpowiadac za te straty bo przeciez oni odpowiadaja za kupno czegos na czym sie kompletnie nie znaja. Za te wystawione opcje kupili inne opcje na ktorych w swoim czasie na pewno zarobili i o tym sie nie mowi. Widzialy galy co braly wiec niech teraz za to odpowiedza. Sam utopilem w opcjach ale swego czasu na tym zarobilem, poza tym odpowiadam za swoje decyzje te barany tez powinni. No ale jak za mocno spekulowali to teraz maja niezly bigos i niech go sami żeżrą!!!!!!!
Pajchiwo / 2009-02-23 09:27 / Tysiącznik na forum
Khem...
A dlaczego tylko biznesmeni?
I dlaczego tylko na opcjach, a nie na kontraktach?
Co zrobią ci "państwowi prawnicy i specjaliści od finansów" (których działania zresztą w naszej gospodarce ani śladu, co samo o ich fachowości świadczy) jak przyjdzie do nich Kowalski i powie ja też zostałem oszukany na opcjach? Wygonią go?
Ponadto sprawdzenie kilku firm pod tym kontem to przedsięwzięcie wcale nie takie łatwe i mocno zajmujące czas. A Waldek mówi, ze jest ich tyle, no to skąd on weźmie ludzi do tej pracy? Chyba kroi nam się powstanie nowej komórki finansowo-nadzorczej, za którą zapłaci się oczywiście z naszych podatków. Może to jest Waldkowy "lek" na bezrobocie? No ale czego innego spodziewać się po spadkobiercy PRL...
skomentuj

Najnowsze wpisy