Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Kłopotek: Doradcy finansowi powinni się zamknąć

Kłopotek: Doradcy finansowi powinni się zamknąć

skomentuj
Wyświetlaj:
Kulomiot / 150.254.101.* / 2009-03-10 12:35
No i kolejny raz politycy generalizują zawód. Znam wielu doradców i wcale nie oszukiwali oni klientów. Trochę pokory panie Klpotek w stosunku do uczciwych ludzi, ktorzy ciężko pracują na swoje utrzymanie! W Polsce zaledwie 2 % społeczeńswa korzysta z pomocy doradców, podczas gdy w Ameryce prawie 50%. I to napewno te 2 % zawiniło...
jacek2222 / 2009-02-24 04:41
Proba zamachu na kase podatnikow i znowu ciesza sie spekulanci a poltycy "bawia" sie panstwem i graja publicznymi
pieniedzmi.

Po prostu rece opadaja...

jacek
normalny / 79.185.148.* / 2009-02-23 23:18
Raczej nie do głowy Kłopotka bo go tam nie znajdą. A ja ma do Kłopotka i reszty nirozgarniętych polityków pytanie: Czy wiedzą o tym że w kraju działa Komisja Nadzoru Finansowego? I że to do niej należy ustalanie standartów transakcji na rynku finansowym? Może zamiast straszyć banki prokuratorem należy tego prokuratora skierowaćdo KNF i postawić zarzuty o zaniechanie wykonywania obowiązków?
Opcjant / 83.25.195.* / 2009-02-23 18:39
Własnie zbieram gotówkei ide zagrać do kasyna.
Jesli wygram to pieniadze sa moje !

Jesli przegram to panstwo czyli Pawlak i Klopotek musza mi oddac kase !

A co ja jestem gorszy od ich partyjnych kolesi.
Flex / 83.12.72.* / 2009-02-23 12:34
Można to załatwić prościej, zgodnie z prawem i bez strat

Należy dać gwarancje SP spłaty zadłużenia powstałego w wyniku wykonania opcji i takież gwarancje na transakcje terminowe przesuwające sprzedaż waluty o np. rok, czy dwa, opiewające na kwoty rzeczywistych przyszłych wpływów dewizowych tych firm w terminach ich spływu. W sumie nastąpiłoby przeswapowanie tych transakcji, po kilkunastu miesiącach kurs PLN ma szanse wrócić na nizsze i stabilne poziomy. Firmy na zrolowanych transakcjach odzyskałyby kwoty (przynajmniej znaczną część) poniesionych strat, a kosztem byłoby głównie skredytowanie powstałych zobowiązań z tyt. wykonania opcji.
Być może potrzebna byłaby do tego specjalna ustawa, ale obyłoby się bez rozwiązywania problemu "metodami Kalego"
Warto dodać że samo otwieranie rolujących transakcji terminowych przez firmy spowodowałoby bieżącą sprzedaż walut przez banki pod te transakcje, wpływając pozytywnie na kurs PLN. Wzmocniłoby to i psychologicznie i realnie starania rządu o poprawę sytuacji na rynku walutowym.
Bernard+ / 83.22.91.* / 2009-02-23 21:16
Czy dla milionów Polaków płacących uczciwie podatki jest ważne aby ich podatki przeznaczono na cele publiczne takie jak służba zdrowia, policja, szkoły, drogi, czy też mają te podatki być bez zgody milionów podatników przez Rząd rozdane a ograniczone miałyby zostać te wydatki publiczne aby ratować pazernego przedsiębiorcę przed przejęciem jego firmy przez bank również prywatny, któremu jest winien pieniądze bo podpisał umowę nie interesująć się ryzykiem jakie ta umowa zawiera? Może wpierw ten przedsiębiorca i jego wspólnicy oraz akcjonariusze oraz prawnicy, powinni sprzedać swoje prywatne domy, samochody, luksusowe meble, biżuterię żony i kochanki aby ratować swoją firmę, z której przecież przed kryzysem ciągneli spore zyski. Tymczasem Rząd chce okraść biednych polaków z możliwości leczenia, z dobrych wyremontowanych dróg i z publicznych szkół oraz uniemożliwić policjantom ściganie przestępców z prostego powodu braku paliwa do radiowozów aby ratować dupę temu pazernemu a nieostrożnemu przedsiębiorcy. Niech ten prezes sprzeda swoje przedsiębiorstwo na licytacji takiemu przedsiębiorcy, który nie był tak głupi ani tak pazerny, by podpisywać umowy, których nierozumiał. Nie wybieraliśmy polityków dla rozdawania publicznych pieniędzy złym przedsiębiorcom ale dla realizowania ogólno narodowych publicznych zadań i niech tym się zajmują. Lepiej aby bank za długi przejął własność przedsiębiorstwa i ustanowił nad nim zarząd komisaryczny niż aby rząd marnotrawił publiczne pieniądze. Amoze rząd przejmie w zarząd komisaryczny takie przedsiebiortwa i w zamian udzieli gwarancji bankowi ,że przedsiębiorstwo będzie dalej pracowac i spłacać zdłużenie ale wlaściciele zostaną za dlugi zlicytowani również ze swojego prywatnego majątku.
weteranRP / 79.188.238.* / 2009-02-23 13:16
zapomniałeś kolego, że tusk w ubiegłym roku tez obiecał Żydom podczas wizyty w USA i Izraelu, że wypłaci im 60 miliardów złotych za zniszczone przez Niemców w czasie II WŚ ich mienie na terenie RP.

/15 miliardów euro/ mapę wypłat miał zrobić do końca września 2008.
kukurydza / 79.188.238.* / 2009-02-23 11:48
W tym temacie trudno uwierzyć aby Tusk ze swoim gabinetem nie wiedział o wprowadzanych OPCJACH. .Przecież uczestniczył w tym numerze bank PekaO z Unikreditem , prezes banku Bielecki sztabowiec z Tuskowego KLD a obecnie z PO nic nie powiedział premierowi co się szykuje ?
wolne żarty !!!
PO to zakład pogrzebowy RP

ile takich Sopotów ma jeszcze platforma w Polsce ?
Handel wyrokami 1 / 83.20.1.* / 2009-02-23 10:42
Katolicki panie Kłopotku - czy ci ciemniacy partyjni co podpisali umowy opcyjne juz sie wyspowiadali ?

Józef Wybicki, autor polskiego hymnu narodowego, w swoich Pamiętnikach tak charakteryzuje program działalności jezuickiej:

“Barbarzyńcy! chcieli mieć z młodzieży cienie i mary, z ludzi wolnych zwierzęta w jarzmie, z obywateli przeznaczonych do służenia ojczyźnie orężem i radą nieczułe i ciemne stwory. Oni to rzucili nasienie zguby naszej politycznej, które nam wydało owoc hańby i niedoli" *. (“Pamiętniki Józefa Wybickiego, senatora, wojewody Królestwa Polskiego”: Warszawa 1905, s. 39)
kukurydza / 79.188.238.* / 2009-02-23 11:53
wiesz ile istnień mają na sumieniu największe bandziry XX wieku rosja i niemcy , około 100 milionów. ( bez Czeczeni, Afganistanu, Gruzji itd)

ten tekst zanieść do Religia TVN tam chętnie go puszczą !
historyk / 122.167.39.* / 2009-02-23 11:25
wibicki wlasnie byl masonem. wiec nie dziwia jego slowa. a druga sprawa nieuku, powstanie kosciuszkowskie bylo wywolane przez masonow by rosjanie nie mogli pojsc i zdlawic rewolucji we francji.wybuchlo ono w tak nagly sposob ,ze malo kto zorientowal sie o co chodzi.nota bene rewolucje sprowokowala anglia jako odwet za wojne w ameryce. ale to dluga historia i trzeba troche czytac ksiazki a nie wyborcza.to sa skutki nowoczesnego wyksztalcenia. brak zdolnosci analizy i kojazenia faktow
Kler won / 83.20.1.* / 2009-02-23 14:39
Ciemny ludek szczuty przez pedofolii w sukienkach wierzy w złych Zydów i złych Masonów.

Idz lepiej wyrzucać gnój albo klep paciorki a nie czytaj Money
JX / 91.193.160.* / 2009-02-23 19:54
Klerwon poczytaj:
http://www.youtube.com/watch?v=270V1tFRs1Q&NR=1
Jest sześć części.
nie -bankier / 122.167.27.* / 2009-02-23 10:40
panie posle prawo jest prawem. i nie rob pan wody z mozgu. brak znajomosci prawa nie zwalnia z obowiazku jego przestrzegania. zna pan te slowa. teraz rzad pokaze jaki jest dobry i silny .banki odpuszcza i slupki pojda do gory. a po cichu cos odpalimy bankom by nie byly stratne. przeciez przed kazdym sadem by wygraly. to tylko gdybanie. a swoja droga ktos mocny musial nacisnac ,ze panu j.. banki ustapily. prawda?
rozwado / 2009-02-23 09:34 / Tysiącznik na forum
Dlaczego Czesi i Wegrzy nie zostali wrobieni w podwojne opcje? Sa madrzejsi czy tez ich prawo zabrania namawiania klientow do oszukanczych transakcji?
Poniewaz byly to transakcje zeokosztowe, to jasne bylo, ze bank ma jakis plan, ktory mu da zarobic. Jedyna mozliwosc to zamkniecie opcji wystawionych przez spolki w warunkach spadajacej zlotowki. Dlaczego KFN tego nie przewidzial i nie ostrzegl spolek przed bankami?
Gromosław / 193.28.230.* / 2009-02-23 18:02
Przepraszam jeśli firmy spekulowały na opcjach to muszą za to zapłacić. Ale widać cała afera z mieszaniem się rządu w te sprawy jest tylko po to aby paru wielkim cwaniakom umożliwić wyjście cało z opresji zapłacą mali. Pan Jakubas spekulował na opcjach jak zarabiał bo złoty szedł do góry to jakoś nie dzielił się z nami forsą a teraz lament że on nie wiedział. Wiedział, wiedział tylko zalożył że będzie szło po jego mysli. Hucpa na resorach!
skomentuj

Najnowsze wpisy