Forum Forum finansoweInne

Open Finance opinie

Open Finance opinie

barrbaa / 2011-09-20 10:39
myślę o skorzystaniu z usług Open Finance, chciałabym by pomogli mi w doborze kredytu hipotecznego, czy moglibyście podzielić się opiniami na ich temat?
Wyświetlaj:
stingmo / 109.196.87.* / 2012-11-15 08:11
Uczą ich jak sprzedać pewne produkty finansowe tak byś miał poczucie dobrze zainwestowanego kapitału, a potem obudzisz się z ręką w nocniku,ale będzie już pozamiatane.Powiązani układami z GETIN Noble BANKIEM, TU EUROPA ,AXA. Inwestując zawsze stracisz. Oni zarobią - oskubią Cię na pewno
Piotr Szymański / 178.36.37.* / 2013-07-14 15:57
Ani Axa, ani TU Europa nie należy do Grupy Getin Noble Bank S.A.

Pozdrawiam, Piotr Szymański

-------------------------------------

Online Ekspert Open Finance
MACIEKO / 82.160.131.* / 2012-11-12 22:30
To ludzie bez skrupułów.Produkty,które proponują, przepraszam wciskają to ułuda zysku, fikcja i jedno wielkie oszustwo.Sam doswiadczyłem tego w OPEN FINANCE na Korfantego w Katowicach. LIBRA II w to dziesięcioletnie gówno wdepnałem własnie tam.
Piotr Szymański / 178.36.37.* / 2013-07-14 16:03
Jak sam Pan zauważył (w kolejnym już Pana poście na tym forum) zawarł Pan umowę na produkt Libra II na okres 10 lat. Libra II to produkt strukturyzowany, przy którym Klient wpłaca co miesiąc ustaloną kwotę pieniędzy, a Open Finance gwarantuje (po zakończeniu produktu) zwrot 100% wniesionego wkładu powiększonego o ewentualne zyski z inwestycji. Ewentualne, ponieważ nie ma czegoś takiego jak pewne zyski z inwestycji. Ludzie na inwestycjach równie często zarabiają, co i tracą majątki. Pan ma natomiast pewność, że nawet jeśli nie zarobi, to na pewno nie straci.

Co zatem powoduje, że tak negatywnie wypowiada się Pan o tym produkcie?


Będę wdzięczny za odpowiedź.

Pozdrawiam, Piotr Szymański

-------------------------------------

Online Ekspert Open Finance
fopen / 83.143.103.* / 2013-10-22 20:26
Mam podobne doświadczenie.W oddziale w Katowicach doradca "zapomniał" mnie poinformować o fakcie, że zawierana polisa jest na 10 lat i o ponoszonych opłatach z tytułu likwidacji polisy AXA(bardzo "drobny" detal,bo przy wcześniejszej likwidacji tracę wszystko co wpłaciłam). Na dokumentach, które otrzymałam tej informacji nie ma. Wyraźnie powiedziałam, że nie interesują mnie produkty powyżej jednego roku i po tym okresie chciałabym mieć dostęp do tych pieniędzy(składka roczna).
W związku z tym czuję się oszukana. Gdybym taką decyzję podjęła znając wszystkie warunki umowy nie miałabym do nikogo żadnych pretensji.
Dobra rada dla wszystkich, którzy chcą skorzystać z oferty. Domagajcie się WSZYSTKICH załączników do umów i najpierw je spokojnie i dokładnie przeczytajcie.
fkkatowice / 83.13.229.* / 2012-12-12 14:22
Zgadzam sie z opiniami negatywnymi, nikonkretnie, nie rzeczowo, manipulacja dokumentami, kredytami, wszystko ukryte. Wycena mieszkania i ocena dokumentów zakłamana. Zostałam wrobiona przez Open finance katowice korfantego. Nie polecam pana AF (inicjały)
TylkoPrawda / 5.185.22.* / 2012-11-12 06:32
NACIĄGACZE, KOMBINATORZY, OSZUŚCI.
pROPONUJĘ PISAĆ SKARGI DO KNF, RZECZNIKA UBEZPIECZONYCH, NADZOWU UBEZPIECZEŃ! Bez względu na to czy uda sie kase odzyskacx czy nie - pISZCIE SKARGI! Ja tak zrobilam
MAdolar / 193.0.193.* / 2012-11-11 12:35
Zdecydowanie odradzam wchodzenie i korzystanie z Open Finance w SOSNOWCU UL. WARSZAWSKA 10 ,p. kierownik oddziału NIE JEST DORADCĄ tylko obywatelem ,która pod szyldem OPEN Finance za ich APROBATĄ OSZUKUJE ,WPROWADZA W BŁĄD, NIE RZETELNIE PRZEDSTAWIA PRODUKTY ,UKRYWA DUŻE PROWIZJE ,OPŁATY LIKWIDACYJNE I BARDZO MAŁO WIE O TYCH PRODUKTACH SPRZEDAWANYCH NIEŚWIADOMYM KLIENTOM.JEST bez wiedzy o finansach, praktycznie każdy może zostać u nich doradcą(sprzedawcą - sklepikarzem), tak odpisał mi PRAWNIK OPEN FINANCE w odpowiedzi na moją reklamacje- iż kontakt z "doradcą finansowym powinien być traktowany z OSTROŻNOŚCIĄ gdyż nie posiadają państwowej licencji i NALEŻY KIEROWAĆ SIĘ ZDROWYM ROZSĄDKIEM PRZY PODEJMOWANIU DECYZJI. Pani kierowniczka tego oddziału założyła mi 3 polisy w których nie informowała o: opłatach likwidacyjnych ,bardzo wysokich prowizjach (38% w 6 miesięcy )nie przedstawiła kompletnych tabeli opłat ,nie dostarczyła celtyfikatu przez 3,5 miesiąca co było jej OBOWIĄZKIEM ,NIE WIEDZIAŁA o prawidłowej dacie emisji obligacji ,myli konwersje środków z alokacją itd. Proponuje oferty korzystne jedyne dla niej,a nie klienta gdyż bierze za to duże prowizje .Mnie POGRĄŻYŁA NA 79000zł rocznie i NIE PONIOSŁA Z TEGO TYTUŁU ŻADNYCH KONSEKFENCJI BO TO BYŁY TYLKO MOJE PIENIĄDZE CIĘŻKO OSZCZĘDZANE.OPEN FINANCE NA REKLAMACJE NIE REAGUJE bo to przecież ją zatrudnił jako kierownika oddziału w SOSNOWCU -to WSTYD - PRZESTRZEGAM PRZED ZŁODZIEJAMI OPEN FINANCE.PRZESTRZEGAM - SĄ GORSI NIŻ AMBER GOLD. KTO MA NADZÓR NAD TYMI ZŁODZIEJAMI W POLSCE,podobne praktyki prowadzą oddziały w KATOWICACH.W moich reklamacjach nikt nie chce mi pomóc bo wszyscy mają taką WIEDZĘ O FINANSACH! PROSZĘ O POMOC !!!!!
elzbietab55 / 77.253.242.* / 2012-11-13 15:12
Koniecznie proszę o kontakt na prywatny e-mail.Zostałam w bardzo podobny sposób wmanewrowana przez panie doradczynie w wymienionym punkcie w dwie polisy (razem 18000,00).Prubuję powalczyć o odzyskanie pieniedzy zagarniętych w oszukańczy sposób.Mam zamiar zgłosić do prokuratury z art.286kk/pkt.1.Od tygodnia gromadzę wiedzę na ten temat i jak temu podołać.Te praktyki są powszechne jak zresztą Pan/Pani zauważył/a.Razem byłoby łatwiej.Może byłaby szansa na pozew zbiorowy. Proszę wybaczyć ale sam fakt,że znalazł się w Sosnowcu ktoś w podobnie niegodziwy sposób oszukany trochę mnie podniósł na duchu.Bardzo prosze o kontakt astael@wp.pl.Ipodpisuje sie pod ostrzeżeniem.Omijajcie ten oddział szerokim łukiem.Tam kradną wasze pieniadze.
Bidik / 95.49.182.* / 2012-10-31 11:55
Zdecydowanie odradzam, doradcy bez wiedzy o finansach, praktycznie każdy może zostać u nich doradcą(sprzedawcą). Proponują oferty korzystne jedyne dla nich a nie klienta. Nie informują o wielu kruczkach i ukrytych kosztach.
ajot840 / 194.247.62.* / 2012-11-09 12:34
Zdecydowanie odradzam. Dwa razy skorzystalem z doradców i dwa razy straciłem. Moim zdaniem Doradcy wciskają te oferty od których mają największe prowizje.
Piotr Szymański / 178.56.235.* / 2013-07-06 12:24
Doradcy Open Finance nie wciskają żadnych ofert. Jedynie przedstawiają Klientowi kilka możliwych rozwiązań, z których to Klient wybiera to, które najbardziej mu odpowiada. Przykro mi, że usługa naszego doradcy nie spełniła Pana oczekiwań. Jednak zarzut, że doradca coś Panu "wcisnął" jest niesprawiedliwy - oczywistym jest, że doradca będzie przekonywał do dobrej oferty, ponieważ taka jest właśnie rola doradcy. Po to też Pan do niego przyszedł - po poradę.

Byłbym wdzięczny za merytoryczne rozwinięcie kwestii, z której jest Pan niezadowolony oraz opisania oferty, na której Pan rzekomo stracił.


Pozdrawiam, Piotr Szymański
________________________

Online Ekspert Open Finance
vooyaz / 89.76.55.* / 2013-07-08 21:49
Ile trwa spotkanie z doradcą OF? Dzięki!
Piotr Szymański / 178.36.37.* / 2013-07-14 16:04
To zależy od konkretnego przypadku, ale raczej nie dłużej niż jedną godzinę.


Pozdrawiam, Piotr Szymański
________________________

Online Ekspert Open Finance
Oszukana klientka / 156.17.227.* / 2012-10-28 18:00
Doradcy Open Finance celowo wprowadzają klientów w błąd, nie informują o prawdziwych kosztach i warunkach zawierania lokat. Liczy sie dla nich tylko własny zysk. W szczególności odradzam oddział Open Finance we Wrocławiu przy Placu Grunwaldzkim gdzie Pan Grzegorz D. -starszy doradca wcisnął mi lokatę kłamiac w żywe oczy na temat warunków a jak już zorientowałam się że coś nie gra i poszłam wyjasnić sprawę do zastepcy kierownika oddziału Bartosza W. ten przyznał że Pan Grzegorz rzeczywiscie udzielił mi nieprawdziwych informacji ale sprawy juz nie da się odkręcić, bo pieniądze juz zostały przelane na inną lokatę, odsetek które mi sie należały nie mogę odzyskać. W trakcie spotkania Pan Bartosz W. zachowywał się nieuprzejmie, zobowiazał się do wysłania maila z odpowiedziami na pytania na które odpowiedzi nie znał, mail co prawda przyszedł ale zdawkowy i nie rozwiązujacy żadnej z poruszonych kwestii.
ODRADZAM!
wkurzony / 78.8.146.* / 2012-10-30 15:58
Radzę nie przedłużać u nich lokat bo może to grozić utratą części pieniędzy.
Zdecydowanie radzę trzymać się zdala od tej firmy.
Piotr Szymański / 178.56.235.* / 2013-07-06 12:26
Mogę prosić o merytoryczne uargumentowanie zarzutu o rzekomej "utracie części pieniędzy" przy przedłużeniu lokaty w Open Finance?


Pozdrawiam, Piotr Szymański
________________________

Online Ekspert Open Finance
wkurzona888 / 91.218.159.* / 2012-10-15 19:37
Zdecydowanie odradzam Open Finance,a w szczególności oddział na Narutowicza w Łodzi z jednym Panem w roli głównej. Bylismy zainteresowani kredytem hipotecznym, wyniknęły pewne problemy, na które Pan "doradca" miał rozwiązanie, jak się w konsekwencji okazało-błędne. Bład wyżej wspomnianego "doradcy"kosztował nas 2,500 zł!! Po zaistniałym fakcie ów Pan nie raczył od nas odbierać telefonów...a co dopiero mówić o reszcie (chociażby o "przepraszam")......Zdecydowanie odradzam tą firmę - brak profesjonalizmu, wiedzy i odpowiedzialności za popełnione błędy. Wstyd Panie Maćku!!!
Kazimierz W / 217.197.68.* / 2012-10-15 09:21
Open finance to "firma", która nie ma nic wspólnego z bankami, gorzej niż Amber Gold.
Ściągają klientów reklamą, kapitał zakładowy prawie zero, są spółką, która w każdej chwili może zakończyć działalność bez jakichkolwiek powodów.
Oczywiście, jeżeli weźmiesz kredyt, to w miarę spoko. Najwyżej oddasz więcej - dużo więcej bo cała masa fałszywych doradców, niekompetentne pancie w wielu biurach, utrzymanie tych biur i wypłaty dla zarządu - to klienci muszą opłacić. Open F. nie wypracowuje żadnego zysku bo nagania klientów innym bankom.
Ja sparzyłem się na niby koncie emerytalnym.
Natychmiast po pierwszej wpłacie okazało się, że to co mówił doradca w Opolu to nieprawda.
Dowiadując się, że z konta nie mogę jednak wypłacać pieniędzy, a to do niby przelewów jest NIEOPROCENTOWANE, zrezygnowałem z tego interesu.
Natychmiast okazało się, że na rozwiązanie czekasz miesiąc, że na regulaminy nie doczekałem się nigdy, na certyfikat, aby mieć dostęp do internetowego wglądu nie doczekałem się nigdy.
Zgromadziłem na rachunku 400 zł, z czego po 2 miesiącach zostało już tylko 384, a po trzech miesiącach z moich pieniędzy teoretycznie wypłacą mi zaledwie 10% - 38,40.
Cała reszta przepada w myśl pkt 10 regulaminu, którego nigdy nie otrzymałem, punku o którym doradca, ani nie wspomniał.
PRZESTRZEGAM PRZED ZŁODZIEJAMI OPEN FINANCE.
Kazimierz W. Opole tel 791 69 60 67
zKrK / 89.74.139.* / 2012-10-12 12:05
Nie polecam. Na spotkaniu Pan wybrał dla nas 3 banki po czym wyliczył że nie mamy zdolności kredytowej na 100 000zł na 30 lat przy wkładzie własnym 150 000zł. Jak poszłam osobiście do tych bank ów to poinformowano mnie że bez problemu dostanę kredyt. To jak OF wylicza tą zdolność?? Nie wiem i nie chcę wiedzieć.
Piotr Szymański / 85.128.81.* / 2013-07-31 09:15
Doradcy naszej firmy posiadają ogromną wiedzę i doświadczenie w kwestii zdolności kredytowej. Bardzo często widząc możliwości i oczekiwania Klienta wiedzą czy uzyskanie przez niego kredytu w danym banku jest realne. Pracownicy banku, niestety, mają tę tendencję, że potencjalnemu Klientowi zawsze mówią "oczywiście, że ma Pani/Pan zdolność kredytową na tej wysokości." Niestety, często później okazuje się, że to nie do końca jest prawda. Ciekawy jestem, czy tak też było w Pani/Pana sytuacji.


Pozdrawiam, Piotr Szymański
________________________

Online Ekspert Open Finance
Zadowolony z życia / 195.95.144.* / 2012-10-10 17:54
dla mnie OK,ciężko pracują i widać efekty.Szczególnie dobrze doradzają w kredytach i inwestycjach.Ludzie obudźcie się-piszą tu czasami osoby niezadowolone z siebie i własnego życia-wylewają żale, bo łatwo oskarżyć kogoś za Swoje błędy.Inwestuję z Doradcami z tej firmy od 3 lat-pomnażam swoje środki przy dobrej koniunkturze a nie tracę gdy wszyscy na około tracą...powodzenia dla życzliwych
brudnyroman / 89.76.55.* / 2013-07-08 21:47
A co Ci polecili jako inwestycje?
jjC / 89.234.211.* / 2013-01-15 09:29
He he he..."doradca" z OF aż się spocił pisząc te peany na swoją firmę :)
Piotr Szymański / 85.128.81.* / 2013-07-31 09:21
Może być Pan pewny, że jedyną osobą udzielającą się na tym forum, która jednocześnie jest zatrudniona w Open Finance jestem ja. Prawda jest bowiem taka, że nasza firma ma rzesze zadowolonych Klientów, którzy po współpracy z naszymi doradcami polecają nas swoim znajomym, rodzinie etc.

Pozdrawiam, Piotr Szymański
________________________

Online Ekspert Open Finance
mariusz896 / 83.30.202.* / 2012-09-29 12:28
Uciekać od nich jak najdalej!!! O mało nie dałem ciała. Gościu tak wszystko przestawił w kolorach , że nie zauważyłem że podpisałem umowe na ubezpieczenie, o którym nawet nie wspomniał. Nigdy więcej z nimi się nie zadam !!!
Kazimierz W / 217.197.68.* / 2012-10-15 09:30
Dokładnie w 100% to potwierdzam.
Jak chcesz wziąć kredyt - weź w banku. Naprawdę będzie taniej.
Oni nie są bankiem - są pośrednikami bez kapitału zakładowego.
Mariusz wspomniał o IKE. Za pierwszym razem uciekłem od nich bo buło tak, jak u Mariusza.
Za drugim razem po 5 miesiącach zostałem wrobiony bo przekazano mi nieprawdę, a umowa miała przyjść. Nie mogłem zrezygnować bo nie miałem umowy. Po 2 miesiącach musiałem zrezygnować widząc oszustwo.
Z włożonych na szczęście 400 zł straciłem 363 złote po długich - miesięcznych walkach.
PRZESTRZEGAM - SĄ GORSI NIŻ AMBER GOLD.
Piotr Szymański / 178.56.235.* / 2013-07-06 10:38
Najpierw pisze Pan, że nie mógł zrezygnować, bo nie miał umowy, a potem, że jednak zrezygnował po 2 miesiącach widząc oszustwo. Abstrahując od pierwszego, proszę wyjaśnić, jakie oszustwo ma Pan na myśli. Łatwo bowiem użyć mocnego słowa, nie przywołując przy tym żadnych argumentów potwierdzających jego zasadność. Porównanie naszej firmy do Amber Gold jest już nie tylko niesprawiedliwe, co zwyczajnie niesmaczne. Jak sam Pan napisał - nie jesteśmy bankiem, a jedynie firmą doradczą w branży finansowej.


Będę wdzięczny za odpowiedź.


Pozdrawiam, Piotr Szymański
________________________

Online Ekspert Open Finance
Finansistazwyboru / 195.95.144.* / 2012-11-20 17:50
Open Finance to spółka akcyjna z kapitałem zakładowym ponad pół miliona złotych. Nie ma nic wspólnego z Amber gold. Przez takie wypowiedzi wprowadza Pan innych w błąd.
FK Katowice / 83.13.229.* / 2012-12-12 14:28
Kłamców którzy piszą pozytywne opinie należy wygonić stąd. Nie ma nic pozytywnego w oszustwie ludzi. Walczę z nimi już długo. Nie polecam OF Katowice Korfantego, ani żadnego innego oddziału.
Doradca zof / 82.160.131.* / 2012-12-11 10:24
Ma bardzo duzo wsólnego z Amber Gold .Jedno jest wspólne napewno - oszukiwanie ludzi. Z tą tylko różnicą ,że Amber Gold już tego nie robi a OPEN FINANCE nadal. Jeszcze pan z nimi nie wtopił to życzę powodzenia.Mogę to panu udowodnić.
Piotr Szymański / 85.128.81.* / 2013-07-31 09:23
Bardzo chętnie przeczytam Pana uwagi dotyczące działania naszych doradców. Liczę na merytoryczną dyskusję.


Pozdrawiam, Piotr Szymański
________________________

Online Ekspert Open Finance
Tomasz826 / 83.22.16.* / 2012-09-29 08:38
U mnie było wszystko w porządku, Bylem zdecydowany na BGZ- gwarancja najniższej marży , natomiast doradca open powiedzial mi o ukrytych kosztach(jakies ubezpieczenie), o którym nie powiedziala mi Pani w banku, a które powodowało ze kredyt byl nieoplacalny. wybralismy 3 banki- z wszystkich nich mialem na bieżąco wiadomosci na maila ze stopkami osob z banków. Banki sprawdzilem i byly najtansze wtedy. Otrzymalem 3 decyzje pozytywne i wybrałem ostatecznie Pekao Sa. Polecam odział w Zabrzu.
darek480 / 212.244.63.* / 2012-09-28 17:36
Zdecydowanie odradzam oddział w warszawie ul Sengera 1 skrzyzowanie ulicy Rosoła z Belgradzka w moim przypadku zamiast pracownik zabiegac o klienta, to klient musi biegac za pracownikiem. Telefony zostaja nie odebrane a przedstawiciela nie ma... Takze omijac szerokim łukiem OPEN FINANCE!!! Prostaki! poprostu dupa nie bank dzwonie na infolinie i tam mnie odsyłaja do innych osob i tak co chwile nie warto zawracac dupy, po czym tel nie odbieraja...!
Piotr Szymański / 178.56.235.* / 2013-07-06 10:47
Tak, jak napisał 'anonim' przy ul. Sengera 1 nie ma oddziału Open Finance. Poniżej zamieszczam link do interaktywnej mapy naszych placówek.

http://www.open.pl/mapa/index.php

Pozdrawiam, Piotr Szymański
________________________

Online Ekspert Open Finance
annonim / 83.28.191.* / 2012-10-03 22:24
na sengera nie ma oddziału OF
szczery / 193.142.112.* / 2012-09-21 14:14
Zdecydowanie odradzam jedną osobę- p.Krzysztofa D. z oddziału z Poznania..zupełny brak profesjonalizmu-w tym przypadku to zamiast pracownik zabiegać o klienta, klient musi zabiegać o tego pracownika.Brak klasy-cwaniak, któremu się wydaje że wszystko wie a ty masz go słuchać. Oferty przygotowuje pod siebie-dla większego zysku-twoje pieniądze się nie liczą. Najchętniej chciałby żebyś podpisał umowę i wypełnił formularze bez żadnego sprawdzania i pytania-ma ciebie po prostu głęboko gdzieś! A prawdziwy prostak wychodzi z niego w momencie gdy klient rezygnuje z jego usług!Bo d... mu zawracasz!...nie wiem jak inni pracownicy-wystarczył mi ten jeden ...nie żyjemy w PRL
Piotr Szymański / 178.42.255.* / 2013-07-31 09:24
Doradcy naszej firmy otrzymują identyczne wynagrodzenie niezależnie od banku, który polecają Klientowi.

Pozdrawiam, Piotr Szymański
________________________

Online Ekspert Open Finance
ANIA102 / 94.251.232.* / 2012-09-18 21:02
Stanowczo odraczam!!!!!!!!!dlugi czaa załatwiania sprawy a koniec końców i tak ponoc"najlepszym" dla nas kredyt znalazl sie w getinie:)NIE SKORZYSTALSMY NA SZCZESCIE Z OFERTY. NIE POLECAM SZCZERZE NIKOMU OPENA!!!
Piotr Szymański / 178.42.255.* / 2013-07-31 09:32
Open Finance jest niezależnym pośrednikiem, a powiązanie z Getin Bankiem (obydwie firmy są jednej grupie kapitałowej) często jest plusem dla Klienta, gdyż umożliwia doradcy zaproponowanie Klientowi lepszych warunków kredytu od ofert innych banków. Z punktu widzenia całej grupy kapitałowej takie rozwiązanie - Klient otrzymujący kredyt w banku grupy przez doradcę pracującego w grupie - jest z oczywistych względów najkorzystniejsze dla grupy. Nie widzę jednak w tym rozwiązaniu niczego złego, pod warunkiem, że faktycznie oferta Getin Banku jest najkorzystniejsza również dla Klienta. Summa summarum przychodząc do naszego doradcy, oczekiwała Pani otrzymania kredytu na jak najlepszych warunkach. Jeśli te najlepsze może zaproponować Pani Getin, to doradca ma wręcz obowiązek przedstawić Pani ofertę tego banku.

Pozdrawiam, Piotr Szymański
________________________

Online Ekspert Open Finance

Najnowsze wpisy

Kredyty hipoteczne - najlepsza oferta: