Forum Polityka, aktualnościKraj

Opłatą audiowizualna zastąpi abonament?

Opłatą audiowizualna zastąpi abonament?

Money.pl / 2013-01-23 08:18
Komentarze do wiadomości: Opłatą audiowizualna zastąpi abonament?.
Wyświetlaj:
mmx / 2013-01-23 13:00 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
jest jeden skuteczny i sprawiedliwy sposób i to należy wprowadzić natychmiast:

ZAKODOWAĆ !!!! ZAKODOWAĆ !!! ZAKODOWAĆ !!!!


W dobie dvb-t to akurat bardzo bardzo PROSTE !!!!!!

zobaczymy ilu chciałoby oglądać telewizję rządową
michal120 / 2013-01-23 12:25
niby wszystko ok, ale skoro nie oglądam tv a więc nie oglądam TVP1- ??? to dlaczego mam płacić na nich kasę ???
656767876878 / 80.68.235.* / 2013-01-23 12:10
Ogladam = płacę!

NIE oglądam = NIE płacę!

Proste?

Prawda jest taka, że internet będzie wypierał tradycyjną TV, więc kolesie w świetle prawa chcą sobie zapewnić haracz!!! i ciepłe żłoby.
RYŚ 39 / 83.22.94.* / 2013-01-23 12:10
jestem "za" wreszcie poczta p. przestanie dręczyć moich dziadków,którzy sumiennie całe życie płacili abonament "haracz" a co z dotyczczasowymi abonamentami do zapłaty,niech wreszcie będzie abolicja.
rembert2 / 2013-01-23 12:00 / Tysiącznik na forum
Lepiej juz kopiowac cos dobrego za Niemcami niz utrzymywac ten stan nieudolnosci panstwa- placacych abonament uwaza sie za frajerow,pora to zmienic no ale zwiazki partnerskie wazniejsze bo sondaze spadaja
dfhdfhhffdhfd / 79.187.160.* / 2013-01-23 11:14
ZUS w płacy brutto - 30%
Podatek VAT - 23 %
Podatek dochodowy - 18 %
Akcyza na paliwo - nie wiem ale z 40% ceny detalicznej
Akcyza na fajki - to samo
Akcyza na alkohol - to samo
Podatki o nieruchomości
Opłaty skarbowe i inne duperele

Założe się że państwo zabiera 85 % realnych dohodów obywateli.

A w zamian daje:
bezpłatną służbę zdrowia - ;-))))
autostrady bezpłatne - ;-)))))
sparwny i tani aparat urzędniczy - ;-))))
godziwe emerytury - ;-))))))
sprawny i tani wymiar sprawiedliwości - ;-))))
sprawną armię - ;-)))))))
prosty system prawa - ;-))))
bezpieczeństwo obywateli - ;-))))
poczycie bezpieczeństwa i stabilizacji obywateli - ;-))))))))
walkę z ewentualną ( ;-) ) korupcją - ;-)))))

Buuuh haah ahahaha ahahhahahaa
fgjhfgjfjfg / 79.187.160.* / 2013-01-23 11:03
Naród jak barany na łące.....
Do momentu gdy mają co jeść nie straszne im że są strzyżone....

Rząd jak pasterz goli, goli, goli - tylko że nasz rząd oderwał się od rzeczywistości.

Goli już skórę..... Brany beczą ale widocznie jeść jeszcze mają co.

Pozdrawiam wszystkie barany ( z sobą samym włącznie )
krakowianka13 / 87.205.5.* / 2013-01-23 10:44
Jak nie kijem to go palka....Placic za idiotyzmy i dobijajace reklamy? N I E !!!! Malo im na "nagrody"?
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
dioux / 194.33.72.* / 2013-01-23 10:04
Gdzie wsiąka kasa, że po wprowadzeniu wyższego Vat, akcyz, podatku belki, przesunięciu kasy z NFI, likwidacji wojska, sprzedaży setek zakładów, zamknięciu wielu szkół i szpitali, rozbudowie systemu karania kierowców - WCIĄŻ MACIE MAŁO!!!
jajec / 46.45.107.* / 2013-01-23 20:30
Dorzuć do tego miliardowe pożyczki,które poszły nie wiadomo na co!
(część na likwidację zakładów pracy)
Chcę być wolnym Człowiekiem / 212.160.172.* / 2013-01-23 10:13
...w administracji wciąż przyrasta pasożytów, dlatego mimo podwyżek różnych haraczy dla państwa ciągle brakuje pieniędzy
Lex 007 / 79.188.39.* / 2013-01-23 10:04
za podżeganie obywateli do łamania prawa, czyli nie płacenia abonamentu RTV.
Chcę być wolnym Człowiekiem / 212.160.172.* / 2013-01-23 10:02

Bogdan Zdrojewski oświadczył, że jest przeciwny prowadzeniu prac nad ustawą medialną w sytuacji, gdy nie przeprowadzono konsultacji ze wszystkimi zainteresowanymi.


...no właśnie, bo głównymi zainteresowanymi są oczywiście Obywatele, których około 80 % nie płaci abonamentu i nie zamierza go płacić.

To jest bandyckie prawo, trzeba je natychmiast zmienić. Może potrzebne są inicjatywy Obywatelskie takie jak w przypadku likwidacji straży miejskiej.
Może trzeba zacząć zbierać podpisy pod wnioskiem o likwidacji przymusu opłaty abonamentu ...

Przymusowy abonament to:
1. okradanie Obywateli
2. dofinansowanie wybranych stacji z beznadziejnymi programami
3. zabijanie konkurencyjności w mediach
4. realizacja pseudo misji, której głownym zadaniem jest ogłupianie i dezinformowanie Obywateli

Nie ma nic pozytywnego w opłacie abonamentu. Jeśli jakaś stacja chce nadawać, to powinna działać na zasadach rynkowych i sama się finasować. Skoro nie może się sama sfinansować, to znaczy, że nie umie działać rynkowo, albo nie ma zapotrzebowania na jej działanie - proste i prawdziwe.

Ja jak wierzę w jakąś misję, to płacę na nią dobrowolnie bo chcę aby była realizowana.
Skoro nie płacę, to znaczy że nie chcę realizacji danej misji - proste i prawdziwe.

Zmuszanie Obywateli do opłaty abonamentu uważam za bezprawne działania, a wręcz bandyckie działania, precz z abonamentem i kryjącym się za nim bandą nieudaczników pasożytujących na Społeczeństwie
jajec / 46.45.107.* / 2013-01-23 20:35
Ciekawe w co wierzą ci co płacą abonament Polsatowi,bo tam jeszcze gorsze badziewie niż w TVP,a jednak kasy mają jak lodu!
dioux / 194.33.72.* / 2013-01-23 10:23
te twórcze konsultacje prowadzić będzie zapewne Zdroju ze Schetem
takse / 31.6.162.* / 2013-01-23 10:00
1. mnie cały czas nurtuje pytanie a co z ludzmi ktorzy maja kablowke czy cyfrowa satelite i za to juz placa abonament? to co mam podwojnie placic? no bo nie moge poprosic nadawcy takiej tv zeby mi wylaczyl TVP...
2. a co jesli mam odbiornik TV w domu, ale wykorzystuje go tylko do podlaczania komputera/laptopa (jako monitor)...to za takie wykorzystanie mam placic ten haracz?
3. wyjscie to mam w tym wypadku tylko jedno jesli chcieliby na sile egzekwowac uiszczanie oplat, korzystac tylko z laptopa/kompa i neta - tu mozna wszelkie kanaly ogladac bez problemu...

ludzie dobrze piszecie o tej ich "misji" - oni ja chyba maja do nabijania kies tych pseudo gwiazdek. nie wspomne o tych ich serialikach. a dokumenty faktycznie sa czasem dobre ale od 23 w zwyz...niech se zreszta robia co chca ja im swoich ciezko zarobionych pieniedzy nie bede oddawal! niech ich gwiazdeczki caly miesiac zapierniczaja za 1600zl to zobacza jak jest przyjemnie ogladac kazdy grosz i zastanawiac sie czy do 10 starczy!
fgnfgnfg / 79.187.160.* / 2013-01-23 11:06
Płacę za kablówkę, cyfrówkę, srufkę.....

Ale i tak muszę płacić abonament bo by kolesie z woronicza nie mieli co jeść.

Jak prosto by było żeby abonament płacili operatorzy kablówki lub cyffrówki od każdego użytkownika.....

Ale tak się nie da bo kolesie POLSAT i TVN nie moga płacić lepiej drugi raz obciążyć podatnika.
Ratujmy godność kobiet, bo one milczą / 87.205.37.* / 2013-01-23 09:51
Panie Zdrojewski,jeśli do widzącego inaczej przyjdą goście, to legalnie,czy nie tivi będą oglądać? Poza tym,czy o poniższą Misję chodziło? Bo tylko dzięki telewizji dowiedziałem się,że kobiety mają cellulitis, brzydkie zapachy zewsząd, żylaki, wzdęcia, permanentny okres i różne zakażenia w miejscach, które wydawały mi się uprzednio fascynujące, a na koniec żywota, gdy mąż nie wytrzymawszy tego wszystkiego zasypia na ament, żyją z przewróconej hipoteki... I to wszystko za parę złotych abonamentu. Wszelkie złudzenia o Izoldzie, Julii, Afrodycie, boskiej Jutrzence poszły się walić. Ligo Kobiet, czemu nie walczysz z tak okrutnym i podstępnym kreowaniem wizerunku swego !!!!
koniuuuuuuuu / 89.231.97.* / 2013-01-23 09:38
rozwiązanie jest proste. do telewizora dekoder telewizji naziemnej z kartą chipową. opłata pobierana jak do tej pory - na poczcie polskiej montują sprzęt do "ładowania" kart chipowych i sprawa załatwiona. Przychodzisz, płacisz 200zł na rok jak chcesz oglądać ten chłam w TVP i sprawa załatwiona. Nie chcesz, nie oglądasz...nie płacisz.
Coins / 109.173.152.* / 2013-01-23 09:57
Dokladnie tylko oni chcą dostać kase jak za komuny, zapomniałem komuna jest nadal..... Czy sie stoi, czy sie lezy kasa tvp sie nalezy..... Bandyckie panstwo nie mam tv, radia bo nic tam nie ma i jeszcze bede musial placic za cos z czego nie korzystam.... Na razie jednak gada i mąci bo posadka mu sie pali pod nogami...
dsffddfgg / 89.231.97.* / 2013-01-23 09:36
do ch**a tyle innych "spraw" finansujecie z budżetu państwa czyli naszych podatków (m.in. fundusz kościelny i inne psu potrzebne świadczenia) a tego chorego abonamentu domagacie się, jakby to był jakiś majątek. dajcie spokój już z tym gó**em, bo się rzygać chce. Abonament za radio i telewizor... a za dwa lata jak się kasa skończy to abonament za pralkę, zmywarkę, suszarkę, mikrofalówkę, lodówkę, klimatyzacje... zobaczcie ile sprzętu AGD jest jeszcze do ewentualnego opodatkowania.
Ludzie nie płacą abo RTV bo jak im wytłumaczyć, że mają płacić za posiadanie odbiornika w postaci TV? czy to jakiś luksus jest? a jak gościu sobie w najnowszym BMW montuje TV to co? gdzie abonament? taksówkarze to samo.

Najnowsze wpisy