Forum Forum inwestycyjneFundusze

Opóżnienia w zakupie jednostek UniMaxAkcji

Opóżnienia w zakupie jednostek UniMaxAkcji

vam / 2007-09-25 22:22
Witam
Zakupiłem jednostki powyższego funduszu poprez mBank 20 września, poczym fundusz pojawił sie w moim portfelu dopiero 25 września z datą wyceny jednostek 24 września. Czy jest to normalna sytuacja ? Z tego co czytałem na stronie mBanku to jednostki powinny być wycenione z datą 21 wreśnia.
Wyświetlaj:
przewodnick / 2007-09-25 22:45 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Pana jednostki zostały wycenione zapewne na dzień 21 lub 22 września. "Data wyceny" jest ostatnią znaną wartością jednostek. Gdy jutro spojrzy Pan na ten fundusz, zapewne zobaczy pan wycenę z 25 itd...........
vam / 2007-09-26 18:25
Oczywiście jeśli kliknę na fndusz w widoku wszystkich funduszy to otrzymam datę wyceny z obecnego dnia. Ja przeglądam historię i w pozycji UniMaxAkcji mam data nabycia 20 września i data wyceny 24 września (inne fndusze mają datę wyceny w dniu zakupu lub dzień póżniej). Spojrzałem przed chwilą w narzędzia inwestycyjne mBanku (Tabela realizacji zleceń) i okazało się że jeśli ktoś kupował jednostki tego funduszu 20 września po 13 to wycena następowała dopiero 24 wrzesnia (podczas kupowania nie spojrzałem tam bo myślałem że wszystkie fundusze są zakupowane po cenie z następnego dania). Tak więc wszystko wyjasniło się. Dzięki przewodnick za odpowiedz :)
przewodnick / 2007-09-26 18:40 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Echhhhhh. Podszedłem do Pana jak do amatora :-). Powodzenia w inwestycjach. Pozdrawiam.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy