Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Optimus wypowiedział umowy spółce Zatra

Optimus wypowiedział umowy spółce Zatra

Money.pl / 2007-11-23 21:31
Komentarze do wiadomości: Optimus wypowiedział umowy spółce Zatra.
teleinfo24 / 212.76.37.* / 2007-11-23 21:31
Wobec rozwiązania (20.11.2007) przez Optimus umowy ze Zatrą - fabryką wytwarzającą dla producenta części do komputerów - zarząd skierniewickiej spółki stwierdza, że wypowiedzenie oparte zostało na fałszywych przesłankach. Nie było „rażących naruszeń zobowiązań wynikających z umowy o współpracy", jak podaje giełdowa spółka, a pismo z 17 października 2007, na które powołuje się Optimus nie zawierało żadnych konkretów, a jedynie nie poparte dowodami oskarżenia. – Naszym zdaniem miało być pretekstem do wypowiedzenia umowy – informuje Tomasz Pańczyk dyrektor do spraw rozwoju i relacji inwestorskich Zatra.
Obecnie zarząd Zatry analizuje zaistniałą sytuację i w najbliższych dniach podejmie stosowne kroki.
Jak mówi dalej Pańczyk - ze strony Optimus nie było żadnej woli rozwiązania spornych kwestii, a próby nawiązania dialogu inicjowane przez zarząd Zatry spotykały się z niechęcią.
Fabryka złożyła już wniosek o ogłoszenie upadłości Optimusa, podstawą jest nieregulowanie zobowiązań od maja 2007. Optimus jest winien Zatrze niemal 1 mln zł za zaległe faktury.
Prezes Optimusa Zbigniew Jasiołek odmawia komentarza, tłumacząc się klauzulą poufności powyższej umowy.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy