Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Organizacje żydowskie chcą zwrotu 100 proc. majątku

Organizacje żydowskie chcą zwrotu 100 proc. majątku

Wyświetlaj:
okradziony_polak / 77.56.125.* / 2011-04-02 07:24
Nie jestem zydem i zwolennikiem zydostwa, Jestem Polakiem od stuleci ale komuna w 1948 roku zabrala mi pensjonat w Jastarni. Poniewaz jest bardzo atrakcyjny nie chca oddac . Juz od 18 lat walcze o jego oddanie. Skorumpowane sady zrujnowaly mnie finansowo. Prawnicy rozkladaja rece i rezygnuja , bo jak twierdza z mafia rzadowa sie nie wygra. Po tym doswiadczeniu inaczej patrze na sprawy zydow
Cadyk. / 79.139.1.* / 2010-05-15 15:45
Utwórzmy Światowy Kongres Polaków i ządajmy zwrotu majątku utraconego przez wszystkich Polaków na rzecz Niemców, Szwedów,Ruskich,Czechów,Turków,Tatarów i zydowskich lichwiarzy którzy niejednego Polaka oskubali.Skoro zydom wolno to czemu nie Polakom
okradziony_polak / 77.56.125.* / 2011-04-02 07:41
Mafia rzadzaca, nie tylko zydow okradla ale takze Polakow. Jestem Polakiem od pokolen i tez ukradli mi nieruchomosc i od 18 lat nie moge jej odzyskac
też żyd / 95.160.139.* / 2010-04-16 23:19
Dziś chcą żydzi zwrotu majątku jutro będą chcieli palestyńczycy po jutrze indianie do czego to doprowadzi
kosss / 83.22.254.* / 2008-03-13 11:45
jasne, w ogóle 200%, 300% wiecej, wiecej niech im dają, niech więcej żadają, wszystjkiego wiecej.. złodzieje~!
josef / 149.156.124.* / 2007-09-29 07:08
ot co
jim1 / 194.116.193.* / 2007-03-02 21:28
cudze mienie niewatpliwie należy oddać, jednak pozostaje pytanie komu i jakiej wartości w przypadku spadku obciążone jakim podatkiem, bez przedstawienia próby odpowiedzi na te zagadnienia mówienie o zwrocie mienia jest zwykłym "biciem piany" nakierowanym na uzyskanie innych (jakich?) medialnych celów, dla unaocznienia skali komplikacji wartośc majątku musi być określona na jakiś dzień i następnie zrewaloryzowana w zwiazku z poczynionymi nakładami - sadzę, że jest to kwadratura koła o ile zgodzimy się iż takie przejęcie majatku w wyniku zmian historycznych (wojna , przesiedlenia itd.) nie jest tym samym co przysłowiowe bezprawne użytkowanie przez umownego Kowalskiego majatku równie umownego pana Malinowskiego
Przemek M. / 81.219.25.* / 2007-03-02 17:58
Zaras zaras komu oddac mienie i przez kogo utracone? Może ludziom ktuży zgineli w wojnie a może piątej wodzie po kisielu która ponich została.

Nie jestem antysemitą i uważam że mentalnośc żydowska przydała by się w polsce, bo mają głowe do interesu.
Ale dlaczego mieli byśmy za to płacic?!
Nam też wiele zabrała wojna, kto nam to zwróci?!
antyPiSuar1 / 198.155.189.* / 2007-03-02 09:47
Większość nieruchomości warszawskich (tu i żydowskich) znajduje się w jednym miejscu... górka Szczęśliwicka, którą usypano właśnie z gruzów Warszawy. Jeśli chcą zabrać górkę do Izraela, nie róbmy z tego problemu, niech sobie wezmą. Doliczy się im jeszcze cło bo jak by nie patrzeć będą wywozić prawda? Ja jestem stanowczo za zwrotem tych nieruchomości Żydom.
Jan Aleks / 62.121.99.* / 2009-05-31 17:13
Jak zwracać to wszystkim, ale wiadomo nie ma na to kasy , znam polską rodzinę która posiada notarialny akt własności i od wojny nie może odzyskać swojej własności.
Teraz z innej beczki mojemu ojcu który wyremontował mieszkanie w Warszawie w budynku który został trafiony przez niemiecką bombę, odebrał mieszkanie żydowski SB-ek grożąc roztrzelaniem. Brak słów !!!
NoDucks / 213.158.197.* / 2007-03-02 09:21
Organizacje żydowskie domagają się odszkodowań od państwa polskiego? Organizacja ma to do siebie, że dziś istnieje, a jutro może nie istnieć. A inna organizacja będzie twerdzić, że to ona jest prawowitym spadkobiercą roszczeń. Państwo polskie może rozmawiać z równym sobie (czyli państwem izraelskim), a nie z jakimś samozwańczym reprezentatem rzekomo poszkodowanych.

Nie byłem antysemitą, nawet pojechałem na wycieczkę do Jerozolimy i mam stamtąd miłe wspomnienia, ale takie akcje popychają mnie w objęcia antysemityzmu. 100% zwrotów!!! W żydowskich d...ach im się chyba poprzewracało...
M P / 195.90.107.* / 2007-03-02 09:50
Moze dlatego ze panstwo Izrael tez nie ma prawa byc strona poniewaz kiedy to zajecie mienia nastapilo panstwo Izrael nie istnialo. Dodatkowo panstwo Izrael moze wystepowac jedynie w imieniu swoich obywateli a osoby poszkodowane byly obywatelami Polski.
wnikliwy / 83.143.40.* / 2007-03-04 11:18
fajnie - to na jakiej podstawie rząd niemiecki wypłacił 100 mld DM odszkodowania właśnie państwu Izrael?
M P / 195.90.107.* / 2007-03-04 12:12
Zapytaj sam siebie.
Musial zaplacic czy chcial zaplaci?
NoDucks / 213.158.197.* / 2007-03-02 11:40
Nie my wywołaliśmy tę wojnę z jej późniejszymi konsekwencjami. Od kiedy to ofiara napaści domaga się zadośćuczynienia od drugiej ofiary tej napaści, a nie od napastnika?
M P / 195.90.107.* / 2007-03-02 22:45
Nie wydaje mi sie ze panstwo Izrael jest ofiara IIWS. Powiedzial bym ze jest jej dzieckiem. Tym bardziej organizacji zydowskich nie mozna uznac za ofiary.
maan / 87.105.2.* / 2007-09-12 22:58
A najbardziej zastanawiające jest to, że ofiary, "w imieniu których" działają owe organizacje żydowskie, najczęściej nie dostają całości wywalczonych "dla nich" odszkodowań. W USA znane są procesy żydów urodzonych przed wojną w Polsce przeciwko organizacjom żydowskim, które chętnie procesują się z krajami (np. Polską) i straszą, ale uzyskanych pieniędzy wcale nie oddają poszkodowanym żydom.
polka / 62.233.153.* / 2007-03-02 09:16
W czasie II wojny światowej komando żydowskie wespół z niemcami spalili dom mojego dziadka w Kamesznicy (koło Żywca). Kto wypłaci za to odszkodowanie? Żydzi?
polski podatnik / 81.210.19.* / 2007-03-02 09:09
Zwrot mienia? Tak, ale wg stanu w roku np. 1947. O rekompensatę niech zwrócą się do Niemiec i Rosji. Do Niemiec - za zniszczenia wojenne, do Rosji - za grabież powojenną.
szposzczegawczy / 83.18.4.* / 2007-03-02 08:27
Osobiście jestem bardzo nieufny wobec takich oświadczeń, gdyż za tzw. "organizacjami żydowskimi" zazwyczaj stoją ludzie wykorzystujący je jako fasadę do swoich paskudnych interesów.
Mam na myśli przede wszystkim członków rodziny Rothshield którzy od 1880 r. agitowali za utworzeniem państwa Izrael, którym od powstania rządzą marionetki Rothshieldów, są też podobno właścicielami 80% gruntów w Izraelu. Nawiasem mówiąc czytałem, że to oni właśnie są odpowiedzialni za holokaust , który miał po prostu zmobilizować Żydów do osiedlenia na tych terenach.
W pełni rozumiem ludzi którzy poniżej się oburzają, jednakże obawiam się, że jest to oburzenie sterowane. Nie chcę być złym prorokiem, ale obawiam się, że do takich odszkodowań może dojść, jakkolwiek bardzo wątpię w autentyczność większości spadkobierców - autentyczni będą pewnie ci dookoła któych będą kręciły się media; później pojawią się impostorzy.
Szeptycki / 83.21.237.* / 2007-03-01 22:48
Jeśli jakiś żyd mieszkał przez cały czas w Polsce, to uważam, że udokumentowując bezpośrednią własność zlokalizowaną na terenie Polski, może się o nią ubiegać, ale wara żydom, którzy zwiali z tego kraju, a co gorsze cały czas mu szkodzą, to jakim prawem mogą się upominać o coś co nie jest ich. Nie jest chyba żadną tajemnicą, że to właśnie żydokomuna wsadziła nas w łapy moskali i że to najbardziej żydzi, po 1945 roku, socjalizm w Polsce utrwalali. Zapominacie kim był Cyrankiewicz, który chciał obcinać każdą rekę, która sięgnie po władzę ludową, zapominacie kim był Swiatło i Wolańska, którą dopiero teraz chce się pozbawić emerytury. A teraz zobaczcie co się dzieje? jak współcześni żydzi szkalują nasz kraj. Nie, bezczelność żydowska nie to nie tylko przysłowie, to fakt. Bronić kraju nie mogą bo parch nie weźmie karabinu do ręki, ale nożem chętnie po gardle przeciągnie, ale po koszernemu - tylko jeden raz. Przypomnijcie sobie Lwów i wkroczenie 1939 roku moskali do Lwowa i jak żydzi się wówczas zachowywali? co nie pamiętacie? Uważam, że pan Izaak Holtzman vel Kwaśniewski, w kilku sprawach przesadził tak jak z Jedwabnym tak i z akcją Wisła i uznaniem band UPA za organizację walczącą o niepodległość Ukrainy. O niepodległość to oni mogli walczyś na swoim terenie, a nie na obcym. Tu w Polsce powinni zawsze być traktowani jako banda i wspólczesnym Ukraincom którzy przyzanją się do należenia do UPA i oczekują chwały, przynajmniej powinniśmy patrzeć na ręce, czy nie ma w nich siekiery albo noża.
acomitam / 83.25.194.* / 2007-03-02 06:58
Zgadzam się w pełni. Zapomina się też, że w 1939 roku żydowskie organizacje w Polsce odwróciły się od naszego kraju stwierdzając, że co prawda atak Niemiec hitlerowskich na Polskę to przykrość, ale w żadnym razie nie jest to sprawa żdyowska. Dopiero kiedy Hitler dobrał się do ich zdradliwych tyłków zaczęli lamentować i domagać się pomocy od Polaków, nawet gdy groziło to śmiercią.
bronek / 83.26.228.* / 2007-03-01 21:54
Można zwracać ale tylko prawowitym właścicielom ale tylko i wyłącznie lub ich spadkobiercom ale nie skorumpowanym organizacją które tylko grabią za to, że ich bracia zginęli. To jest z ich strony perfidne.
???????????????????? / 80.55.218.* / 2007-03-01 18:19
jeszcze bedziemy musieli wziasc kredyty i doplacic im bo w kraju nic niema, oni wiedzieli w latach 80-tych jak sie przygotowac
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy