Forum Forum finansoweInne

Oszczędności z lokat

Oszczędności z lokat

Włodzimierz00 / 2012-03-14 12:10
I tak zamiast lokaty przynosić zyski, jak na razie od ponad pół roku przynoszą same straty , powodem jest uwzględnienie podatku Belki , oraz wszechotaczająca nas inflacja!! Czyli tak naprawdę w tym kraju oszczędzać się nie da!! Co o tym sądzicie?
Wyświetlaj:
ascotra / 188.33.212.* / 2012-03-30 22:09
no ale od kwietnia nam sie urwie wszystkko co wczesniej nie obejmowal podetk belki. Tak na prawde albo banki podniosą oprocentowania albo lipa. Ja sie powaznie zastanawiam czy nie przeniesc kapitalu do czegos w postaci Skoku, np. Skok wołomin pól roczna lokate ma na 8% bodajrze. nawet jak jak zabiora podatek to kwota netto jest i tak ok. ale zobaczymy od kwietnia jak sie rynek rozwinie.
daarekn / 2012-03-31 00:59
Uważam, że najbliższe miesiące nie przyniosą znaczących zmian. Oprocentowanie może pójdzie w górę w przedziale 0,2 - 1,0% na więcej bym nie liczył. Na Waszym miejscu zastanowiłbym się nad innym sposobem oszczędzania. Co myślcie o rynku forex?
Dziony / 31.63.213.* / 2012-03-14 14:07
No jeszcze bodajże do końca marca istnieje produkt, który pozwala ominąć podatek Belki. Ja tak oszczędzałem przez cały ubiegły rok, niezły produkt i naprawdę możnabyło "coś z niego wyciągnąć".
Trochę to denerwujące, że na każdym kroku musisz płacić podatki- zarobiłeś pieniądze, chcesz ulokować na lokacie, a tutaj zowu podatek- niedługo wymyśla podatek od samego podatku :/
Najśmieszniejsze są lokaty, które "dają ci" możliwość wygrania np. samochodu, wycieczki, albo dzielą ci ulokowane pieniądze na pół i jedna część np. na 2 miesiące na 7% a reszta na 1rok na dużo mniejszy. Te gwiazdki pojedyncze, podwójne, potrójne- jak widzę taki produkt od razu go omijam, albo konieczność zakładania konta i musowo musi na nie co miesąc wpłynąć np. 2k.

Dla mnie dobra lokata, to taka która ma proste, czytelne warunki, bez gwiazdek, loterii i dzielenia moich pieniędzy na jakieś części- no i oczywiście najlepiej wysokie oprocentowanie z możliwością wypłaty bez utraty odsetek (tutaj róznie to bywa i często idę na ustępstwa)

Największe oprocentowania dają banki wschodzące szukające klientów np. z grupy Czarneckiego- przynajmniej dopóki były lokaty z dzienną kapitalizacją- trzeba jednak zwrócić uwagę czy jest gwarancja BFG w razie "czego". Banki duże z wyrobioną renomą, dają niestety słabe zyski.

W marcu nie mam jeszcze nc upatrzonego- ale napewno bedę rozglądał się za zwykłymi (te bez podatku się kończą :/), na krótki okres 3-4M na jak największy procent.

Jeżeli macie jakieś lokaty upatrzone podzielcie się proszę swoimi uwagami.
Ja zastanawiam się nad NeoBank -7,2% lokata niby przez internet, ale trochę jest roboty z wysyłaniem dokumentów i to może zniechęcić, ale jak patrzę na "rewelacyjne" propozycje na 4-5% i od tego jeszcze 19% podatku, to wolę trzymać kasę w skarpecie niż dawać innym zarabiać a sam mieć z tego figę.

Najnowsze wpisy

Kredyty gotówkowe - najlepsza oferta: