Forum Forum inwestycyjneForex

Oszukał mnie broker? a was? lista platform

Oszukał mnie broker? a was? lista platform

dariuszkrochaml / 64.176.65.* / 2023-03-16 11:29
Rok temu padłem ofiarom przestępstwa "na brokera" - bo tak to chyba obecnie się nazywa. Pod takim też hasłem obecnie gazety piszą o platformach inwestycyjnych i kradzieżach, które za ich pośrednictwem są dokonywane. Historia była jak każda inna. Wpłacany depozyt, rosnący zysk, dokonanie opłat, brak możliwości wypłacenia środków z konta handlowego, z konta .tech . Wiele osób dodatkowo padło ofiarom przestępstwa wyłudzenia danych tożsamości, kradzieży tożsamości, kradzieży pieniędzy z firm pożyczkowych na skradzioną tożsamość. Może nie żyję tym tematem, jednak w wolnej chwili przygotowałem spis brokerów, platform inwestycyjnych, które na przestrzeni lat najbardziej dały się w kość osobom mieszkającym w Polsce, oto ona:
Wyświetlaj:
MarekBogusz1966 / 80.52.152.* / 2023-07-19 09:51
[Wpis został zgłoszony do usunięcia przez użytkowników - vowewep439, vibowi1646, solake6822, hovohev417, tajok43548, jovesi6210, mfiupmeab085, niebadzkretynemniewierzoszustom, ten_post_to_oszustwo, ten_numer_to_scam_z_ukrainy, MartaPilewska, post_oczekujacy_na_usuniecie_zgloszono_oszustwo. Aby go wyświetlić kliknij tutaj.]
toczektomek / 185.51.134.* / 2023-06-27 10:53
vineacapital.com , vinecapital.com.au , capitalgroup.com, adm.capgroup.tech, user.capgroup.tech , trade2.capgroup.tech , platform.capgroup.tech , bbprofit.co , cfd.bbprofit.co
- to nowe platformy, ale wszystkie z jednej grupy, uruchomione w podobnym czasie z tymi samymi ludźmi i oszustami! nie dajcie się wrobić w to co oni wyprawiają, nie dajcie się naciągnąć i nie inwestujcie u nich, a to że nie ma złych opinii o nich, to tylko dla tego że opłacają sobie firmy które kasują te reklamy, albo piszą nowe pozytywy tylko po to by ukryć te negatywne !! ci z bbprofit są najgorsi - jak usłyszą na cokolwiek waszą odpowiedź - nie - to od razu jest chamstwo, wyzwiska i grożenie !!
Nl / 31.61.250.* / 2023-10-04 16:15
[Wpis został zgłoszony do usunięcia przez użytkowników - niebadzkretynemniewierzoszustom, _administrator, ten_post_to_oszustwo, ten_numer_to_scam_z_ukrainy, post_oczekujacy_na_usuniecie_zgloszono_oszustwo. Aby go wyświetlić kliknij tutaj.]
_administrator / 2023-09-28 15:19
informacja zaciągnięta z innego forum:
"update informacji o grupie cap.group cap-group capgroup capital itp...

najnowsze ich domeny internetowe zgłoszone to:

mycabinet.cap-group.co, platform.cap-group.co "

*możliwość podjęcia działania przeciwko wyżej wymienionym podmiotom dokonującym czynności przestępczych, jest z udziałem kancelarii wskazywanej przez poszkodowanych (nr 696 | 718 | 446 ) - strony zainteresowane mogę korzystać z ww. numeru w dni robocze.
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - MartaPilewska.]
Zygmunt Krawczyszyn / 149.102.235.* / 2023-09-04 21:03
Very disturbing and strange. Be careful!
dawniej ipo-markets.com - a teraz to ipomarkets.com - niby nie wielka różnica, a jednak google nie wyrzucało historii, nie wskazywało powiązania, dopiero po oszustwie, kiedy zacząłem szukać, wyszło że oni od dawna to robią.
Zainwestowanych 40 tysięcy usd, łącznie 17 przelewów otrzymali. Za żadnym razem nie padło pytanie o pochodzenie moich wpłat, skąd brałem pieniądze. Dopiero takie pytania zaczęli zadawać, jak chciałem pieniądze wypłacić. Nawet przesłali mi ma gm aila pokwitowanie wysłania środków, jednak te nigdy nie trafiły na moje konto, żadne, czy to prywatne ror, czy na rev olut. Zawsze jakieś blokady, wstrzymania, a raz nawet wylosowali mój pe sel do sprawdzenia pełnego - choć do tej pory nie do końca wiem o co chodzi. Z końcem lipca ruszyło postępowanie, które zleciłem do biura prawnego by mi pomogli. Co się okazuje, moje wpisy, i innych znikają. Było ich tutaj pełno, nie został żaden. Piszę ponownie, może chwilę pozostanie 69/ 671 84 46 i ten NR też, może ktoś skorzysta i będzie mógł również odzyskać swoje pieniądze. Póki co dwa przelewy z maja do mnie wróciły, udało się do tego doprowadzić, ale to była ta łatwa część, bo środki wpadły do kobiety ze śląska, on w czas się zorientowała no i nie wypłaciła tego nigdzie. Ipo jest już pozgłaszane przez różne komisje, toczą się wobec nich różne sprawy, takie jak moje, albo te z komosji za choćby świadczenie usług a nie mają licencji itp. niestety, nie można im ufać.
MartaPilewska / 2023-10-04 09:19
[Wpis został zgłoszony do usunięcia przez użytkowników - wiemwszystko, niebadzkretynemniewierzoszustom, _administrator, _moderator, ten_post_to_oszustwo, post_oczekujacy_na_usuniecie_zgloszono_oszustwo. Aby go wyświetlić kliknij tutaj.]
Dexter1505 / 185.124.118.* / 2023-06-20 22:14
Mam wrażenie , że te wszystkie platformy z których nie można wycofać pieniędzy są wirtualne . Ty człowieku łudzisz się że masz jakieś pieniądze , obracasz nimi , ale to w sumie fikcja. Twoich pieniędzy już dawno nie ma. Chciałbym posłuchać jakiegoś fachowca co ma mądrego do powiedzenia na ten temat, ale jak dotąd nie spotkałem nikogo.
Uważajcie na nich / 89.76.187.* / 2023-10-04 20:26
[Wpis został zgłoszony do usunięcia przez użytkowników - Marcin Borucki, niebadzkretynemniewierzoszustom, _administrator, ten_post_to_oszustwo, post_oczekujacy_na_usuniecie_zgloszono_oszustwo. Aby go wyświetlić kliknij tutaj.]
Marcin Borucki / 2023-10-04 21:05
no i co teraz:
I znów niestety ten sam osobnik, podaje numer z początkiem 571, znów go podaje w różnych postach, jednak wpisy różnią się lekko treścią, ale IP tego człowieka nadal pozostaje to samo, umieścił tym razem kolejne 4 wpisy:
- JurekB / 89.76.187.* / 2023-10-04 20:21
- BrzezinskiMarek / 89.76.187.* / 2023-10-04 20:24
- Uważajcie na nich / 89.76.187.* / 2023-10-04 20:26
- KacperNowacko / 89.76.187.* / 2023-10-04 20:28

Wcześniej te same osoby podawały się za:
administracja1ad
esteraHajno
NowackiPrzemek
Administracja1ad
PiotrRymanowski
MartaJanos90
MarekBogusz1966
Martynakozań
MagdalenaBr
Marek994
JaninaMączkowsja
MartaKorolko
PrawdaBoli
JurekB
MartaPilewska

Rozumiem działania marketingowe, reklamowe firm windykacyjnych, ale takie nadużycia, to już po prostu czyste cham**two.

Do tego znów oczernia, co jest przestępstwem zgodnie z treścią przepisów KK. Ale jak widać nic z tego sobie nie robi, nie przejmuje się przestrzeganiem przepisów prawnych, ani właściciel urządzeń z których ten osobni korzysta, ani właściciel tego numeru. Co za tym idzie, ktoś mu zleca takie działanie - tu pojawia się pytanie, co na to właściciel firmy w której on pracuje, skoro takie zachowanie jest traktowane jako coś zwykłego, na porządku dziennym. Skoro tak traktuje konkurencyjną firmę, to ciekawe jak traktują swoich klientów.
LidkaPietruszyńśka / 196.245.151.* / 2023-07-11 13:11
Strona handlowa - uważajcie ! - prive.finance a obecnie prive.investments
zainwestowałam 33 tysiące i 33 tysiące straciłam. nawet nie chodzi o opłaty, koszty, zwroty bonusów i konieczność pokrycia z własnych kolejnych funduszy "kredytu" który mi wcisnęli, ale w radio mówili o pravie.finance, które na prive.investments przeniosło moje pieniądze, a jak usłyszałam o nich, to załamka totalna!! całe noce po pracy szukałam innych wpisów w internetach o nich, o czym ludzie piszą, jak też sami zostali oszukani. moja analityk aldona kowal stwierdziła że jak gdzieś ich zgłoszę to że mnie znajdą i zabiorą mi wszystko i mnie zrujnują, ale już jej nie wierze, wiem też że to tylko takie gadanie, mecenski już mnie ostrzegły przed nią i jej bandą, swoją drogą mecenaskę znalazłam dzięki innym ludziom którzy mieli styczność z prive, to oni polecali tych 696-718 -446, skontaktowałam się i całe szczęście że to zrobiłam. teraz mam telefony naście razy dziennie z różnych numerów, zaczynają od krzyków, to się rozłączam od razu, nawet z nimi nie rozmawiam, niech na mnie biorą, niech posługują się moim selfie, ale to im nic nie da, mam sprawę w sadzie, niczego mi już nie zrobią, a reszcie osób, która musi szukać pomocy, to wyzej zostawiam, śmiało korzystajcie i nie bojcie się tych z prive, prócz zabrania pieniędzy to oni nic nie mogą !!
partner.prive.investments - to ich kolejna strona ! strona do cmr i konta
dzejko / 78.88.170.* / 2023-10-25 20:24
mnie tez oszukali na tej platformie
Kk537 / 31.61.252.* / 2023-06-13 23:27
Uważajcie również na adres : dash.fortissio-invest.com/backoffice/

Tak samo działają jak inni oszuści
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
robert95 / 185.246.211.* / 2023-10-04 20:01
irstrategies.net i konohafx.io
to kolejni oszuści. jeśli wpłacicie choćby 200 zł, to będą was nękać miesiącami!
THC / 82.168.103.* / 2023-08-14 18:45
No ja właśnie założyłem tam jakiś czas temu konto dash.fortissio-invest.com/backoffice/. I jestem ciekawy czy bd mógł wypłacić jakieś pieniądze,
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Basia123 / 78.30.66.* / 2023-10-17 22:03
I jak? Udało się wypłacić Poe iadze? Bo mi nadal nie. Od 1,5 miesiąca jedyem w plecy
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
pawełwozin / 195.158.248.* / 2023-08-14 19:50
100 procent że nie, prócz mnie, wiem o przynajmniej 50 innych osobach, które wpłaciły a nawet złotówki nie wyciągnęli !!! a to się dzieje od lat, !!!!!!!!!!!!!
agnieszkakania / 146.70.120.* / 2023-05-26 09:18
czy ktoś z was będzie składał sprawę przeciwko tej firmie pixpal ? zastanawiam się czy to robić teraz na początku czerwca, ale w tym indywidualnym trybie, albo czekać z tydzień, czy dwa aż więcej osób się nie zgłosi i próbować czekać na post. zbiorowe. może jest więcej "chętnych" żeby zacząć szybciej, to byśmy się zgadali i wszyscy za jednym zamachem poskładali pełnomocnictwa itp.
ja już wybrałam kancelarię, swoją drogą dziękófka za polecajkę.
Obudz sie / 89.76.187.* / 2023-10-05 09:51
Żadne postępowanie zbiorowe!? Ludzie poczytajcie na czym to polega. Zamiast brać paeudokancelarie, która nawet nie ma prawnika zajrzyjcie do intenetu i przeczytajcie na czym to polega zamiast dajecie sobie nawijać makaron na uszy.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Aneta403 / 5.60.168.* / 2023-08-16 23:04
Ja też wybrałam już kancelarie,złożyli do sądu pozew w kwietniu,ale do tej pory nie ma odpowiedzi z prokuratury, nie byłam wogole przesłuchiwana w charakterze świadka,boję się że nie odzyskam pieniędzy,mój horror zaczął się w styczniu,proszę pomóżcie co można zrobić,żeby odzyskać kasę ,mam jeszcze pożyczki przez tych oszustów do spłacenia
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
MartaPilewska / 2023-10-04 09:21
[Wpis został zgłoszony do usunięcia przez użytkowników - wiemwszystko, niebadzkretynemniewierzoszustom, _administrator, _moderator, ten_post_to_oszustwo, post_oczekujacy_na_usuniecie_zgloszono_oszustwo. Aby go wyświetlić kliknij tutaj.]
Daria Nakłowska / 146.70.170.* / 2023-08-17 10:49
"ale do tej pory nie ma odpowiedzi z prokuratury, nie byłam wogole przesłuchiwana w charakterze świadka,boję się że nie odzyskam pieniędzy"
................................................

mnie przesłuchiwali dopiero po tym jak doprowadzili do przesłuchań tych pracowników z banku z Litwy i później brokerów, więc ja czekałam jakieś 8 miesięcy na wezwanie, co i tak się opóźniło przez moją chorobę. więc jak oddałam sprawę do kancelarii pod koniec marca zeszłego roku (2022), to przesłuchiwana byłam dopiero na początku stycznia tego roku. Nic się nie przejmuj. Jak sprawa jest w prokuraturze to przyjdzie czas na Ciebie.
swoją drogą weź pod uwagę, że prokuratorzy / torki :) - to też ludzie no i są teraz okresy urlopowe, wszystko się przedłuża. Czekaj cierpliwie, nic się nie przejmuj.
mnie przesłuchiwali dopiero po tym jak doprowadzili do przesłuchań tych pracowników z banku z Litwy i później brokerów, więc ja czekałam jakieś 8 miesięcy na wezwanie, co i tak się opóźniło przez moją chorobę. więc jak oddałam sprawę do kancelarii pod koniec marca zeszłego roku (2022), to przesłuchiwana byłam dopiero na początku stycznia tego roku. Nic się nie przejmuj. Jak sprawa jest w prokuraturze to przyjdzie czas na Ciebie.
swoją drogą weź pod uwagę, że prokuratorzy / torki :) - to też ludzie no i są teraz okresy urlopowe, wszystko się przedłuża. Czekaj cierpliwie, nic się nie przejmuj.
Mk160 / 31.6.189.* / 2023-07-23 12:23
Tez bym się zgłosił ale nie wiem do kogo dzwonić proszę polecić mi tam co pani
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
KacperNowacko / 89.76.187.* / 2023-10-04 20:28
[Wpis został zgłoszony do usunięcia przez użytkowników - Marcin Borucki, niebadzkretynemniewierzoszustom, _administrator, ten_post_to_oszustwo, post_oczekujacy_na_usuniecie_zgloszono_oszustwo. Aby go wyświetlić kliknij tutaj.]
Marcin Borucki / 2023-10-04 21:05
.I znów niestety ten sam osobnik, podaje numer z początkiem 571, znów go podaje w różnych postach, jednak wpisy różnią się lekko treścią, ale IP tego człowieka nadal pozostaje to samo, umieścił tym razem kolejne 4 wpisy:
- JurekB / 89.76.187.* / 2023-10-04 20:21
- BrzezinskiMarek / 89.76.187.* / 2023-10-04 20:24
- Uważajcie na nich / 89.76.187.* / 2023-10-04 20:26
- KacperNowacko / 89.76.187.* / 2023-10-04 20:28

Wcześniej te same osoby podawały się za:
administracja1ad
esteraHajno
NowackiPrzemek
Administracja1ad
PiotrRymanowski
MartaJanos90
MarekBogusz1966
Martynakozań
MagdalenaBr
Marek994
JaninaMączkowsja
MartaKorolko
PrawdaBoli
JurekB
MartaPilewska

Rozumiem działania marketingowe, reklamowe firm windykacyjnych, ale takie nadużycia, to już po prostu czyste cham**two.

Do tego znów oczernia, co jest przestępstwem zgodnie z treścią przepisów KK. Ale jak widać nic z tego sobie nie robi, nie przejmuje się przestrzeganiem przepisów prawnych, ani właściciel urządzeń z których ten osobni korzysta, ani właściciel tego numeru. Co za tym idzie, ktoś mu zleca takie działanie - tu pojawia się pytanie, co na to właściciel firmy w której on pracuje, skoro takie zachowanie jest traktowane jako coś zwykłego, na porządku dziennym. Skoro tak traktuje konkurencyjną firmę, to ciekawe jak traktują swoich klientów.
JuszczakEwa / 31.61.250.* / 2023-10-03 12:21
[Wpis został zgłoszony do usunięcia przez użytkowników - wiemwszystko, _administrator, tenposttooszusto, ten_post_to_oszustwo, ten_numer_to_scam_z_ukrainy, post_oczekujacy_na_usuniecie_zgloszono_oszustwo. Aby go wyświetlić kliknij tutaj.]
Marcin Borucki / 2023-10-03 18:35
o tym numerze 571 już pisałem, już ostrzegałem. niestety z uporem maniaka, ktoś nadal dodaje te informacje
ej uważajcie na ten numer 571, to samo IP pojawia się na wielu różnych forach w internecie, ta sama treść wiadomości, inni ludzie tylko się podpisują, Magda, Justyna, Janina. to scam.
Pan Marcin sprawdził ten numer - to jakaś osoba fizyczna z tego co pisze
571, numer z tym początkiem - uważajcie, numer jest zarejestrowany na osobę fizyczną, nie na firmę. Jest to podejrzane. Nie warto korzystać, tym bardziej że są wskazywane kancelarie, które działają legalnie, mają potwierdzone działania i sukcesy.
Podejrzenie scamu, oszustwa i współpracy z brokerami.

ten numer był na innym forum sprawdzany już, infonumer.pl - tu sprawdzono - to scam, uważajcie !
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - MartaPilewska.]
_administrator / 2023-10-03 18:23
_słuchajcie - ale beka, numer z początkiem 571 osoby prywatnej.
do tego podaje się w różnych postach za różne osoby

esteraHajno
NowackiPrzemek
Administracja1ad
PiotrRymanowski
MartaJanos90
MarekBogusz1966
Martynakozań
MagdalenaBr
Marek994
JaninaMączkowsja
MartaKorolko
PrawdaBoli

robi to zawsze z jednego i tego samego ip 31.61.246
89.76.187

a do tego jeszcze szkaluje kancelarię która pomaga ludziom ! masakra jakaś !!

ej ty deb** ilu !! - jesteś z konkurencji, czy od tych oszustów z ukrainy co nas oszukują i okradają i dla tego próbujesz szkalować kogoś kto się za was odpowiednio wziął !!
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - MartaPilewska.]
Alessia / 5.90.66.* / 2023-07-20 20:18
Oszukal mnie MONTANA TRADING broker Albert na szczescie na mala kwote bo nie zgodzilam sie wziasc kredytu ale stracilam 1700 euro
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
D. W / 5.173.200.* / 2023-06-29 21:32
Nie ma na co czekać, składaj pozew do sądu. Prawnicy z Gdańsk Ahora do nich pisz, pomogą. Ja czekam na sprawę. Tak oszukany jest Dużo. Sprawę Pixspar pro koniecznie nagłośnić. Ludzie tracą przez tych oszustów dorobek całego życia.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
MartaPilewska / 2023-10-04 09:23
[Wpis został zgłoszony do usunięcia przez użytkowników - wiemwszystko, niebadzkretynemniewierzoszustom, _administrator, _moderator, ten_post_to_oszustwo, post_oczekujacy_na_usuniecie_zgloszono_oszustwo. Aby go wyświetlić kliknij tutaj.]
MarekBogusz1966 / 83.26.161.* / 2023-05-17 11:38
[Wpis został zgłoszony do usunięcia przez użytkowników - yebayaw696, Walaszczyk, pamelatronarska, dihedo18052023, bayemor973, kalinowska2233, edytaimateusz, koliczkoanna, pataipatrycja, vowewep439, niebadzkretynemniewierzoszustom, ten_post_to_oszustwo, ten_numer_to_scam_z_ukrainy, post_oczekujacy_na_usuniecie_zgloszono_oszustwo. Aby go wyświetlić kliknij tutaj.]
Izabela Lewandowska / 217.11.128.* / 2023-04-23 18:39
Zostałam oszukana przez orion konsulting company a także wciągnięta w nielegalne przelewy. Uwazajcie
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
esteraHajno / 31.61.246.* / 2023-09-25 14:50
[Wpis został zgłoszony do usunięcia przez użytkowników - wetej42351, hegegoszukany, kogiAnna, PaprockaKoralina, niebadzkretynemniewierzoszustom, ten_post_to_oszustwo, ten_numer_to_scam_z_ukrainy, post_oczekujacy_na_usuniecie_zgloszono_oszustwo. Aby go wyświetlić kliknij tutaj.]
EmilPolitowski / 146.70.202.* / 2023-04-20 09:32
Dla mnie inwestowanie z tigersfm to nie była zabawa tylko poważna sprawa, bardzo dużo pieniędzy przekazałem na rzecz giełdy, inwestowania i potencjalnego zarobku, niestety chyba jak każdy z was, mnie też nie udało się wybrać z tamtego miejsca pieniędzy! ale dla czego? szczerze nie wiem, nie rozumiem tego mechanizmu. Jednak, jak już domyśliłem się że są oszustami, jak poczytałem setki wpisów o tym, znalazłem też kilka namiarów na różne kancelarie i firmy które mogą zająć się taką sprawą. Tu podziękowania dla Pana Pawła Rybka i jego kontakt do pani mecenas .696.7.1.8.446. zgłosiłem się pod koniec zeszłego tygodnia, przekazałem też mailowo dużo informacji zebranych z kontaktu z analitykami"" od tigersfm, na koniec kwietnia, dokładnie w środę będzie ruszać moja sprawa. niestety w trybie indywidualnym, za mało osób do zbiorowego. jednak jeśli ktoś jeszcze szuka i nie wie co zrobić z tematem tigersfm, to śmiało kontaktujcie się z mecenaską i dowiedzcie się jakie są wasze możliwości, może uda się aby w maju albo w czerwcu puścili wszystko pod jedną sygnaturą !
dariuszkrochaml / 64.176.65.* / 2023-03-16 11:34
Napiszcie proszę z kim mieliście do czynienia. Czy może są inni oszukani przez jeszcze inne platformy, czy też innych brokerów. Te oszustwa oczywiście nie dotyczą jedynie inwestowania, zakupów dóbr naturalnych, czy akcji. Niestety 90% tych brokerów, również dokonuje oszustw związanych z handlem kryptowalutami. Nie dajcie się omamić, nie dajcie się oszukać !
Mariola Kucharczyk / 31.61.179.* / 2023-07-14 12:16
To też oszustwo www.fxbrokerexchange.com
Handel kryptowalutą Bitcoin. Wysyłają na Messenger propozycję inwestowania pieniędzy w bitcoiny.Mili oszuści, ale pieniędzy nie odzyskasz. Podszywają się pod celebrytę Murata Noyan z Turcji żeby być wiarygodnym. Zakładają konta na Instagramie,Twitterze, Facebooku aby skorzystać z gotowej bazy fanów
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Weronika Godzińska / 185.107.56.* / 2023-04-19 19:08
Niestety wszystko to prawda! tak jak napisał Pan Rafał, Palmer finance to nie rynek, to nie giełda i to nie są prawdziwi brokerzy. Dołączyłam niestety do osób oszukanych przez palmer, jednak skontaktowałam się z adwokatką, do której Pan Rafał zostawił namiar 6.9.6.7. .1.8. .4.4.6. Bardzo też dziękuję za to, bo okazuje się że można odzyskać utracone pieniądze od tych pseudo ludzi, i na początek jesieni powinnam dostać pierwszy zwrot, to mega dla mnie ważne, więc powodzenia dla nas wszystkich... palmerfinancecompany.com to perfidni oszuści i złodzieje UWAŻAJCIE NA NICH !!
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - MartaPilewska.]
Mirek542 / 87.116.222.* / 2023-07-25 21:27
Pani Weroniko czy pani mecenas jest godna zaufania proszę o wiadomość jeśli jest taka możliwość pod moim postem tez mam problem z takimi oszustami MASL
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Grażyna196 / 37.7.250.* / 2023-08-08 11:21
Dzień dobry, ja też mam problem z oszustami MASl, proszę o kontakt 606265484
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
dariuszkrochaml / 64.176.65.* / 2023-03-16 11:33
bluewhaleinvestment.net / bnbtgroup.com / capital-group.ltd / capital-trust.co.uk / capitalprotrade.com / celineinvest.pro / centogx.com / centogx.io / cfd.axeltraders.com /
citigroup-global-markets.com / cobrafinancial.co.uk / concordinvest.cc / concordinvest.pro/pl / cornerfxtrade24.co / crypto-capitalist.online / cryptofxtradeplatform.com /
cryptoifx.com / cryptoproinvt.com / deltastream.cc / dominionmarkets.com / donfex.com / easycoinfx.com / eliteblockchaingroup.com / elitecointrade.com / empirefxm.com / EuroFX.pro /
Irena Kozicka / 2.211.37.* / 2023-06-30 14:16
Oszukał mnie broker,
ja dałam się „babrać” na inwestowanie w kryptowaluty przez „firmę” https://www.legendsfinancialltd.com/pl/Home. Wyskoczyła reklama na fb. Po kliknięciu w link, trzeba było podac numer telefonu. Zaczęli do mnie wydzwania i „wyłudzać” pieniądze. Zostałam oszukana na 9500€. Na dzień dzisiejszy czekam na przelew z banku i jestem bardzo ciekawa jak ta sprawa die zakończy. Oddałam sprawę do prawnika. Dam znać, jezeli dostanę zwor środków.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Sławek Truszkowski / 178.218.167.* / 2023-07-28 09:59
no i tu wszystko się zaczyna.
user.masl-group.tech / user.masl.ink / user.masl.tech
to linki konta handlowego, gdzie jeśli wpłacisz mało, albo jeśli wpłacisz dużo, a nawet jeśli wpłacisz dorobek życiowy to i tak będą chcieli wiecej i wiecej. nie odpuszczą aż nie pogrążą cię do samego końca. zaciąganie na nasze nazwiska pożyczek, kredytów, zabieranie wszystkie z konta jak już skorzystają ze zdalnego pulpitu, oskubią nas do zero - już podawałem, robię to ponownie, może tym razem szybko nie usuną wpisów 6-9671844-6 pomoc prawna, namiar na kancę która mnie obsługuje i pomaga mi wydostać z konta handlowego wszystkie pieniądze.
wiem i jestem świadom, że potrwa to wiele miesięcy, ale to ostatnia moja nadzieja, bez tego będę w czarnej D***,

trzymajcie się i pozdrawiam
Truszkowski Sławek
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - MartaPilewska.]
marzena 252 / 84.151.120.* / 2023-08-01 13:20
hej co to za porada bo po numerze ciężko dojść do adresu i nazwy
MartaPilewska / 2023-10-04 09:26
[Wpis został zgłoszony do usunięcia przez użytkowników - wiemwszystko, niebadzkretynemniewierzoszustom, _administrator, _moderator, ten_post_to_oszustwo, post_oczekujacy_na_usuniecie_zgloszono_oszustwo. Aby go wyświetlić kliknij tutaj.]
dariuszkrochaml / 64.176.65.* / 2023-03-16 11:33
expert-financial-solutions.com / expert-financial-solutions.net / ezcfds.com / fin-art-media.com / Fin-exchnge.com / finance-invest.org / art-media.com / finartmedia.com /
fincloud.center / forex-max.ltd / forextimeprime.com / fortissio.com / fwi-solution.org / fwisolutions.com / fwisolutions.com / fwisolutions.net / fxoro.com / fxtradeoptions.net /
dariuszkrochaml / 64.176.65.* / 2023-03-16 11:32
galaxytrade.cc / globalmaxis.com / gmtinvestments.com / grandinvest.cc / grandtrade.exchange / gravity-trade.com / greenfieldinvestment.co.uk / greenfieldinvestment.net /
greenfieldinvestment.pro / hashtrade.pro / hightrustcapital.com / horizongroupconsulting.com / iconiccapital.market / iconiccapital.world / idealtrade.co / igfb.one / igmholdings.com /
ania skrobek / 89.64.123.* / 2023-06-06 09:41
ZERO TOLERANCJI DLA TAKICH JAK ONI!! - namówili do kilku szybkich inwestycji - niby chcieli pomóc przez anydesk a naprawdę podglądali dane do logowania do banku - wyciągnęli wszystkie pieniądze z mojego konta prywatnego - wyciągnęli pożyczkę od mojego banku podając się za mnie - próbowali wciągnąć mnie w obracanie pieniędzmi do których nie miałam uprawnień aby je dostać - pochodziły od innej oszukiwanej osoby - łącznie kazali mi zapłacić 9 tyś funtów podatku, a co śmieszne kazali mi opłacić podatek też od moich wpłat , mojego depozytu - na koniec już nie dałam się nabierać, koniec końców nie opłaciłam tych śmiesznych kosztów - sprawa oddana do prawników - skierowanie juz do sadu poszlo - moje mecenaski łapać można tu 69 - 671 - 84 - 46 - prócz prowadzenia sprawy i reprezentacji również pomogły wszystko zabezpieczyć i dużo mnie przestrzegły przed dalszym kontaktem z tymi ludźmi z legends financial - dostałam też dokumenty, które ułatwiły mi rozmowy z bankami o zawieszeniu konieczności płacenia na już spłat pożyczek, tym bardziej, że ja ich nie chciałam i nie akceptowałam A tak na poważnie, to nie dajcie się wrobić tym z Legendsfinancialltd - opowiadają najróżniejsze historie, dostosowują się do was, bo wydębiają historie o waszym życiu, o potrzebach i dzięki temu łatwiej jest nas oszukiwać !! legendsfinancialltd.net i lecomgendsfinancialltd.com - jedna i ta sama banda - proszę - uważajcie!
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - MartaPilewska.]
dariuszkrochaml / 64.176.65.* / 2023-03-16 11:32
invest-flow.io / investflow.trade / investingdream.com / investkingdom.co / investmarket.info / iqoption.com / it-center.pro / Jetbitx.com / jotulcapital.com / Kingdom-Investments.io /
lamellefinancialconsultants.com / lawfinancial.co.uk / lvgrowmarkets.com / lyndonfinancelimited.com / marginelite.com co / market-gold.com / marketbull.live / maxiplus.trade /
Bogda04 / 37.249.110.* / 2023-06-24 03:45
Jotulcapital.com oszukal mnie.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
NowackiPrzemek / 31.61.246.* / 2023-09-25 14:53
[Wpis został zgłoszony do usunięcia przez użytkowników - hegegoszukany, kogiAnna, PaprockaKoralina, wiemwszystko, niebadzkretynemniewierzoszustom, ten_post_to_oszustwo, ten_numer_to_scam_z_ukrainy, post_oczekujacy_na_usuniecie_zgloszono_oszustwo. Aby go wyświetlić kliknij tutaj.]
3161246iptooszust / 196.245.151.* / 2023-09-27 09:15
BEKA !! ale beka, numer osoby prywatnej.
do tego podaje się w różnych postach za różne osoby

esteraHajno
NowackiPrzemek
Administracja1ad
PiotrRymanowski
MartaJanos90
MarekBogusz1966
Martynakozań
MagdalenaBr

robi to zawsze z jednego i tego samego ip 31.61.246

a do tego jeszcze szkaluje kancelarię która pomaga ludziom ! masakra jakaś !!

ej ty deb ilu !! - jesteś z konkurencji, czy od tych oszustów z ukrainy co nas oszukują i okradają i dla tego próbujesz szkalować kogoś kto się za was odpowiednio wziął !!
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - MartaPilewska.]
dariuszkrochaml / 64.176.65.* / 2023-03-16 11:31
maxitrade.com / metatradersfx.com / mobile.finance-invest.co.uk / my24-coin.com / mypostoffice.co.uk / northprofit.co / novacommercialfinance.com / Personal.Capital-Group.Tech /
pixpal.tech / pixpalpro.com / primeu.com / profitassist.io / profitrop.com / rcebanque.com / redsun-hk.com / rivafinancialsystems.com / sevenfinancialgroup.com / simpleway.co.uk /
Daniel Piekarczyk / 146.70.120.* / 2023-06-29 12:10
To prawda - oszukują nas. U mnie grubo ponad 30 tyś $, gdzie to tylko mój wkład, ponad trzy razy więcej wyjdzie z zarobkiem, nie liczę w ogóle kosztów kredytów, które musze teraz spłacić, przez nich!! Pan Daniel czy Pani Halina i Marta, mają rację, to są oszuści, nie ufajcie im. Mnie przez misiące moja opiekunka Regina Nowak namawiała i mamiła na wpłaty, coraz większe inwestycje i zakupy akcji, aż doszło do tego że chciałem wypłacić kasę, żeby wakacje opłacić, kasy nie dostałem, wakacji dla rodziny nie opłaciłem. u mnie jest podobnie, też musiałem skorzystać z prawników, ale wybrałem prawniczki które były polecane na kilku forach, a które przeciwko masl już działają od dłuższego czasu jak i przy ich poprzednich platformach, bo przecież ta grupa to działa chyba ponad 10 lat !! próbujcie łapać adwokatów - na pewno, doradzą, opowiedzą co trzeba zrobić, by się zabezpieczyć przed dalszymi interakcjami z tymi ludzmi od masl no i jeśli będzie potrzeba to pomogą, ja próbowałem wcześniej sam, ale poliicja na mnie patrzyła jak na ufo, i wszystko mi poumarzali, więc bez wsparcia to się niestety nie da..
masl.company scam fraud i oszustwo
Andrzej Papliński / 178.218.167.* / 2023-06-14 15:33
MontanaTradingLTD
Uwazajcie na tą platformę. Jest nas duża grupa osób oszukanych. Jest nas bardzo wiele, wspólnymi silami znaleźliśmy najlepsza kancelarie wiec jak ktoś tez tam utopił pieniądze jak my to zgłaszajcie się póki możecie. Im nas więcej tym jest szansa że się służby tym faktycznie zajmą. Na dzień dzisiejszy jest nas 46 osób poszkodowanych!!! gdyby ktoś potrzebował kontakt do sprawdzonej kancelarii piszcie na priv na mojego maila. ale też spokojnie możecie posprawdzać na forach, np na trust pilot, tam od maja kancelaria prowadzi działania przeciwko tym oszustom
Zgłaszajcie tych oszutów!!!!
Pozdrawiam
Andrzej Papliński
Una / 178.115.33.* / 2023-09-14 10:52
Zostałam również oszukana przez firmę Montana gdzie mogę się zgłosić ?
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
PiotrRymanowski / 31.61.179.* / 2023-09-26 09:19
[Wpis został zgłoszony do usunięcia przez użytkowników - kogiAnna, PaprockaKoralina, wiemwszystko, niebadzkretynemniewierzoszustom, _moderator, ten_post_to_oszustwo, ten_numer_to_scam_z_ukrainy, post_oczekujacy_na_usuniecie_zgloszono_oszustwo. Aby go wyświetlić kliknij tutaj.]
Marcin Lorenc / 81.205.159.* / 2023-06-18 02:03
Witam.Tez zostałem przez nich oszukany i nie zbyt wiem co robić ,pisałem donbankow o zwrot ale tylko same odmowy dostałem .Proszę o kontakt +31 619104987 .Pozdrawiam
Marcin Lorenc
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
karolfranciszeknowak / 146.70.161.* / 2023-06-13 13:09
sto tysięcy $ - łączna strata, z czego siedemdziesiąt to moje własne zainwestowane środki. zgadaliśmy się na forum z innymi oszukanymi osobami. sprawa już zgłoszona do sadu, prócz mnie jeszcze siedem innych osób zgłoszonych już w sadzie ze swoją szkodą, wszystkim zajmuje sie biuro prawne ahora, które nas reprezentuje i prowadzi sprawę. w sumie dzięki niemu nie utopiłem jeszcze więcej pieniędzy, bo właśnie miałem zaciągać kredyt na wkład do uwierzytelnienia, a prawdopodobnie gdybym przesłał na skrytkę te pieniądze, to one również by zniknęły i byłbym stratny półtora razy więcej niż obecnie. jednak nie ma co, ktoś kto ma z nimi doświadczenie to wie jak się zachować, czego się wystrzegać, a to była moja pierwsza i póki co ostatnia styczność z giełdą, forexem i brokerami. 6-9-6 7-1-8 4-4-6 można porozmawiać, pozyskać poradę, zdobyć wiedzę jak się zabezpieczyć i czego jeszcze się spodziewać od tych z pancakeswapmeta - swoją drogą, pamiętajcie, oni ci brokerzy korzystają z różnych platform aby nas oszukiwać, to nie jest ich jedyna
pancakeswapmeta.finance i pancakeswapmeta.pro
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - MartaPilewska.]
Wojciech Siecienia / 169.150.196.* / 2023-04-27 08:21
Byłoby pięknie, gdybyśmy:
- mogli wypłacić pieniądze,
- opłaty nie znikały i były prawidłowo rozliczane
- gdybyśmy mogli pobrać depozyt i nim się rozliczać
- gdyby nam nie grożono i nie poniżano
- gdyby nas nie straszono sądami i pozwami
Od grudnia 2022 mamy kłopot, który jest niby z naszej winy, bo nie stosujemy się do jakiś dziwnych instrukcji. Podobno też oskarża się nas o prawnie pieniędzy! Od luty 2023 musieliśmy posiłkować się kancelarią prawna, która w naszym imieniu wydostanie z stormgain nasze zainwestowane pieniądze, zaś w samym dochodzeniu również wskazano te zarobione, jako utracone. Niestety każdy inny sposób zawiódł, nasza prawniczka, to nasza ostatnia deska ratunku. Kontakt do niej również pozostawiam. Wielu ludzi jeszcze nie podjęło działania, wierzę, że gdy wspólnie z nimi zaczniemy walczyć, to nam się uda. Że nie będą żyli z naszych pieniędzy! Uważajcie na StormGain
marekwotylak / 146.70.120.* / 2023-05-31 09:50
dzięki, rozmawiałem z kancelaria, zleciłem im też moją sprawa, mnie pixpal oszukał na 0,700345 bitcoina, co daje trochę ponad 80 tysięcy.
mnie będą dwie prawniczki prowadzić, nie mecenas zawada, ale widziałem się z nimi przy okazji jak byłem w połowie maja we Wrocławiu, wiec wiem że spokojnie dadzą radę wszystko poprowadzić.
moje pieniądze przez kanga.exchange wyprowadzili i tyle było moich inwestycji. z chwilą kiedy to się stało i kiedy kazali mi zapłacić prawie 20 tyś zł żebym mógł wypłacić to niby z portfela krypto walutowego, to było jak uderzenie w mur z rozpędu, ale nie wpłaciłem im już nawet grosza, oczywiście pewnie jak się domyślacie, zaczęły się krzyki wrzaski i inne takie, ale to już nei robiło na mnie wrażenia.
jechać z nimi i ich !! pixpal to po prostu zgraja oszustów
ja też polecam kancelarię 696718446 - dużo mi wyjaśnili jak to wszystko w pixpalpro działa, jak kradną i jak zarabiają na tym, czego się później spodziewać, też to że nie mam co liczyć w 3/4 miesiące na pieniadze, że do roku może dojść nawet czas że piewsze wypłaty się pojawią, no ale to i tak szybciej niż gdyby miało to iść np przez sąd cywilny
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - MartaPilewska.]
mborowiec / 64.176.65.* / 2023-03-27 09:28
mnie ta banda z pixpal.com pixpal.tech i pixpalpro.cop oszukała !! na szczęście cały temat mam za sobą i odzyskałem kasę od nich !! uważajcie na tą grupę, potrafią wpić się na fora gdzie ludzie piszą i komentują o nich i ich działalności i oszukują, obrażają i potrafią też odciągać oszukanych, żeby nic nie robili w swoich sprawach !! na jeden z grup już podawałem namiar, tu też daję, jeśli ktoś potrzebuje pomocy. można kontaktować się z moimi adwokatami: 696718446
Mickke / 213.114.225.* / 2023-04-02 22:06
Witam ja chyba też padłem ofiarą pixpalpro niby do wypłaty mam 195000USD ale jeszcze mam i wpłacić 15 000 USD I wtedy oni mają mi zrobić przelew Coś mi to podpada
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
JOLPAS / 212.87.25.* / 2023-04-20 09:23
nigdy nie odzyskasz pieniędzy, ja też zostałam oszukana na to. Każą sobie wpłacać kolejne prowizje i limity. NIGDY NIE WYPŁACISZ PIENIĘDZY. A platforma to zwykłe oszustwo
dariuszkrochaml / 64.176.65.* / 2023-03-16 11:31
simpleway.one / simpleway.trade / simpleway.world / skyecryptofx.com / stashinvestment.ltd / statusmarkets.com / swashinvest.com / swissmarketsfx.com / swisstrade.exchange /
tetra-invest.co / tetra-invest.world / thecointrust.com / thecrystalcorp.link invccgroup.co.uk / thecrystalcorp.trade / thepremiumsolutions.com / tironinvest.ltd / trademarkets.exchange /
Patryk_Skal / 169.150.218.* / 2023-04-21 09:50
skills-profit.com to broker którego nie polecę. ich pracownicy oszukują i mnie okradli. tak najzwyczajniej, zainstalowałem any desk, poszedłem po jakieś tam dokumenty, a oni w tym czasie wbili mi się na konto bankowe i wypłacili sobie przez jakiś kantor prawie 50 tysiecy z mojego konta w trzech przelewach. Wszystko nie trawało nawet 10 minut. Niestety zauważyłem to później, tego samego dnia jeszcze zgłosiłem sie na policję i do banku wysłałem informację żeby zablokowali te przelewy, ale było już za późno. Obecnie czekam na rozpoczęcie sprawy, na sygnaturę, moja adwokat złożyła na początku kwietnia zawiadomienie. Niestety to będzie trwało, nie krótko, wiele miesięcy jednak też wiem że nie ma co odpuszczać, ci pseudo analitycy nie są bezkarni! +-696`718`446 moja adwokat jest osiągalna tutaj, cały czas przyjmuje zgłoszenia w sprawie tych oszustów, jest duże prawdopodobieństwo że będziemy mieli postępowanie zbiorowe jak jeszcze parę osób się zgłosi
Arveen Kaur / 91.90.123.* / 2023-06-14 10:49
Ci ludzie są bardzo sprytni i wydają się bardzo profesjonalni i wiarygodni, PROSZĘ IM NIE UFAĆ.
STRACISZ WSZYSTKO, CO ZAINWESTOWAŁEŚ I WIĘCEJ
Moje doświadczenie jest bardzo podobne do innej recenzji.
Zacząłem handlować po rzekomym zainwestowaniu 250 funtów w firmę o nazwie intel.
Skontaktowało się ze mną skills-profit i Sabine Vellucci, mój rzekomy broker przedstawił się i zacząłem handlować
Zachęcano mnie do inwestowania coraz więcej i wydawało się, że każdego dnia osiągam doskonałe zyski. Zostałem przekonany do zainwestowania w Bitcoin w ramach jednodniowej transakcji, która rzekomo przyniosła duży zysk, ale kiedy próbowałem wypłacić swoje zyski, skontaktował się ze mną Blockchain.com, mówiąc, że muszę zapłacić duże kwoty, aby uwolnić moje pieniądze. Stało się to na wielu okazjach z powodu prania pieniędzy, a pieniądze nie były zapłatą, ale dowodem bogactwa, który zostałby zwrócony wraz z moją wypłatą. Po trzykrotnym zapłaceniu powiedziano mi, że nie przeszedłem weryfikacji, a pieniądze zostaną zwrócone na moje konto handlowe, co najwyraźniej się udało. Powiedziano mi, żebym się nie martwił, ponieważ zorganizują przelew bankowy, który kosztował mnie jeszcze więcej opłat prowizyjnych
Nie trzeba dodawać, że nigdy nie otrzymałem żadnych pieniędzy i straciłem łącznie 85 000 funtów
Kontakt z nimi jest niemożliwy, wszystkie maile i kontakty telefoniczne nie działają
JanuszGranski / 31.61.250.* / 2023-10-03 12:26
[Wpis został zgłoszony do usunięcia przez użytkowników - wiemwszystko, _administrator, tenposttooszusto, ten_post_to_oszustwo, ten_numer_to_scam_z_ukrainy, post_oczekujacy_na_usuniecie_zgloszono_oszustwo. Aby go wyświetlić kliknij tutaj.]
Marcin Borucki / 2023-10-03 18:36
,o tym numerze 571 już pisałem, już ostrzegałem. niestety z uporem maniaka, ktoś nadal dodaje te informacje
ej uważajcie na ten numer 571, to samo IP pojawia się na wielu różnych forach w internecie, ta sama treść wiadomości, inni ludzie tylko się podpisują, Magda, Justyna, Janina. to scam.
Pan Marcin sprawdził ten numer - to jakaś osoba fizyczna z tego co pisze
571, numer z tym początkiem - uważajcie, numer jest zarejestrowany na osobę fizyczną, nie na firmę. Jest to podejrzane. Nie warto korzystać, tym bardziej że są wskazywane kancelarie, które działają legalnie, mają potwierdzone działania i sukcesy.
Podejrzenie scamu, oszustwa i współpracy z brokerami.

ten numer był na innym forum sprawdzany już, infonumer.pl - tu sprawdzono - to scam, uważajcie !
_administrator / 2023-10-03 18:22
.,słuchajcie - ale beka, numer z początkiem 571 osoby prywatnej.
do tego podaje się w różnych postach za różne osoby

esteraHajno
NowackiPrzemek
Administracja1ad
PiotrRymanowski
MartaJanos90
MarekBogusz1966
Martynakozań
MagdalenaBr
Marek994
JaninaMączkowsja
MartaKorolko
PrawdaBoli

robi to zawsze z jednego i tego samego ip 31.61.246
89.76.187

a do tego jeszcze szkaluje kancelarię która pomaga ludziom ! masakra jakaś !!

ej ty deb** ilu !! - jesteś z konkurencji, czy od tych oszustów z ukrainy co nas oszukują i okradają i dla tego próbujesz szkalować kogoś kto się za was odpowiednio wziął !!
Magda5136 / 31.0.39.* / 2023-05-18 12:34
Witam. Może się pan ze mną skontaktować?
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Andrzej+70 / 188.147.12.* / 2023-05-18 20:52
Zostałem oszukany przez dwóch nieuczciwych brokerów którzy pozbawili mnie pieniędzy część ich widzę jak się zarejestruje na platformę web traser.pro/rel fin.trade ale nie potrafię ściągnąć z powrotem te pieniądze na swoje polskie konto kto wie jak można mi pomoc
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
anastazjaa / 212.8.243.* / 2023-04-22 08:36
Don't trust them! Run as far away from them as possible!
Prawda, przetrzymują pieniądze miesiącami. Osaczają nam i straszą. Nie chcą wypłacić niczego a co najgorsze to nas obwiniają, że to nasza wina. JA WIEM SWOJE. I do tego jestem po konsultacjach z prawnikami i wiem, że to nie moja wina i wiem że można przeciwko nim działać. Mogę śmiało powiedzieć, że moja radczyni już wszystko wszędzie i dosadnie pozgłaszała i teraz czekamy
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy