Forum Forum prawneCywilne

Oszustwo na samochodzie:(

Oszustwo na samochodzie:(

martynao20 / 2009-10-20 09:56
Mam problem kupiliśmy samochód było podane ogłoszenie w Anonsach takie: '' CLIO I, 92r., 1.1 B,G, niebieski metalik, CZ, stan techniczny bdb, wizualny db, c 1.890 do uzgodnien. Szydłowiec. Gdy go kupiliśmy był sprawny ale co się okazało właściciel zrobił go na tzw. ''sztukę'' na drugi dzień się zepsuł i właściciel to wszystko ukrył a także nie wydał dokumentacji na gaz interweniowaliśmy telefonicznie i osobiście na drugi dzień od zakupu samochodu, nic nie dało oczywiście straszył nas. Dziś 19.10.2009 udaliśmy się na komisariat Policji którzy powiedzieli nam że to nie jest oszustwo że powinniśmy sobie dać spokój i jak w ogóle dana osoba mogła wydać takie ogłoszenie.
Proszę o pomoc co my możemy z Tym zrobić.?!
Wyświetlaj:
pokaz / 89.75.198.* / 2009-11-10 01:41
Weź kolegów, rzućcie w okno kamieniem i zobaczcie co się stanie. Z chamem trzeba po chamsku. Jedyne wyjście. On o szybę też was nie pozwie.
66666666 / 79.187.246.* / 2009-11-09 16:45
Morał jest bardzo prosty. Należy pomodlić się o rozum. Samochód za 1800 zł nie może być w dobrym stanie
FirezeuG / 2009-11-09 15:45 / Tysiącznik na forum
Nie wiem jaki rodzaj uszkodzenia miał miejsce. Jednak jest takie coś:

Jeśli nawet podpisujesz umowę cywilno prawną w której jest zapis że "zapoznałaś się ze stanem pojazdu i go akceptujesz" to realnie rzecz biorąc możesz odwoływać się od takiej umowy pod pewnymi względami. Jeśli nie zostały tobie przekazane dokumenty świadczące o homologacji instalacji gazowej, które musisz otrzymać bo dotyczą one pojazdu który zakupujesz i staje się on twoją własnością, a w przypadku kiedy będziesz sprzedawać ten pojazd to kolejny nabywca się napewno upomni. Powód drugi to jeśli wada techniczna była wadą ukrytą. Przykładowo jeśli pęknięty był blok silnika a sprzedawca nie poinformował cię o tej wadzie to jak silnik się rozsypie z tego powodu to jest on zobowiązany oddać ci pieniądze albo zapłacić za naprawę. Generalnie wszelkie uszkodzenia których nie można odszukać w dowolnym warsztacie klasyfikowane są jako ukryte więc i w twoim wypadku może być podobnie.

Tak czy siak przejedź się do sprzedawcy z prawnikiem i powiedz że założysz mu sprawę w sądzie to się szybko zreflektuje jeśli zrobił przekręt a ty odzyskasz pieniądze. :)
artur xxxxxx / 213.158.199.* / 2009-11-09 23:07

Tak czy siak przejedź się do sprzedawcy z prawnikiem i powiedz że założysz mu sprawę w
sądzie

IMO przy cenie zakupu 1800PLN nie ma to jakiegokolwiek sensu ekonomicznego, zwłaszcza że szanse na pozytywne zakończenie są żadne.
ceem / 160.83.30.* / 2009-11-09 13:38
spotkało mnie to samo, choć wiem, że to marne pocieszenie :( w warsztacie wydałam około 1000,00 zł i musiała zostać wymontowana instalacja gazowa, bo była wadliwie zainstalowana... a oczywiście w ogłoszeniu i na jeździe próbnej było wszystko ok.
YXAgniesiaYX / 91.94.200.* / 2009-11-06 11:53
Wsumie policja ma racje,kupując samochod podpisuje się umowę cywilno prawna,więc można sprawe wnieść do sądu,ale to może trfać i poza tym wyrok nie koniecznie może być pomyślny dla Ciebie

Najnowsze wpisy