otwieranie rachunku

josephek / 88.135.164.* / 2012-09-15 09:45
witam mam takie pytanie jak otwieram rzeczywisty rachunek brokerski to wysyłam im kopie i oryginał i oni mi potem przysyłają z powrotem do domu już wypełniona kopie?
Ciułacz / 2012-09-16 00:05 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Josephek witaj !
Zadałeś konkretne pytanie ale co jeden DM to może się trochę różnić.
Najlepiej w takich wypadkach zadzwonić na info linię.
Jeśli składasz odpowiedni wniosek o otwarcie rachunku przez internet to DM wyśle Ci przez kuriera do podpisu i po podpisaniu zabiera go z powrotem do nadawcy.W takim przypadku kurier jest osobą stwierdzającą że to ty podpisałeś osobiście.
Jeśli sam wypełnisz formularze w domy i je wyślesz to nie ma kto potwierdzić czy to Ty podpisałeś.
Jak oni otrzymają twój formularz podpisany w obecności kuriera to Ci otworzą konto maklerskie a do domu dostaniesz zawiadomienie o tym oraz odpowiednie jednorazowe kody aby się zalogować do twojego konta.
Piszę tak sobie bo w tych sprawach często bywają uproszczenia a czasami na odwrót.
Najlepsza informacja to info linia.
Ja często tam dzwonie i muszę przyznać że są fachowcami.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy