Forum Polityka, aktualnościGospodarka

P2P- współczesne piractwo

P2P- współczesne piractwo

Money.pl / 2008-02-07 07:59
Komentarze do wiadomości: P2P- współczesne piractwo.
Wyświetlaj:
Franek2013 / 83.27.237.* / 2013-07-24 23:31
Myślę że te straty są mocno zawyżone w wyniku piractwa ponieważ nie Każdy Kto ściąga pliki z sieci by je kupił ściąga bo są darmowe a jak by miał za nie zapłacić to i tak by nie kupił, z tych 2 albo 3 milionów to by być może i się uzbierało z jakieś 500 tysięcy, takie fantazjowanie ekonomistów co by było jak by Ci Wszyscy co pobierają zechcieli to coś kupić przecież wiadomo że to nierealne, Ci co tak myślą niech mocno się walną w głowy :-)
mixer2001 / 89.73.177.* / 2012-06-02 23:42
DARMOWA PORADA :) a wystarczy przecież wejść na [...] , zarejestrować się i wykupić 100 GB transferu za 29 PLN. Mnie to starcza na ok 3 miesiące.oni obsługują 90% serwisów udostępniających pliki. Ściągacie wtedy pełną tubą i uwaga NIC NIE UDOSTĘPNIACIE. Zwróćcie uwagę TYLKO UDOSTĘPNIANIE JEST ŚCIGANE. Linki do prawie wszystkiego mozecie znaleźć na forach typu darkwarez (seriale filmy etc). Zrezygnowałem z torrentów właśnie dlatego. 9 PLN miesięcznie to chyba niewielka cena za spokój :)

[...]

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum MONEY.PL ###

[...]
Franek2013 / 83.27.237.* / 2013-07-25 00:18
O czym Ty mówisz?, płacisz tylko za udostępnienie Ci serwera a utwory i tak są pirackie bo Wykonawca nic z tego niema, już sam fakt że za niecałe trzydzieści Złotych masz sto giga powinno Ci dać dużo do myślenie Wiesz Człowieku ile na tych stu giga możesz plików zmieścić?, setki albo tysięcy utworów za nie całe trzydzieści Złotych legalne po byku ha ha ha!!! to tak jak byś Sam się przyznawał że Jesteś Piratem, pomyśl co możesz kupić legalnie za trzydzieści Złotych?, jedną średniej jakości płytę CD albo trzy płyty Discopolo:-) teraz Rozumiesz jakiego byka zrobiłeś?;-)
adammmmmmma / 178.183.246.* / 2011-12-13 16:12
wiecie,ja osobiśćie wolę kupić gazete z filmem czy programem niz go pobierać,nie uzywam zadnych prog do wymiany plików ani ni pobieram.Tylko co z tymi którzy nie mają pieniędzy,a potrzebują np.pakietu biurowego mowa o uczniach.Jakies pomysły? bo 600zł tyle ile chce MS za office 2010 home &student to bardzo dużo,dla kogoś kto nie ma 25zł na doładowanie,prawda.
tu przydała by sie reforma polityki firmy
Kalamazoo5 / 78.8.118.* / 2011-06-15 14:31
Ustawa mówi jednoznacznie, ale teraz jej egzekwowanie i udowodnienie jest
przeważnie niemożliwe. Dlaczego, otóż z prozaicznej przyczyny, że nie musimy
trzymać w domu ani rachunku zakupu ani licencji mediów czy oprogramowania.
Więc, jak nam może ktoś udowodnić, że ściągnęliśmy je nielegalnie? Nawet,
jeżeli ktoś mi udowodni, że ściągnąłem coś z internetu, to ściąganie nie
jest zabronione. W dodatku, mogę ściągać i trzymać w domu kopię czegoś, co
zakupiłem. A nie muszę udowadniać, że zakupiłem bo nie muszę trzymać dowodów
zakupu. Oczywiście, lobby producentów jest silne i próbuje posługiwać się na
przykład policją czy służbami specjalnymi do ścigania "przestępców". Otóż,
robią to nielegalnie. Policja czy służby spec. robiąc wtargnięcie i
zatrzymanie w areszcie i dokonując zatrzymania dowodów w postaci komputerów
lub dysków twardych, robi to... nielegalnie. Jest to bowiem sprawa cywilna a
nie kryminalna, pomiędzy wydawcą a użytkownikiem. Można to podciągnąć pod
tzw. nękanie, po to, żeby zniechęcić potencjalnych "piratów".
Chrystus / 83.31.220.* / 2010-08-27 20:50
Czas na kampanie przeciw prawom autorskim.
Rozumiem że można chcieć kupowania licencji jak się zarabia na programie ale większość ludzi używa programów do własnego użytku i nauki, to im powinno się płacić że uczą się danego programu i robią z niego standard.
A co do filmów to ściąganie z sieci powinno być darmową reklamą, mam dość filmów które mają fajną reklamówkę a w kinie okazuje się że to gniot i zastanawiam się czy w ogóle nie pomyliłem seansów. A muzyka i mp3 to tylko pseud gwiazdki są za prawami autorskimi bo prawdziwi artyści zarabiają na koncertach i mają swoich fanów a mp3 w sieci traktują jak zaproszenie na koncert, a jak na kogoś koncerty nikt nie przychodzi to domaga się praw do muzyki żeby wytwórnia która go wypromowała mogła zarobić. Precz z terrorystami anty internetowymi, Wolność internetu i informacji. :)
JarosławG / 80.245.189.* / 2011-05-24 10:43
to gdy wbijasz gwożdzia młotkiem producent tego młotka powinien ppistawić ci śniadanie? PROOGRAM komputerowy pisze się czasem przez rok.Tak samo piosenki na płytę.Będziesz utrzymywał tego człowieka przez ten rok by mógł napisaać taki program lub utwory? Argumenty żenada. To zwykła próba usankcjonowania złodziejstwa.
ździcho / 87.205.205.* / 2010-06-01 11:25
Albo płytę polskiej kapeli Rendez Vous (Ziemowit Kosmowski) działającej w latach 80tych...Zapłacę.
ździcho / 87.205.205.* / 2010-06-01 11:22
Ja jeszcze raz. Niechże mi ktoś powie, czy w Polsce jest taki sklep, w którym ja legalnie kupię dowolną płytę Tima Buckleya, Isao Tomity lub węgierskiej grupy Omega. No dobra, nawet Lecha Janerki pt. "Piosenki" lub Klausa Mitffocha "Mordoplan"!! Jeżeli tego nigdzie nie dostanę, to niechże szanowna wytwórnia mi to wytłoczy, a nie na siłę każe mi słuchać Dody lub Kasi Cerewkwickiej. Zapłace te 6 dych za jeden egzemplarz, czemu nie.
ździcho / 87.205.205.* / 2010-06-01 10:56
1 egzemplarz CD z muzyką kosztuje ok. 60zł. Muzyk, który ją nagrał otrzymuje od 3 do 5% procent tej kwoty. Zatem internauta, który ściągnie tę płytę w mp3 nie tyle okrada artystę, co nie daje zarobić wytwórni, która dopiero tego artystę łupi. Nie wydaje mi się, aby sami artyści mieli cokolwiek przeciwko P2P. Oni są nastawieni na chapnięcie grubszej gotówki jednorazowo, np. z koncertu, bądź wystąpienia w reklamie jakiegoś piwa, a nie ciułanie po 2zł z jednej płyty za którą ja płacę 60zł. Myślę, że niedługo prawo zacznie ścigać palących papierosy elektroniczne, gdyż oni okradają koncerny tytoniowe. Przecież to jest ten sam problem, tylko "skradziony" przedmiot jest inny.
aGNEN / 151.13.237.* / 2010-04-23 12:38
Dzisiaj okradłem cukiernika na 5 zł, nie kupiłem ciastka i cukiernik nie zarobił, JESTEM ZŁODZIEJEM.
piotruch / 81.210.104.* / 2010-04-05 19:03
Mam dobry plan, zakazujmy wszystkiego w necie i po sprawie. Po co mi będzie internet do poczytania forum, zrezygnuję z netu jak wielu ludzi. Ceny podskoczą za dostęp do sieci w której nic nie można i następni zrezygnują. A jak dużo zrezygnuje to biznesik na reklamach których nie idzie zamknąć krzyżykiem (niezgodnie z prawem) przeminie. Upadnie e handel i cała reszta. Dobry artysta zawsze się sprzeda jak nie na płytach to na koncertach reklamach i wielu innych sprawach. ZAMYKAJMY INTERNET jestem za!
ogar / 83.24.28.* / 2009-12-03 18:34
Ostatnio policja zrobiła wjazd do domu mojemu znajomemu. Jak widać teraz nie są to już żarty, w każdej chwili mogą zapukać do drzwi każdego z nas...
Gregoryy / 83.24.34.* / 2009-11-26 01:03
Teraz coraz częściej Policja robi naloty na domy prywatne, firmy. Nie wiem czy nie lepiej wydać te parę złotych i mieć spokój, czy ciągać się później po sadach i płacić niebotyczne kary...
Racjonalny Myśliciel / 83.20.12.* / 2009-09-26 14:34
Nasze polskie prawo jest w ogromnym stopniu niedopracowane. Mafie spokojnie zarabiają handlem narkotykami lub bronią. Każdy je zna, ale NIKT nie może im nic zrobić. Miliony złodziei lub członków gangów nadal kradną i zabijają. Kiedy choć raz weźmie się ich na komisariat, oni na drugi dzień wychodzą, bo POLICJA nie może im nic zrobić. Według prawa " nie wolno kraść ", a kosmiczne podatki to co ??? Podatki to moim zdaniem zwykła kradzież... Wielu może się ze mną w tym momencie nie zgodzić, ale spójrzmy prawdzie w oczy. Duża część naszych ciężko zarobionych pieniędzy jest nam zabierana. W jakim celu ??? Gdzie " wędrują " nasze pieniądze ??? Na pewno nie na autostrady, drogi lub szkoły, gdyż nie widać efektów. Za to nasi " przedstawiciele " kupują sobie co pięć minut nowy samolot, lub samochód. " Wolność obywatelska " - co to jest ??? Kiedy zacznie się wojna zabierają cię siłą.

Zwróćcie uwagę na ceny oprogramowania lub gier. Są kosmicznie wysokie. Koncerny przyczyniły się do rozwoju piractwa. Nie sądzicie, że gry nie powinny kosztować więcej niż 100 zł ( tak jak mają w przypadku EA games )??? Gdyby gry kosztowały mniej więcej 70 zł, piractwo byłoby mniej rozległe. Mimo to, że w Polsce ok. 80 % komputerów ma pirackie Windowsy, to Bill Gates nadal jest jednym z najbogatszych ludzi na świecie, a jego firma nadal zarabia ogromne sumy. Przypuszczam, że dzieje się tak przez kosmicznie wysokie ceny Windowsów i Officeów.

Jeżeli chodzi o ściąganie mp3 z intenetu, to powinno być zalegalizowane. Weźmy na przykład zespół feel. Za godzinny występ zgarniają 35 tyś. złotych, a za reklamę aż 1 milion złotych. Myślę, że dla zdrowego człowieka takie kwoty wystarczą i zespoły obejdą się bez sprzedawania płyt.
Michał Masłowski / 95.49.42.* / 2009-08-18 10:41
piszę pracę magisterską w CSS PAN o społecznej percepcji piractwa
internetowego w Polsce i chciałbym poznać opinie osób profesjonalnie
związanych z Internetem i komputerami. Proszę wypełnij ankietę
pod adresem:
http://www.moje-ankiety.pl/wypelnij/kwestionariusz/5983/
lub ewentualnie o prześlij odnośnik znajomym.

Dziękuję za pomoc,

Michał Masłowski

michal.maslowski@gmail.com
mirek12 / 79.110.198.* / 2009-07-16 23:34
Dlaczego nie można zalegalizować piractwa np: każdy internauta z rachunku za internet dodatkowo przeznacza przykładowo 5 zł miesięcznie na prawa autorskie i z ciąga sobie co chce. Komplikuje się proste rzeczy . Chodzi o koncerny które trzymaj a łapę na tym interesie i nie zejdą cenowo . Sami autorzy dostają grosze w stosunku do koncernów które mają krocie na nagraniach. Po za tym nie potrzebna by była policja do zwalczania piractwa itd.
do początku nowsze
1 2 3

Najnowsze wpisy