Forum Forum prawneKarne

Palenie papierosów a moje prwo

Palenie papierosów a moje prwo

-=Gainax=- / 93.105.80.* / 2008-10-17 21:04
Mam takie pytanie jak się ma prawo do mojej obrony przeciwko osobie palącej blisko mojej osoby przykładowo siedzę se na przestanku a obok ktoś pali... czy gdybym np. zabrał mu/jej papierosa i go np wyrzucił za deptał czy cokolwiek aby tylko przestał dymieć :] to czy prawo było by po mojej stronie czy po tego palacza?


chodzi mi głównie oto iż dość często siedzę na przestankach w oczekiwaniu na spóźniony :P autobus.... i od czasu do czasu zdarza się że kołomnie naglę usiądzie jakaś babcia albo Dziadek i se odpala fajkę i pali w spokoju nie zwracając czy to mi przeszkadza czy coś... i wtedy mam ochotę sprać takiego na kwaśne jabłko czasem jak wiek to tylko tą faję usunąć + coś tam odpowiedzieć....
Wyświetlaj:
asuka / 85.89.184.* / 2008-11-28 09:49
po pierwsze czy na przystanku jest zakaz palenia? po drugie czy wypada starszą osobę traktować w ten sposób? po trzecie jeśli komuś się to co zrobiłeś nie spodoba możesz jeszcze w głowę dostać.... ale jeśli jest zakaz to najlepiej poinformować kogoś o tym a takie sprawy nie mają sensu!
Saturn69 / 80.48.174.* / 2010-09-04 10:52
Uważasz,że takie sprawy nie mają sensu? Wierutna bzdura! Moja mama żyła przez 40 lat z nałogowym palaczem i z powodu bycia bierną palaczką zmarła na raka. Tyle razy prosiła go o to, by nie palił przy niej, lub poszedł do innego pokoju, gdzie będzie mógł sobie palić. Ignorował jej prośby i zawsze mówił,iż jest u siebie i będzie palił gdzie chcę i ile chcę. Przykre, ale prawdziwe.
gue / 87.205.233.* / 2008-12-02 19:32
wygląda na to, że na przystankach jeszcze można palić (nawet jeśli ktoś naklei znak, że nie wolno), chyba że Rada Gminy wyraźnie tego zakaże

sprawę reguluje ta ustawa: http://bap-psp.lex.pl/serwis/du/1996/0055.htm

art. 13 przewiduje karę za wykroczenie - m.in za palenie w miejscach niedozwolonych, a art. 5 mówi gdzie nie można palić

ja bym rękoczynów z palaczem nie ryzykował, nie warto
ktoś tam / 85.89.184.* / 2008-11-28 09:48
po pierwsze czy na przystanku jest zakaz palenia? po drugie czy wypada starszą osobę traktować w ten sposób? po trzecie jeśli komuś się to co zrobiłeś nie spodoba możesz jeszcze w głowę dostać.... ale jeśli jest zakaz to najlepiej poinformować kogoś o tym a takie sprawy nie mają sensu!

Najnowsze wpisy