Forum Polityka, aktualnościKraj

Palikot: Kaczyński powinien poddać się badaniom

Palikot: Kaczyński powinien poddać się badaniom

Wyświetlaj:
ździcho / 77.255.251.* / 2010-10-27 23:46
Kiedyś badania psychiatryczne uważano za coś obraźliwego, uwłaczającego godności człowieka, ale dziś już się to postrzega zupełnie inaczej. Ludzie popędzani, żyjący pod presją, czy też zbombardowani wieloma ciosami od losu w krótkim czasie - czasami po prostu nie wytrzymują, szczególnie ci wrażliwi. Ktoś, kto sam u siebie dostrzega symptomy złego samopoczucia psychicznego powinien to zrobić, bo jak będzie to w sobie dusił, to wyrządzi sobie większą szkodę. Inna rzecz, że jest to prywatna sprawa osoby, która ma te kłopoty i nikt nie ma prawa się do tego wpychać, tak jak to robi pan Palikot, a robi to po chamsku. Nie ma jako takich podstaw, by pana Kaczyńskiego przymusić do takich badań, przecież nie wyrządził nikomu żadnej fizycznej szkody, a pyszczy, bo to jest polityk, taka jego rola. Pozwólmy mu może samemu podjąć decyzję, bo nie nasza to sprawa.
H Szatkowski / 2010-10-27 20:45

Jak dodał, aby skomentować wypowiedzi Palikota trzeba by użyć "bardzo mocnych słów". "A ja nie chcę używać mocnych słów. Chcę używać słów stosownych do działalności publicznej" - dodał.

No więc proszę użyć słów stosownych i merytorycznie odpowiedzieć, bo nie jest to żadna odpowiedź na prosty postulat i realne, podzielane przez bardzo wielu wątpliwości co do formy psychicznej prezesa Kaczyńskiego.
Retoryka iście episkopatowa.
ździcho / 77.255.251.* / 2010-10-27 23:50

bo nie jest to żadna odpowiedź na prosty postulat

Tyle, że nikt nie ma moralnego prawa stawiać tego typu postulatów. Ja osobiście pana Kaczyńskiego nie trawię, ale nie uważam też, by do tej pory wyrządził, komuś jakąś krzywdę. Oblewa co prawda rząd pomyjami, ale taka jest rola opozycjonisty, to jest jego praca.
@@@ / 87.207.29.* / 2010-10-27 20:55
Ja uwazam ze pan Palikot jak i Pan Szatkowski powinni sie poddac badaniom psychiatrycznym.
ździcho / 77.255.251.* / 2010-10-27 23:55

Ja uwazam ze pan Palikot jak i Pan Szatkowski powinni sie
poddac badaniom psychiatrycznym.

Ja nie. Pan Szatkowski ma po prostu swój pogląd na tę kwestię, a pan Palikot na takie badania nie zasługuje. Jest jakaś różnica między niedyspozycją psychiczną a zwykłym chamstwem rodem z rynsztoka. Tu jest bardziej potrzebny mocny strzał z liścia w pysk, a nie badania.

Najnowsze wpisy