Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Państwo da mniej na specjalizację młodych lekarzy

Państwo da mniej na specjalizację młodych lekarzy

Wyświetlaj:
nekrofil / 212.186.139.* / 2006-12-06 17:46
Państwo, rozwodzicie się nad lekarzami i inżynierami - ale powiedzmy sobie szczerze dla nich nie ma tu perspektyw. Rozumiem oburzenie, że wydaliście Państwo jaką część swoich zarobków/podatków na ich edukację, a oni niewdzięczni uciekają za chlebem i perspektywą lepszej pracy. Ale czemu takich psów nie wieszać nad absolwentami szkół średnich na edeukację, których wydaliście również kasę i założę się, że odestek tych "uciekinierów" jest znacznie wyższy :)
Co do lekarzy i inżynierów można założyć z dużym prawdopodobieństwem, że za 5/6 lat wrócą jako wykształcone bestie i będą was leczyć - ale o ironio znowy za wasze pieniążki, bo prywatnie.
Cholerka niestety też za moje - bo lekarzem nie jestem i zapeawne nie dane mi będzie nim pozostać
gienekpl / 83.8.69.* / 2006-12-06 20:06
a ja sie czuje niezadowolony czytajac takie opinie!!! jesli o mnie chodzi to studia moga byc platne!! ja za swoje PLACE!!!!!!!!!!!!! i to niemale pieniadze...... to studia inzynierskie kosztuja sporo wysilku, pracy i pieniedzy! Jesli ktokolwiek chce pozazdroscic inzynierom to zapraszam na inzynierke! popieram natomiast postulaty aby kazdy wyksztalcony swiezo po studiach czlowiek pracowal w polsce przez 5 lat a dopiero mial mozliwosc wyjazdu za granice........ w polce mowi sie o bezrobociu.............. w moim wojewodztwie (kujawsko - pomorskim) jest to 19%............. prosze mi podpowiedziec jak to sie dzieje ze do prostej pracy poszukuje czlowieka juz od ponad miesiaca.................. ????? PARADOKS!!!!! a jak juz sie ktos zglosi to ma dwie lewe............... SZKODA GADAC!!!!!!!!!!!!!!
nie lekarz / 193.227.131.* / 2006-12-06 09:02
a czy wy ludzie pomysleliście choć przez chwile ganiąc lekarzy że w polsce bezpłatnych uczelni medycznych jest stosunkowo niedużo w porównaniu np. do wydziałów marketingu i zarządzania ?. Sposobem waszego myślenia powinno sie zamknąć dziesiątki innych kierunków.
Marta2 / 81.190.131.* / 2006-12-05 21:59
Moim zdaniem ci , którzy zdobyli dyplom lekarza bezpłatnie , w momencie podjęcia pracy w inny kraju , powinni pokryć koszt swojej edukacji. No , chyba że przepracowali W Polsce co najmniej 5 lat. A jeśli to konował , to droga wolna, bez zwrotu.
Ano / 83.142.72.* / 2006-12-05 18:31
800 etatów prezydenckich to i tak super !
skądinąd ciekawe, skąd oni je wzięli ?
dość pokrętne to tłumaczenie o rzekomej mizerii finansowej.
sceptyk / 2006-12-05 14:24 / Tysiącznik na forum
A dlaczego studia nie są w 100% płatne?
Przecież 80% lekarzy wykształconych za moje pieniądze wieje za granicę, żeby tam zarabiać.

Co ja mam z tego, że przez tyle lat, pod przymusem, płaciłem za ich edukację?
Przecież taki układ jest nieuczciwy.
maa / 2006-12-05 22:05 / Tysiącznik na forum
1. Rozwiązanie pańskiego problemu jest banalnie proste. Pensja lekarza powinna wynosić 3do 5 pensji górnika.
Co więcej (nie jestem lekarzem) uważam, że im sie to należy.
2. Na realne samofinansowanie kształcenia lekarza stać byłoby jedynie dzieci Krauzego, czy Kulczyka. Lekarze zaś przy swoich pensjach, gdyby wzięli kredyt, do końca życia z legalnych(!) obecnych dochodów by go nie spłacili.

Będzie się Pan wkrótce leczył sam. Już widzę, jak Panu żona wyrzyna w domu wyrostek robaczkowy i zszywa jak Młoda Lekarka catgutem...
Stef / 86.63.90.* / 2006-12-05 16:12
Tak jest! W pelni sie zgadzam, wszystkie studia powinny byc platne bo na co nam placic podatki na studia magisterskie a potem i tak mlodzi ludzie jadą i pracuja za barem w uk.
way(usa) / 64.21.101.* / 2006-12-06 02:17
No bo poco sie ksztalcic za twoje pieniadze? Do kilofa i do brony i w ziemie, albo pod ziemie, do roboty.
Ja-Gaar / 2006-12-05 14:35 / Bestia Miiny
No jasne, a co masz z tego ze tylu inzynierow, wyksztalconych za nasze pieniadze, wieje za granice? Czepianie sie lekarzy jest bez sensu, to wolny kraj i wolni ludzie, zrobia co zechca. Podobnie absurdalne jak pytanie: czemy tylu ludzi po szkolach srednich, wyksztalconych za nasze podatki, wyjezdza za granice?
JohnW / 148.81.188.* / 2006-12-05 14:11
Studia medyczne (lekarskie) trwaja 6 lat a nie 5 jak napisal autor
Ano / 83.142.72.* / 2006-12-05 18:28
Ja widzę, że Ty widzisz to, co chcesz widzieć
maa / 2006-12-05 13:34 / Tysiącznik na forum
A gdyby tak zlikwidodować ministerstwo stworzone dla kibola Wiecheckiego? Ile byłoby za to etatów specjalizacyjnych?
A gdyby Parteigenosse Roman i Chłop z Jajami byli zwykłymi ministrami, nie wicepremierami?
Gdyby zlikwidować butelkowe, przepraszam, becikowe?
Gdyby...

Najnowsze wpisy